Zavrieť

Porady

Klimatizacie

Samuel
Zdravim,

Dal som si namontovat klimu Samsung Jungfrau -P AQV09YWAN a zistil som jednu neprijemnost - klimatizacia nie je schopne VETRAT miestnost (!!)
V navode (po anglicky, cize nemoze to byt zly preklad?!) pisu "Fan mode can be selected to ventilate your room, Fan mode will be helpful to refresh the stale air in you room."
z toho pochopitelne chapem, ze mi to vyvetra a pouzije sa na to vonkajsi vzduch, a nie ze bude fukat vnutorny vzduch, cize "ventilator z tesca"

No vsetko zatial nasvedcuje tomu, ze to prave takto je, ale ja neverim ze klima za tisic eur bude taka smejdna..

Mate doma nejkau klimu? Ako to funguje?

Dik
Usporiadat
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Na vetranie sa používa okno. Klimatizácia v dome alebo byte Ti má zabezpečiť požadovanú teplotu, teda chladiť alebo zohrievať. Preto má dve jednotky- vonkajšiu a vnútornú ktorá si vymieňajú chladivo podľa požiadaviek vnútornej jednotky. Čo si si myslel, že tými dvomi medennými trubkami Ti bude chodiť vzduch ?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
Tak ja zijem fakt mimo realitu

Avsak nechapem ako to ze milionom ludi toto neprekaza, nemate VYDYCHANY vzduch? prave preto som chcel klimu, aby sa mi nedostsal PRACH a haved cez OKNO...

no zistil som ze DAIKIN vie vetrat.

Mne ide o toto:
chcem plne automaticke zariadenie, ktore sa postara o co najkvalitnejsi vzduch.

to chcem tak vela?

nehcem vetrat, aby sa mi do bytu nedostal humus ked sused zapali cigaretu, dalsi sused podpali travu, alebo niektu nastartuje auto, alebo mi vleti do bytu pel, ci komare (sietka nestaci).

znizenie teploty za 1200 eur, to je trosku prehnane, to by som mohol kupit klimu z tesca za 200eur + ventilator za 20 eur a mal by som to iste, ci nie ?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
SamuelSK Pozri príspevok
Tak ja zijem fakt mimo realitu

Avsak nechapem ako to ze milionom ludi toto neprekaza, nemate VYDYCHANY vzduch? prave preto som chcel klimu, aby sa mi nedostsal PRACH a haved cez OKNO...

no zistil som ze DAIKIN vie vetrat.

Mne ide o toto:
chcem plne automaticke zariadenie, ktore sa postara o co najkvalitnejsi vzduch.

to chcem tak vela?

nehcem vetrat, aby sa mi do bytu nedostal humus ked sused zapali cigaretu, dalsi sused podpali travu, alebo niektu nastartuje auto, alebo mi vleti do bytu pel, ci komare (sietka nestaci).

znizenie teploty za 1200 eur, to je trosku prehnane, to by som mohol kupit klimu z tesca za 200eur + ventilator za 20 eur a mal by som to iste, ci nie ?
To čo Ty by si chcel sa volá rekuperácia s ochladzovaním, tiež som o tom sníval - pokiaľ mi nepovedali predpokladanú cenu...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
ide o to ze mnoho ludi kupiuje lacne sroty a tym sa skresluje trh, potom si clovek co chce kvalitu musi priplatit.
hod se mcenu, co by to stalo.

moja klima vysla na 2400eur aj s montazou a to mam velke H. z toho

cize ak by ma vysiel daikin na 4000eur (dve jednotky v oboh pripadoch), tak by to bolo "lacnejsie"

nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci, proste..

rekuperácia je spatne ziskavanie tepla nie?
o to mi ani tak nejde, myslim. mne ide o to aby ta moja klima co mam teraz brala vzduch zvonka, tj. 1 "vysavac" ktory by mi vetral namiesto toho aby len nezmyselne a bez akehokolvek vyznamu obmienal vzduch ktory som uz vydychal. seriozne, ma toto vyznam ?
0 0
expeert expeert

expeert je offline (nepripojený) expeert

SamuelSK Pozri príspevok
ide o to ze mnoho ludi kupiuje lacne sroty a tym sa skresluje trh, potom si clovek co chce kvalitu musi priplatit.
hod se mcenu, co by to stalo.

moja klima vysla na 2400eur aj s montazou a to mam velke H. z toho

cize ak by ma vysiel daikin na 4000eur (dve jednotky v oboh pripadoch), tak by to bolo "lacnejsie"

nie som tak bohaty aby som kupoval lacne veci, proste..

rekuperácia je spatne ziskavanie tepla nie?
o to mi ani tak nejde, myslim. mne ide o to aby ta moja klima co mam teraz brala vzduch zvonka, tj. 1 "vysavac" ktory by mi vetral namiesto toho aby len nezmyselne a bez akehokolvek vyznamu obmienal vzduch ktory som uz vydychal. seriozne, ma toto vyznam ?
Cena závisý od veľkosti miestnosti - t.j. od potrebného množstva výmeny vzduchu a tým potrebného výkonu jednotky.
Inak na tú jednotku a hlavne na potrubie potrebuješ dosť miesta.
To čo máš napísané v úvode po anglicky - to znamená asi toľko, že tá klíma ti vie zapnúť samostatne ventilátor, bez spustenia chladenia, čiže aby ti spravila len "prievan"
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
mna zaraza to, ze ludom toto nevadi, ono je to technicke nenarocne riesenie, ale radsej budem vetrat horuci vzduch dovnutra v 40C lete a potom ho znova chladit...
to je:
1. extremne neekonomicke riesenie
2. extremne nezdrave riesenie, kedze 24>40>24>40>24 blabla kazdy den minimalne 2x
3. je to absurditan nech hovori kto co chce, toto je volovina...
0 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

Neviem čo to je za zázrak-tá tvoja klíma,ale za 2400EUR ti namontujem dve klímy Toshiba digital Inverter.Neviem,čo tu riešiš čerstvý vzduch,vetraj ráno a večer,keď sú nízke teploty.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

my máme lg c09awr tretiu sezónu a šlape bez problémov.
"vetranie": samozrejme, že je to len vírenie vzduchu v miestnosti ventilátorom ale niektoré klímy majú filtre na mikročastice (neoplazma)
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
no ano su to dve klimy, kazda bola za 1000+200 montaz, do dvoch miestnosti, nech to ma aj nejaky vyznam (kuchyna je na sever, tam netreba ani tak velmi) po ~20% zlave.

ma to aj nejaku Super plasme ion funkciu a tiez filtruje 90% prachu a ineho vo vzduchu, ale tak... vzduch sa vydycha rychlejsie ako by si clovek myslel.

Kolko m3 potrebuje 1 clovek na 1 hodinu dychania ?
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Statisticky cca 20m3 / 24h.

Ono to dost kolise od 8 l/min v klude po 80 l/min pri tazkej namahe...
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
cize 16m2 obyvacka moze mat zakruhlim to na 2 dni vzduchu.. takze 1/2 dna by to este mohlo vydrzat? respektive po akom case je citit ze vzduch je vydychany. skusim to nejak otestovat, ale to bude na velmi vela dni.
(vzdy v ten isty den vzdy na rovnaky cas vyvetram, pojdem vyvencit psa, pridem domov a pocitovo zapisem ako citim vzduch? )
0 0
marek_K marek_K

marek_K je offline (nepripojený) marek_K

jedina klima na trhu co viem ze ma zaroven rekuperacne vetranie je daikin ururu sarara. Akoze neviem co riesis, ja pridem z prace, vyvetram, zavrem a pustim klimu. Ziadny vydychany zvduch v byte nemam do vecera. Inac ked klimu vypnem na 30-45 minut ma izba povodnu teplotu, takze potom mozes kludne vetrat.
Stretol som sa s tym ze vacsina ludi nevie ako funguje klima, myslia si ze to vetra vzduch, vymena chladiva im nic nehovori.S vetranim to je potom klimatizacna vzduchotechnika, ten daikin sa tomu snazi len trosku priblizit.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pivko Pozri príspevok
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR
ako si riešil rozvod od vonkajšej jednotky k vnútorným? trubky zvonku? ja mám vnútornú na stene a rovno za stenou zvonku mám vonkajšiu, takže vnútri po byte žiaden rozvod.
0 0
marek_K marek_K

marek_K je offline (nepripojený) marek_K

pivko Pozri príspevok
Ja mám LG čo je značka pre klímu No.1 vonkajšia jednotka + 2x vnútorná inverter 2,7/3,5 cena s montážou 2.000 EUR
mam tiez LG ,ale co sa tyka klim do domacnosti je nr.1 daikin, potom toshiba a az potom LG. Takze len aby som ti vyvratil iluzie ze mas tu najlepsi znacku na trhu. Tiez zavisi ktoru triedu zariadenia mas.

Inac este pre SamuelSK - ta ionizacia nefiltruje ziadny prach, zabija mikro organizmy.Je to len kus drotu natahany medzi par plechov, tam sa ionizuje prudom vzduch. Aj to je to tak na 7*20cm, co je len mala cast celej plochy kadial sa nasava vzduch, takze ucinok je minimalny. Kazda klima ti prach prave naopak brutalne viri, nie filtruje. Ta sietka co tam je zachyti len velke vlakna.

Co ja ocenujem ze mam 3,5kW LG Libero R , pouzivam ju bezne na 1 rychlosti z 5tich a vtedy je spotreba 250-300W a miestnost 20m2 vychladi rychlo aj bez toho aby som zvysoval rychlost vetraku.
Naposledy upravil marek_K : 22.06.11 at 11:29
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Často cestujem do Ázie - Thajsko a tam jednoznačne v klímatizáciach vedie značka LGtak že to asi bude dobrá značka a pre srsku , rozvody a konzolu na vonkajšiu jednotku som robil pred tateplením domu 120cm nobasilom tak že všetko mi to ide z vonku po múre.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

pivko Pozri príspevok
Často cestujem do Ázie - Thajsko a tam jednoznačne v klímatizáciach vedie značka LGtak že to asi bude dobrá značka a pre srsku , rozvody a konzolu na vonkajšiu jednotku som robil pred tateplením domu 120cm nobasilom tak že všetko mi to ide z vonku po múre.
pivko, ďakujem. u mňa to nebolo možné takto riešiť - byt a budova zateplená.
ja som s lg tiež spokojný. keď ju dám v noci na sleep mode, tak môj nočný prd je hlasnejší
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 23:34
1 0
peterkos2 peterkos2

peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

marek_K Pozri príspevok
mam tiez LG ,ale co sa tyka klim do domacnosti je nr.1 daikin, potom toshiba a az potom LG. Takze len aby som ti vyvratil iluzie ze mas tu najlepsi znacku na trhu. Tiez zavisi ktoru triedu zariadenia mas.

Inac este pre SamuelSK - ta ionizacia nefiltruje ziadny prach, zabija mikro organizmy.Je to len kus drotu natahany medzi par plechov, tam sa ionizuje prudom vzduch. Aj to je to tak na 7*20cm, co je len mala cast celej plochy kadial sa nasava vzduch, takze ucinok je minimalny. Kazda klima ti prach prave naopak brutalne viri, nie filtruje. Ta sietka co tam je zachyti len velke vlakna.

Co ja ocenujem ze mam 3,5kW LG Libero R , pouzivam ju bezne na 1 rychlosti z 5tich a vtedy je spotreba 250-300W a miestnost 20m2 vychladi rychlo aj bez toho aby som zvysoval rychlost vetraku.
No pred LG by som ešte doplnil Mitsubishi a určite Hitachi
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
LG je na SK pomerne nová neznáma značka , v Azii je to však výrobca špičkovej bielej techniky. Určite by som si však nekúpil TV značky LG.
0 0
luck luck

luck je offline (nepripojený) luck

pivko Pozri príspevok
LG je na SK pomerne nová neznáma značka , v Azii je to však výrobca špičkovej bielej techniky. Určite by som si však nekúpil TV značky LG.
Ja mam LG plazmu a som s ňou spokojný...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať