Zavrieť

Porady

Predaj na trhovisku - zákaz

optimistka aj napriek veku
Dnes sa zastavila u mňa jedna dôchodkyňa, ktorá si privyráva predajom svojich hospodárskych prebytkov. Vyrobila vence k Sviatku zosnulých, a dnes ju do trhoviska nepustili , z dôvodu že vtých vencoch použila umelé kvety. Mynulý rok to predávať ešte mohla. Ostatný tovar mohla predávať. Je nejaká zmena v zákone . V trhovom poriadku som nič nenašla ohľadne zákazu. Ona nemá žiadnu živnosť . Viete mi niekto poradiť , lebo ona teraz nevie čo snimi ( s vencami).
Usporiadat
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Umele kvety urcite nie su prebytky z dvora.
Musela ich kupit ,na co sa podla mna vynimka /predaj z domacich produktov/nevztahuje.

pozi napr. tento clanok http://ekonomika.sme.sk/c/5498354/ch...-pravidla.html
6 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Vence na dušičky nie sú predsa polnohospodárske prebytky...tu už treba reg.pokladňu
5 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Takže, ak aj použila čečinu zo svojho stromčeka na záhradke, ale použila aj iný materiál pri výrobe - nemôže to predávať, lebo je to už výrobok a nie prebytok. Ide mi o to , aby som jej to vysvetlila, lebo ona sa cíti ukrivdená, je to starší človek a ona si len privyrába k dôchodku. Zatiaľ ďakujem.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Preco sa citi ukrivdena? Zakony platia aj pre starsich,nielen pre mladych.

Ked urobi venceky z toho, co dopestuje v zahrade, tak jej to pravdepodobne uznaju ako "prebytok" na ktory je udelena vynimka.

Ale ak musi nakupovat material na vyrobok ktory chce dalej predavat, tak nech si urobi zivnost...
3 0
bredikova bredikova

bredikova je offline (nepripojený) bredikova

optimistka aj napriek veku
Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
bredikova Pozri príspevok
Veľmi pekne ďakujem.
Zdieľam ten istý názor ako Arizona. Keby sa tieto veci nestriehli, to by naozaj kde kto predával bez akejkoľvek kontroly a sankcii. To je neoprávnené podnikanie. Predaj vencov naozaj nie je predaj prebytkov z poľnohospodárskeho dvora.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Economic Pozri príspevok
Zdieľam ten istý názor ako Arizona. Keby sa tieto veci nestriehli, to by naozaj kde kto predával bez akejkoľvek kontroly a sankcii. To je neoprávnené podnikanie. Predaj vencov naozaj nie je predaj prebytkov z poľnohospodárskeho dvora.
nech bankuje so sociálnou poisťovňou ako rómovia neriskuje pokutu.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

dan Pozri príspevok
Vence na dušičky nie sú predsa polnohospodárske prebytky...tu už treba reg.pokladňu
...tu už treba reg.pokladňu , tak to som sa pobavila, nie, že by to nebola pravda, ale v Nitre na tržnici priamo v susedstve DÚ nemá ani jeden predajca zeleniny a ovocia, aj južného, registračku. Alebo možno doma má.
1 1
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

Antea Pozri príspevok
...tu už treba reg.pokladňu , tak to som sa pobavila, nie, že by to nebola pravda, ale v Nitre na tržnici priamo v susedstve DÚ nemá ani jeden predajca zeleniny a ovocia, aj južného, registračku. Alebo možno doma má.

Neviem, co ta tak pobavilo, ale zjavne si to cele nepochopila,
skus si precitat tu temu od zaciatku.
Ovocie a zelenina mozu byt polnohospodarske prebytky .....
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
ivka70 Pozri príspevok
Neviem, co ta tak pobavilo, ale zjavne si to cele nepochopila,
skus si precitat tu temu od zaciatku.
Ovocie a zelenina mozu byt polnohospodarske prebytky .....
Aj to južné ovocie?
Alebo majú plantáže v Španielsku?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Byrokracia!

Ale ak niekto má prebytok celý rok, nemá nadbytok? Nepodniká celý rok? S prebytkami.

Na tom trhu nebolo nič iné, len prebytky? Z poľa? Alebo aj prebytky z Číny?

Ak nie. Čo je to za trhovisko, dnes? Des! Bez?

Dôchodkyňa milá z malého dôchodku žila, privyrobiť si chcela, ale v ceste stálo tela, myslelo si , že je býk, nad neho nie je nik.

0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

ivka70 Pozri príspevok
Neviem, co ta tak pobavilo, ale zjavne si to cele nepochopila,
skus si precitat tu temu od zaciatku.
Ovocie a zelenina mozu byt polnohospodarske prebytky .....
No pobavilo ma to, že všetci živnostníci, ktorí predávajú o tomto čase hrozno, broskyne, jahody, pomaranče a pod. nemajú registračku a nikoho to netrápi. Nemyslela som babky a tých čo naozaj predávajú prebytky.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Antea Pozri príspevok
No pobavilo ma to, že všetci živnostníci, ktorí predávajú o tomto čase hrozno, broskyne, jahody, pomaranče a pod. nemajú registračku a nikoho to netrápi. Nemyslela som babky a tých čo naozaj predávajú prebytky.
snáď si nemyslíš že babka z dú po nákupe broskýň bude pýtať pokladňu, veď ani Maruška ju nepotrebovala, apropo musí vedieť každý kompetentný že už na záhrade broskyne nie sú.
0 0
katalóg katalóg

katalóg je offline (nepripojený) katalóg

Nevydržia do Vianoc aby z nich urobila adventné vence? Alebo venčeky na zavesenie na vstupné dvere.
Ale aspoň už teraz bude vedieť, že na adventné vence nenakúpi sviečky. Len neviem, čím tie vetvičky pospája, pretože špagát, drôt tiež musí nakúpiť, ale ak použije liany, tak zdá sa bude všetko O.K. :-)
Zároveň sa spýtam, na vianočných trhoch sú potrebné pokladne?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
katalóg Pozri príspevok
Zároveň sa spýtam, na vianočných trhoch sú potrebné pokladne?
A ja sa opýtam.
Môžeš predávať bez živnostenského listu na vianočných trhoch?

No pokladňu mať nemusí. Teda ak bude každému vystavovať faktúry a spoliehať sa na to, že mu príde úhrada na bankový účet.
Naposledy upravil marjankaj : 31.10.11 at 22:38
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Niektorí ešte žijú v hlbokej minulosti....

V 90-tých rokoch na trhoviskách bol iný Klondajk...

Ja som zažil osobne, že v jednom nemenovanom meste na Morave, babka predávala DOMÁCU SLIVOVICU ! ! ! ! ! !

Rozložila po stole fľaše, tiež poldecaky , aj uliala na koštovku..... Liter predávala za 140 KČS. Vtedy to bol iný peniaz...

Opakujem bolo to v r. 1990, ešte raz zdorazňujem písal sa rok 1990.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ahááá! Tej slivovice už nieť? Do vie, čo babka? A čo ešte chýba? Kde sa stala chyba?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

človeku príde ľúto že babka alebo ktokoľvek si chce trocha privyrobiť šikovnosťou vlastných rúk a vlastnej hlavy, a musí mať kvôli minimálnemu zisku pokladnicu, a nejaký sk... ý predajca z východu vám vydá pokladničný doklad až vyslovene na tvrdý nátlak a má pri tom obyčajne pooooooooodstatne vyšší čistý zisk. Ak treba na zviazanie do venčeka drôt a kvôli tomu pokladnicu, potom aj keď bude predávať natlčené orechy vo vrecúšku alebo viazaničku cibuľky či vňatky stiahnutú gumičkou, tiež ju musí mať, lebo určite nemá na záhradke gumovníkový strom.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Počuj ty už túto tému dramatizuješ Pavol54...tu sa nejedná o drôt ale to, že mala vo venci kúpené umelé kvety a to nie je prebytok zo záhrady. Ved kvetinár živnostník musí mať živnosť,platiť odvody,dane, a pomaly platí aj za vzduch a niekto si narobí vence a ide si ich v pohode predávať bez živnosti , platenia daní a ešte sa bude aj usmievať..
5 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

dan Pozri príspevok
Počuj ty už túto tému dramatizuješ Pavol54...tu sa nejedná o drôt ale to, že mala vo venci kúpené umelé kvety a to nie je prebytok zo záhrady. Ved kvetinár živnostník musí mať živnosť,platiť odvody,dane, a pomaly platí aj za vzduch a niekto si narobí vence a ide si ich v pohode predávať bez živnosti , platenia daní a ešte sa bude aj usmievať..
Nedramatizujem, ale mňa osobne tiež serie že každý obchodník čo ma v zadu dieru nakúpi zeleninu ktovie kde, a potom ju vydáva z a svoj prebytok a to robí na trhovisku celoročne, ale keby to aspoň kupoval od slovenských pestovateľov ale nájdu sa aj takí čo to kupujú v niektorej sieti a tí pokladňu nemusia mať? Raz som predával s pokladňou z auta zeleninu v jednom meste a hneď sa na mňa vyrojili najprv majitelia veľkoskladu, lebo som ničil kšefty, potom sa do mňa obul mestský úrad a nakoniec neuspeli. Stáva sa že na popud predávajúcich zasahuje správa proti iným aby ich eliminovala. Snáď mi nechceš tvrdiť že taká babka zruinuje nejakého predavača kvetín( určite to robí len taká čo nemá luxusný dôchodok alebo taká čo si neprivyrábala v rakúsku starostlivosťou o dôchodcov tiež niekedy nelegálne)
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať