Zavrieť

Porady

Spajani suborov .jpg

Je mozne, existuje program na spajanie suborov s priponnou .jpg
Mam 4 obrazky / scany a potreboval by som ich dostat do jedneho suboru. Scanovane to je na rovnakom scanery, rovnake rozlisenie atd.

ZA odpoved vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Napr. aj v Skicári, ktorý je vo Windowse.

    Letko je offline (nepripojený) Letko

    ...letom-svetom... Letko
    Aha, takže to chceš ako dokument? Tak potom vo Worde:
    Vložiť - Obrázok - Zo súboru

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    No asi som pomalsie chapavy, (s graf. programami moc nerobim) ale ako to mam spravit v tom skicary.
    Ja by som chcel, aby 4 stranky textu, boli aj vo vyslednom subore 4 stranky. Ked to skusam v skicary, tak sa mi bud nacita novy subor - volba otvorit alebo je stary text prekryty novym - volba prilepit zo suboru.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Súbory typu jpg sa nedajú spájať do jedného súboru, aby bol výsledný súbor jpg.

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    O jedinom, ktorom viem, je tif. Len pozor, nepoužíva kompresiu, ako jpg, výsledný súbor je veľký. Záleží ešte, na čo to potrebuješ. Veľkosť sa dá obmedziť, veľkosťou, rozlíšením.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Ako som uz pisal, jedna sa najcastejsie o zoskenovane texty, v roznych casoch, ktore nasledne by som si chcel tematicky pospajat do jedneho celku / suboru. Teraz to mam riesene cez adresare a podadresare co je trosku pracnejsie pri otvarani.
    Asi fakt bude najjednoduchsie to importovat do wordu a bude.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Tiff moze mat viacej "stran", gif moze byt animovany (stranky sa budu postupne menit)...
    Jpeg mozes natiahnut na dlzku, ak mas 4 obrazky 800x600, tak mozes mat jeden 800x2400 a obrazky budu pod sebou.
    Nacitaj prvy, zmen v Atributoch rozmer, potom vloz a posun dalsie obrazky vzdy pod predchadzajuci.

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    Bohuzial ten skener (hp psc 1315) alebo ja to nevieme. Ked dam safe as tak su moznosti: tif, png, dxc, gif, jpg,fpx, png, pcx.
    Do toho pdf by to snad islo konverovat cez irfanview - takze ako spojit v pdf?

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no neviem, ja robim v zoneri. A uplne bežne spájam viac obrázkov buď do seba, za sebou, ako potrebujem.

    Teraz som si to vyskúšala aj so scanom.

    otvorim si nový obrázok a existuje voľba vložiť obrázok do obrázku. Môžem vložiť až 9 obrázkov = jpg dokumentov.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    skus skenovat do suboru tiff ... moj skener sa ma vzdy pyta ci chcem naskenovat dalsiu stranu, dam ano... a kym odklikavam ano, tak mi vsetko uklada do jedneho suboru, kt. ma viac podstranok...

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    kergulaan, spojiť jednotlivé súbory do jedného vieš v programoch, ktoré pracujú s vrstvami, napr. v Gimpe, uložiť ich v rôznych formátoch, napr. jpg/jpeg, png, tif, ........ Priamo vo formáte pdf nie, dá sa však napr. cez PDF Creator(virt. tlačiareň) a to súbor/tlač a zo zoznamu tlačiarní vyberieš PDF Creator.
    Pozri aj tému http://www.porada.sk/t173053-uprava-...a-kvalita.html

    Súbor s príponou tif sa tu nedá priložiť.
    Naposledy upravil Marína : 28.10.11 at 10:10
    zluc_vsrtv.jpg  
    gimp_typy sub.jpg  
    1/1

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    [QUOTE=kergulaan;1881498]Bohuzial ten skener (hp psc 1315) alebo ja to nevieme. Ked dam safe as tak su moznosti: tif, png, dxc, gif, jpg,fpx, png, pcx.
    Do toho pdf by to snad islo konverovat cez irfanview - takze ako spojit v pdf?[/QUOTE]tak ako radí marína. pdf napríklad pomocou pdf creator - 4 súbory pdf pospájané do jedného, ktorý má potom 27 strán (dppo, dpfob, dpfoa, opatrenie)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.