Zavrieť

Porady

Prevádzka - Paintball

Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, chcem začať "podnikať" s prevádzkou paintaballu, chcel by som vybudovať areál a začať. Mám nápady aj kapitál, môj problém spočíva v právnej stránke veci. Prevádzovať to ako športový klub, resp. môže športový klub vykazovať zisk? Alebo ako s.r.o, živnosť, ... ? Nemám v tomto žiadne skúsenosti tak vopred ďakujem za každý postreh.
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rilley Pozri príspevok
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, chcem začať "podnikať" s prevádzkou paintaballu, chcel by som vybudovať areál a začať. Mám nápady aj kapitál, môj problém spočíva v právnej stránke veci. Prevádzovať to ako športový klub, resp. môže športový klub vykazovať zisk? Alebo ako s.r.o, živnosť, ... ? Nemám v tomto žiadne skúsenosti tak vopred ďakujem za každý postreh.
Začiatok je tu :


Zákon 190/2003 paragraf 56 odsek 11

(11) Streľba zo zbrane uvedenej v § 7 písm. b), c), f), g) a k) je zakázaná na mieste, kde môže byť ohrozený
život alebo zdravie osôb alebo spôsobená škoda na majetku.

Paintbalová zbraň spolu s airsoftovou zbraňou je písmeno f) paragrafu 7 (zbrane kategórie D).
Cez športový klub asi cesta nevedie ...tam je to v podstate len členské ,to je klub ...nezarobíš na tom...

Živnosť ???...hm , veľa na chleba nezarobíš asi ???
Musíš aj iné ,vedľajšie činnosti - aktivity vymyslieť ...
1 0
Rilley Rilley

Rilley je offline (nepripojený) Rilley

ak som dobre pochopil tak na paintballovu zbran ktora je v kategorii D nepotrebujem ziadne povolenie, len minimalny vek 18 rokov no problem je ci by sa paintballove ihrisko radilo do kategorie Strelnica
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Rilley Pozri príspevok
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť, chcem začať "podnikať" s prevádzkou paintaballu, chcel by som vybudovať areál a začať. Mám nápady aj kapitál, môj problém spočíva v právnej stránke veci. Prevádzovať to ako športový klub, resp. môže športový klub vykazovať zisk? Alebo ako s.r.o, živnosť, ... ? Nemám v tomto žiadne skúsenosti tak vopred ďakujem za každý postreh.
Môj osobný názor je, do toho ísť cez sro je lepšie ako ako FO. No rozhodnutie je na Tebe.
0 0
Rilley Rilley

Rilley je offline (nepripojený) Rilley

tak napokon som to preletel dokladnejsie a na paintballovu zbran netreba strelnicu... co vyriesilo mnoho problemov... takze to asi skusim s tou s.r.o-čkou
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Rilley Pozri príspevok
tak napokon som to preletel dokladnejsie a na paintballovu zbran netreba strelnicu... co vyriesilo mnoho problemov... takze to asi skusim s tou s.r.o-čkou
...šak sa pozri ... porovnávaj ,študuj ... zbieraj info ,rozumy .......konkrétne linky nedávam , aby som reklamu nerobil ...

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
takze staci ak si spravim zivnost a proste zacnem prevadzkovat nejaky areal v ktorom budem zapoziciavat paintballove zbrane?
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

ak to má byť podnikateľská činnosť (zameraná na zisk), tak rozhodne v záujme obmedzenia rizika založenie s.r.o.

Pre eseročku vybaviť živn. oprávnenie minimálne v tomto rozsahu:

Prevádzkovanie športových zariadení, Služby požičovní a príp. aj Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských
a zábavných zariadení, ale odporúčam Vám to ešte prekonzultovať na živ. úrade.

+ Treba si premyslieť, či tam nebudete prevádzkovať aj nejaké pridružené služby (bufet a pod.).

+ ak už máte premyslený koncept poskytovania služby, nakoľko ide o činnosť, pri ktorej môže dochádzať k zraneniam, mali by ste si pripraviť nejakú základné upozornenia a výhrady, ktoré by zákazníci podpisovali (vlastné riziko).

Pekný deň.
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
preco radsej sro? viem ze je to mensie riziko kedze nerucim celym svojim majetkom..to je ten hlavny dovod alebo ma to aj ine vyhody?
lebo ked dam ludom podpisat ze hraju na vlastne riziko tak neviem co by mi mohlo hrozit..

dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Taktiež sa prikláňam ku sro.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Alexander Repčík Pozri príspevok
preco radsej sro? viem ze je to mensie riziko kedze nerucim celym svojim majetkom..to je ten hlavny dovod alebo ma to aj ine vyhody?
lebo ked dam ludom podpisat ze hraju na vlastne riziko tak neviem co by mi mohlo hrozit..

dakujem
...že TY nevieš , to ešte neznamená , že sa do prieseru nemôžeš dostať ...


Skús porozmýšľať ...
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

zrejme je to len o pocite rizika, akým vnímam Váš navrhovaný predmet činnosti - cudzí ľudia, ktorí behajú po mojom alebo mnou prevádzkovanom pozemku a strieľajú po sebe mojimi zbraňami (ale je pravda, že s paintballom nemám žiadne skúsenosti, som žena a všetkých zbraní aj tých hračkárskych sa prirodzene obávam :-).
Možno, ak s tým už máte skúsenosti, viete možné riziká eliminovať.

Jasné, že vyhlásenie o vlastnom riziku Vám niečo pokryje, ale keby ste Vy bol PB hráčom a napr. spadol by na Vás konár alebo strom, alebo by ste spadli a rozrezali by ste si ruku alebo by sa Vám nejakým spôsobom ublížila Vaša vlastná zbraň, považovali by ste to za svoju nešikovnosť alebo nepripravenosť priestoru alebo zbrane na hru? Neskúsili by ste to s nárokom na náhradu škody?

Je jasné, že poctivý podnikateľ má zodpovedať za škodu spôsobenú svojou činnosťou a teda, ak za škodu budete zodpovedať, mali by ste ju uhradiť či už ako živnostník alebo ako eseročka. Ale budete s tým stotožnený aj v prípade, ak požadovaná náhrada škody presiahne nad Vaše pomery?

Ešte mi napadlo, či sa tie riziká nedajú eliminovať nejakým poistením jednak na Vašej strane a jednak na strane hráčov.
Pekný deň.
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
no pri paintballe je hlavnym rizikom zasah do nechranenej tvare teda oci...samozrejme masky budu v cene a budu povinne...dalsie urazy mozu vzniknut hlavne nejakym padom..no nemyslim si ze ked niekto spadne svojou nesikovnostou a zlomi si nejaky prst tak bude ziadat nahradu....jasne ze ludia su rozny ale aj keby sa to stalo nepojde o velke sumy pokial nepojde o velky uraz a takyto uraz si ja osobne neviem predstavit aby mohol vzniknut pri takejto zabavke,paintball je v podstate nahanacka pre velkych, samotna zbran /pokial sa nestreli do oci/ nemoze ublizit,, a ked sa dobre postaram o priestory /interier/ tak tam nema co sposobit uraz...
viem pozeram na to trosku optimisticky ale sro by pre mna bola nakladna zalezitost a tolko penazi nemam kedze na samotne ihrisko a vybavu si beriem pozicku
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Alexander Repčík Pozri príspevok
no pri paintballe je hlavnym rizikom zasah do nechranenej tvare teda oci...samozrejme masky budu v cene a budu povinne...dalsie urazy mozu vzniknut hlavne nejakym padom..no nemyslim si ze ked niekto spadne svojou nesikovnostou a zlomi si nejaky prst tak bude ziadat nahradu....jasne ze ludia su rozny ale aj keby sa to stalo nepojde o velke sumy pokial nepojde o velky uraz a takyto uraz si ja osobne neviem predstavit aby mohol vzniknut pri takejto zabavke,paintball je v podstate nahanacka pre velkych, samotna zbran /pokial sa nestreli do oci/ nemoze ublizit,, a ked sa dobre postaram o priestory /interier/ tak tam nema co sposobit uraz...
viem pozeram na to trosku optimisticky ale sro by pre mna bola nakladna zalezitost a tolko penazi nemam kedze na samotne ihrisko a vybavu si beriem pozicku
Bezpečnosť pri hre

Všetci súťažiaci sú povinní pri hre paintball riadiť základnými bezpečnostnými pravidlami, pokynmi rozhodcov, inštruktorov a organizátorov paintball hry (turnaja).
- Používať sa môžu len paintball značkovacie zbrane (paintball gun), ktoré nie sú v rozpore s hernými pravidlami hry paintball a spĺňajú zákonné a bezpečnostné podmienky.
- V paintball ihrisku a všade tam, kde hrozí zásah značkovacou guličkou, musia hráči a ďalšie prítomné osoby počas celej doby paintball hry (turnaja) používať ochrannú masku a účinnú ochranu proti zásahu do ucha. Výnimka je možná len mimo hraciu dobu alebo na základe súhlasu rozhodcov, inštruktorov a organizátorov paintball hry (turnaja).
- Strieľať je dovolené len v paintball ihrisku v priebehu hry alebo na miestach určených organizátorom súťaže na testovanie, alebo vybíjanie zbraní. Mimo týchto zón sa nosia zbrane zásadne vždy vybité a zaistené.
- Je zakázaný fyzický alebo vulgárny verbálny kontakt medzi hráčmi. V ihrisku a do ihriska je zakázané hádzať akékoľvek predmety.
- Je zakázané strieľať a mieriť aj nenabitou značkovacou (paintball) zbraňou na hráčov bez nasadenej ochrannej masky. Na rozhodcov a ostatných nehrajúcich sa nesmie strieľať ani keď majú nasadenú ochrannú masku.
- Je zakázané liezť na stromy, ničiť vegetáciu, strieľať na zvieratá a vtáky.
- Hráč pri hre paintball nesmie byť v ihrisku ani počas hry pod vplyvom alkoholu, drog, či iných omamných látok.
- Každý, kto sa zúčastňuje na paintball hre (turnaji), či ako hráč alebo divák, je povinný poznať a za všetkých okolností dodržiavať uvedené bezpečnostné pravidlá.
- Osoby mladšie ako 18 rokov sa môžu zúčastniť paintball hry (turnaja) len s písomným súhlasom rodičov (zákonných zástupcov) alebo v ich doprovode.
- Každý hráč sa zúčastní súťaže na vlastnú zodpovednosť.
- Organizátor pri hre paintball nenesie žiadnu zodpovednosť za akékoľvek ujmy na zdraví fyzického alebo psychického charakteru všetkých zúčastnených hráčov, divákov a ostatných prítomných, ktoré boli spôsobené nedodržaním bezpečnostných, herných alebo iných stanovených pravidiel paintball hry.
- Organizátor nenesie taktiež žiadnu zodpovednosť za poškodenie odevu alebo časti odevu všetkých zúčastnených hráčov, divákov a ostatných prítomných.



Stačí si prispôsobiť na tie svoje podmienky ...

Zvýraznené je jeden z najdôležitejších bodov !!!



...a si z obliga ...tvrdšie pravidlá sú na ostrých strelniciach , lenže to je iná káva ...
0 0
Alexander Repčík Alexander Repčík
jasne to sa hodi,
hmm z tych pravidiel vypliva ze tie zbrane mozem po pisomnom suhlase pozicati aj neplnoletym? to je nejaky rozpor to mi pripada ako keby sa decko mohlo ozrat v krcme s pisomnym povolenim od rodica
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Alexander Repčík Pozri príspevok
jasne to sa hodi,
hmm z tych pravidiel vypliva ze tie zbrane mozem po pisomnom suhlase pozicati aj neplnoletym? to je nejaky rozpor to mi pripada ako keby sa decko mohlo ozrat v krcme s pisomnym povolenim od rodica
Nič nevyplýva ...

Stanovíš pravidlá a ideš podľa nich ...nič menej , radšej viac ...

...keby decko sa ožralo v krčme , rodičia aj napriek súhlasu by mohli byť postihovaní ...
0 0
Mr.Slavo Mr.Slavo

Mr.Slavo je offline (nepripojený) Mr.Slavo

Ahoj,kde by si ho chcel? Inak,nemáš žiadne obmedzenie,jediné,že to musíš prevádzkovať na vlastnom pozemku,alebo mať povolenie od majiteľa.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mr.Slavo Pozri príspevok
Ahoj,kde by si ho chcel? Inak,nemáš žiadne obmedzenie,jediné,že to musíš prevádzkovať na vlastnom pozemku,alebo mať povolenie od majiteľa.
...inak , vraví kto ????

TY ???

Doporučujem naštudovať ... Novelu zákona o zbraniach a strelive č. 190/2003

§ 14 a

(2) Držiteľ zbrane kategórie D je pri manipulácii s touto zbraňou povinný mať pri sebe doklad totožnosti12) a
nesmie ju viditeľne nosiť alebo prepravovať; na držiteľa zbrane kategórie D sa primerane vzťahujú ustanovenia
§ 28 ods.1 písm. a), i), j ) a n).
0 0
Mr.Slavo Mr.Slavo

Mr.Slavo je offline (nepripojený) Mr.Slavo

Prevádzkoval som paintball a opäť ho prevádzkovať chcem,toto je nový zákon,ktorý prevádzku nijak neobmedzuje. Predtým sme mohli behať so zbraňami voľne po meste(aj keď len raz,keď sme šli z A do B),teraz sú za to sankcie,ale to obmedzenie mi príde normálne,vzhľadom na dobu v ktorej dnes žijeme.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mr.Slavo Pozri príspevok
Prevádzkoval som paintball a opäť ho prevádzkovať chcem,toto je nový zákon,ktorý prevádzku nijak neobmedzuje. Predtým sme mohli behať so zbraňami voľne po meste(aj keď len raz,keď sme šli z A do B),teraz sú za to sankcie,ale to obmedzenie mi príde normálne,vzhľadom na dobu v ktorej dnes žijeme.
...trochu predsa len ...

Lipshitove " odborné zásahy " v zákone nekomentujem radšej ...ten je schopný pomýliť si samopal s "" útočným AUTOMATICKÝM REVOLVEROM "".......

Ide v podstate hlavne o ten pozemok , o bezpečnosť nie tých účastníkov , ale skôr o náhodných okoloidúcich ...tam je ten pes zakopaný ...

Pozemok musí byť zabezpečený , no ale aj dostatočne veľký a niekedy je to trochu nákladné ...
Mne by ako vhodné miesto prišla nejaká tá stará stavba - skladisko , niečo na ten štýl .......proste tie rôzne možnosti úkrytu hráčov - protivníkov ...
Keby som sa touto činnosťou mal zaoberať ( neskoro som sa dozvedel o jednej ostrej strelnici , kua , teraz by som bol iný frajer ....) , tak by som doporučoval aj nejaké iné služby - občerstvenie , káva , čaj , ihrisko pre deti .............
0 0
Mr.Slavo Mr.Slavo

Mr.Slavo je offline (nepripojený) Mr.Slavo

Ja som to mal v hale,takže som nejak nemusel riešiť bezpečnosť náhodných okoloidúcich. Veľmi sa mi páčilo zabezpečenie v Košiciach. Hralo sa na kopcovitom teréne v lese,"ohradené" to bolo bielou páskou a raz v zápale boja som si všimol ako na mňa čumia prekvapený hubári len pár metrov za mnou Veľkosť ihriska záleží na Tebe,ale kedže chceš zarobiť a aj pre akčnosť hry je určite lepšie ihrisko cca 40x40m,zlatá stredná cesta. Dá sa objednať sieť 3 metre vysoká a 100 metrov dlhá za cca 200 eur,takže ak si niekde blízko ľudí,oplatí sa Ti investovať. Lenže žijeme na Slovensku a nejaký čurák, s prepáčením,Ti to môže ukradnúť,lebo potrebuje ohradu pre sliepky,preto by bolo dobré mať pozemok ohradený,alebo bez siete.Čo sa týka občerstvenia,ja som dával Kofolu zadarmo a všetci sme boli spokojní,mňa to stálo max.5eur a oni sa radi vrátili,takže sa to mnohonásobne vrátilo. Káva a čaj,no neviem,kašlal by som na to,zbytočné starosti,myslím,že viac osvieži niečo chladené,pretože sa nabeháš, ale je to len názor. A k tomu Lipshitovi, je to kkt, tieto "zbrane" musíš registrovať,problém s tým nebude,ale prečo nie ďalšie papierovačky,ktoré všetci tak veľmi zbožňujeme .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať