Zavrieť

Porady

predaj do zahranicia (služby dodávané elektronickými prostriedkami) - dph?

zdravim, som zivnostnik, neplatca DPH. mam v plane:

1) spoplatnovat pristup k informaciam na mojej stranke. pristupne to bude logicky komukolvek, kto ma zaujem, ci byva v SR, USA alebo hocikde inde, ci je fyzicka osoba alebo pravnicka osoba... co v takomto pripade s dph? musim rozlisovat kto si pristup odo mna kupuje a mat pre kazdu "kategoriu" zakaznikov rozne ceny (s dph/bez dph)? alebo, kedze som neplatca DPH, tak sa ma to vobec netyka a od kazdeho mam pytat rovnaku sumu?

tu som nasiel, ze zrejme v tomto pripade ide o sluzby dodavane elektronickymi prostriedkami, kde to s tou dph vyzera byt vysvetlene, ale uprimne, ajtak tomu nerozumiem.

http://www.podnikam.webnoviny.sk/dph...ladu-dph/24018

2) predavat - dat k dispozicii na stiahnutie z webu (moj web, pripadne web tretej strany) za poplatok informacie vo forme pdf suboru. spada to pod to iste, co bod 1? teda: "dodanie obrázkov, textu a informácií a sprístupnenie databáz" ?

fakt v tom mam zmatok, tak prosim o radu


Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    predavac Pozri príspevok
    zdravim, som zivnostnik, neplatca DPH. mam v plane:

    1) spoplatnovat pristup k informaciam na mojej stranke. pristupne to bude logicky komukolvek, kto ma zaujem, ci byva v SR, USA alebo hocikde inde, ci je fyzicka osoba alebo pravnicka osoba... co v takomto pripade s dph? musim rozlisovat kto si pristup odo mna kupuje a mat pre kazdu "kategoriu" zakaznikov rozne ceny (s dph/bez dph)? alebo, kedze som neplatca DPH, tak sa ma to vobec netyka a od kazdeho mam pytat rovnaku sumu?

    tu som nasiel, ze zrejme v tomto pripade ide o sluzby dodavane elektronickymi prostriedkami, kde to s tou dph vyzera byt vysvetlene, ale uprimne, ajtak tomu nerozumiem.

    http://www.podnikam.webnoviny.sk/dph...ladu-dph/24018

    2) predavat - dat k dispozicii na stiahnutie z webu (moj web, pripadne web tretej strany) za poplatok informacie vo forme pdf suboru. spada to pod to iste, co bod 1? teda: "dodanie obrázkov, textu a informácií a sprístupnenie databáz" ?

    fakt v tom mam zmatok, tak prosim o radu


    Pokiaľ nie si platiteľ DPH tak sa nestresuj s DPH, ale vidím že v tomto nie si doma, skôr si nájdi účtovníčku, ktorá Ťa všetkým povedie a vysvetlí.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    predavac Pozri príspevok
    Dakujem. A ak by som bol zaregistrovany podla §7a kvoli nakupu sluzieb zahranicia, tak sa ma to takisto netyka? Uctovnicku si asi najdem, ale asi len na nejake poradenstvo na zaciatok. Kedze netusim, kolko by si za nejake pravidelne sluzby pytala, a pokial velmi nie som v zisku, tak by som snad aj vdaka tomu prerobil.
    Takže v takomto prípade sa Ťa to týka vtedy keď :
    (1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, je príjemcom služby od zahraničnej osoby z iného členského štátu, pri ktorej je povinná platiť daň podľa § 69 ods. 3, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred prijatím služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
    (2) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom a ktorá má v tuzemsku sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň, bydlisko alebo sa v tuzemsku obvykle zdržiava, dodáva službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred dodaním služby; žiadosť o registráciu pre daň táto zdaniteľná osoba nepodáva, ak je registrovaná pre daň podľa § 7.
    (3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odseku 1 alebo 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň.

    Jasné že Ti stačí účtovníčka na poradenstvo, nemusí Ti všetko robiť. Len aby si neprerobil na tom, že sa ani neporadíš.... Už takých bolo.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    áno, musíš byť registrovaný podľa toho čo píšeš, podľa §7a, pričom štatút neplatiteľa DPH ti zostáva.
    Budeš platiť DPH iba zo služieb, ktoré nakúpiš z EU (ale súčasne platí, že ich nakupuješ bez DPH).
    Vo vzťahu k svojim klientom naďalej vytupuješ ako neplatiteľ, teda predávaš za rovnaké ceny.
    Musíš však podávať na DÚ súhrnný výkaz k DPH a to štvrťročne a povinne elektronicky, máš ZEP?
    Bez účtovníčky sú to ďalšie náklady.
    Ak si už z EU služby naupoval a nie si registrovaný, tak máš problém.

    predavac je offline (nepripojený) predavac

    predavac
    Dakujem. A ak by som bol zaregistrovany podla §7a kvoli nakupu sluzieb zahranicia, tak sa ma to takisto netyka? Uctovnicku si asi najdem, ale asi len na nejake poradenstvo na zaciatok. Kedze netusim, kolko by si za nejake pravidelne sluzby pytala, a pokial velmi nie som v zisku, tak by som snad aj vdaka tomu prerobil.
    Naposledy upravil predavac : 13.10.11 at 17:24 Dôvod: doplnenie

    predavac je offline (nepripojený) predavac

    predavac
    Economic dakujem, ale opat som sa zamotal. To, co si citoval zo zakona, su podmienky, kedy sa musim registrovat pre DPH. Dajme tomu, ze sa zaregistrujem podla 7a, kedze splnam bod 1 - prijem sluzby od zahr. osoby (suvisi to s inou castou mojej podnikatelskej cinnosti, nie tento plateny pristup na stranky, ale nieco ine).

    Cize budem registrovany pre DPH ale nie platca DPH. Ake ceny potom uctujem zakaznikom? Ktorej skupine zakaznikov s DPH a ktorej bez? Stale plati, ze som neplatitel DPH a teda sa tym netrapim a kazdy nakupuje odomna za rovnaku cenu?
    Naposledy upravil predavac : 13.10.11 at 19:10 Dôvod: doplnenie

    predavac je offline (nepripojený) predavac

    predavac
    Elektronicky podpis nemam, ale docital som sa, ze sa to da podavat aj bez podpisu, s tym, ze ten vykaz dorucim aj fyzicky. Kazdopadne to budem musiet riesit s danovym uradom, pripadne aj s uctovnickou.
    Zatial dakujem za rady.

    predavac je offline (nepripojený) predavac

    predavac
    Mam opat otazku suvisiacu s tymto. Chcem prijimat platby na paypal business ucet. V profile mam moznost vyplnit policko VAT Number (optional).

    Please provide your business' VAT Number. VAT Numbers start with a country-specific prefix followed by a maximum of 12 alphanumerical digits or characters.

    Kedze som zaregistrovany podla $7a, mam tam to svoje SKxxxxxx vyplnit alebo nie? A aky to bude mat vplyv, ak to tam vyplnim alebo nevyplnim? Bude to mojim zakaznikom priratavat k cene DPH? Alebo budem musiet nejaku DPH platit ja? (len tipujem, verim ze nie). Kedze je to na internete, tak platby mi budu chodit od hocikoho: EU, mimo EU, osoby, mozno aj firmy - to nezalezi odo mna, ovplyvni ma to nejako? Je rozdiel v tom, kto je dany zakaznik?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    predavac Pozri príspevok
    Mam opat otazku suvisiacu s tymto. Chcem prijimat platby na paypal business ucet. V profile mam moznost vyplnit policko VAT Number (optional).

    Please provide your business' VAT Number. VAT Numbers start with a country-specific prefix followed by a maximum of 12 alphanumerical digits or characters.

    Kedze som zaregistrovany podla $7a, mam tam to svoje SKxxxxxx vyplnit alebo nie? A aky to bude mat vplyv, ak to tam vyplnim alebo nevyplnim? Bude to mojim zakaznikom priratavat k cene DPH? Alebo budem musiet nejaku DPH platit ja? (len tipujem, verim ze nie). Kedze je to na internete, tak platby mi budu chodit od hocikoho: EU, mimo EU, osoby, mozno aj firmy - to nezalezi odo mna, ovplyvni ma to nejako? Je rozdiel v tom, kto je dany zakaznik?
    SKxxxxxxxx musíš vyplniť.
    Samotné číslo zákazníkom nepridáva vo FA výšku DPH.
    Naposledy upravil Economic : 26.12.11 at 07:26

    predaj do zahranicia (služby dodávané elektronickými prostriedkami) - dph?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.