Zavrieť

Porady

TIPOS - odmena mandatára

Ahojte, prosím o radu pri učtovaní vyúčtovacieho dokladu mandatára v JÚ. Na doklade sú uvedené položky:
1. prijaté vklady - 20.000,- Sk
2. vyplatené výhry - 5.000,- Sk
3. mandátna odmena - 2.000,- Sk
4. na úhradu 13.000,- Sk
Stačí ak "1." a "2." ignorujem a zaúčtujem iba "3" ako príjem ovplyvňujúci daň a "4" ako "záväzok" do knihy záväzkov a na základe výpisu z banky ako výdaj neovplyvňujúci základ dane? Ď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Emika ale ak budeš tie prvé dve položky ignorovať, nebude ti sedieť stav pokladne. Asi by som účtovala aj tie prvé dve položky ako príjem a výdaj v pokladni neovplyvňujúce základ dane. Lebo ak prijaté vklady nedostaneš do pokladne, odkiaľ potom vkladáš peniaze na účet, keď uhrádzaš ten záväzok? S ostatnými krokmi súhlasím.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Emika
    Ahojte, prosím o radu pri učtovaní vyúčtovacieho dokladu mandatára v JÚ. Na doklade sú uvedené položky:
    1. prijaté vklady - 20.000,- Sk
    2. vyplatené výhry - 5.000,- Sk
    3. mandátna odmena - 2.000,- Sk
    4. na úhradu 13.000,- Sk
    Stačí ak "1." a "2." ignorujem a zaúčtujem iba "3" ako príjem ovplyvňujúci daň a "4" ako "záväzok" do knihy záväzkov a na základe výpisu z banky ako výdaj neovplyvňujúci základ dane? Ď.
    V účtovníctve účtujeme každú operáciu, čiže 1.2.3.4.

    Emika je offline (nepripojený) Emika

    Emika
    Vďaka, aj keď ste ma nepotešili, chcela som si to zjednodušiť, no nič, hor sa do práce.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    Emika
    Ahojte, prosím o radu pri učtovaní vyúčtovacieho dokladu mandatára v JÚ. Na doklade sú uvedené položky:
    1. prijaté vklady - 20.000,- Sk
    2. vyplatené výhry - 5.000,- Sk
    3. mandátna odmena - 2.000,- Sk
    4. na úhradu 13.000,- Sk
    Stačí ak "1." a "2." ignorujem a zaúčtujem iba "3" ako príjem ovplyvňujúci daň a "4" ako "záväzok" do knihy záväzkov a na základe výpisu z banky ako výdaj neovplyvňujúci základ dane? Ď.
    ja uctujem len mandatnu odmenu 211/602
    +dph z jednej loterie.211/602,211/343 TA skutocne je prijmom PO a ide do pokladne.
    uctujem v PU.
    Danova kontrola bola,nemala vyhrady oddovodnila to tak ze to ostatne nesuvisi s podnikanim dannej PO.

    Martin1998 je offline (nepripojený) Martin1998

    Martin1998
    Na výpise z tlačiarne Tiposu je dátum vystavenia 2.1.2007 za obdobie od 25.12.-31.12.2006.Bude to príjem roka 2006,alebo 2007 /JU/.
    Ďakujem.

    nikula je offline (nepripojený) nikula

    nikula
    Zaujíma ma táto problematika.
    s. r. o. začala v tomto roku prevádzkovať trafiku a spolupracuje s TIPOSom. Ako zaúčtovať odmenu za loteriové a neloteriové hry (v saldokonte ako pohľadávku 379/602 + 343) a čo s tým, čo mám ja im zaplatiť. Ako to zaúčtovať, ak platím z účtu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    nikula Pozri príspevok
    Zaujíma ma táto problematika.
    s. r. o. začala v tomto roku prevádzkovať trafiku a spolupracuje s TIPOSom. Ako zaúčtovať odmenu za loteriové a neloteriové hry (v saldokonte ako pohľadávku 379/602 + 343) a čo s tým, čo mám ja im zaplatiť. Ako to zaúčtovať, ak platím z účtu.
    Otázku ste položili v téme JU , treba hľadať v témach PU .Jednu z nich Vám prikladám
    http://www.porada.sk/t63556-zauctova...tml#post556247

    TIPOS - odmena mandatára

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.