Zavrieť

Porady

zmena vecného bremena

Dobry den,potrebovala by som poradit ako treba postupovat a čo všetko je treba ak chcem urobit následovné zmeny v LV: potrebujem zrusiť 1 vecné bremeno " A " ,ktore ešte žije, a 1 vecné bremeno " B " na základe úmrtného listu. Na LV som uvedená ako spoluvlastník nehnutelnosti,mám notárom overenú zmluvu,kde sa oprávnený z vec.br. "A" a povynny s vec.br. dohodli o zrušení vecného bremena, a mám orig. úmrtného listu. "B" , potrebujem este niečo k tomu? ako postupovat? čo je to návrh na vklad do katastra? a kto mi to vyhotový? treba podpis oboch vlastníkov?....


dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Zmluva o zrušení vecného bremena a úmrtný list budú prílohou návrhu na výmaz vecných bremien, čomu sa tiež hovorí vklad výmazu - to je presne taký list ako na vklad zriadeného vecného bremena, len je to výmaz (kataster to zavkladuje).
Vzory nájdeš aj tu na porade - daj si vyhľadať návrh na vklad vecného bremena. Aj to vygúgliš:
http://www.vzory-zdarma.cz/obcanska-...u-nemovitosti/
http://realcr.cz/vzory-smluv/navrh-n...mu-bremeni/23/

Toto je z nášho katastrálneho zákona č. 162/1995:

§ 30
(4) Návrh na vklad sa podáva písomne a obsahuje
a) meno, priezvisko a miesto trvalého pobytu, ak ide o účastníka konania fyzickú osobu; obchodné meno, názov a sídlo, ak ide o účastníka konania právnickú osobu,
b) označenie správy katastra, ktorej je návrh adresovaný,
c) označenie právneho úkonu, na ktorého základe má vzniknúť, zmeniť sa alebo zaniknúť právo k nehnuteľnosti; ak sú predmetom návrhu na vklad právne vzťahy z viacerých právnych úkonov, označia sa všetky právne úkony.

(5) Prílohou k návrhu na vklad je zmluva, na ktorej základe má byť zapísané právo k nehnuteľnosti do katastra, v dvoch vyhotoveniach. Ďalšími prílohami sú:
a) verejná listina alebo iná listina, ktorá potvrdzuje právo k nehnuteľnosti, ak toto právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
b) identifikácia parciel, ak vlastnícke právo k nehnuteľnosti nie je vpísané na liste vlastníctva,
c) geometrický plán, ak sa pozemok rozdeľuje alebo zlučuje alebo pri zriadení vecného bremena k pozemku,
d) dohoda o splnomocnení, ak je účastník konania zastúpený splnomocnencom; podpis splnomocniteľa musí byť osvedčený, ak sa osvedčenie podpisu vyžaduje podľa § 42 ods. 3,
e) oznámenie podľa odseku 3 v papierovej podobe.

Hlasovalo 9 pouzivatelov

Užitočné (9)
arizona, Danielle369, Lubaba, terezamaria, 2009, Meggi 1, avalik, nokia007, Katy a R
9

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
nokia007 Pozri príspevok
prečo mi nikto neodpíše? není toto náhodou porada pre tých čo nevedia????
v profile máš
nokia007
Zamestnanie - predvolené
právnik
... tak si netrúfneme

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Mária27
Ten návrh je akoby sprievodným listom, tam sa podpíše len ten účastník, ktorý ho predkladá - tam sa podpis neoveruje. Stačí overený podpis oprávneného na zmluve.

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
dokonca stačí, keď návrh dá (a aj podpíše) len jeden z účastníkov. Píšem ako obyčajný občan
- a mne to tak stačilo
vlastne ti to Mária napísala - ja len na potvrdenie, že je to odskúšané

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
prečo mi nikto neodpíše? není toto náhodou porada pre tých čo nevedia????

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
ja?? mam pravnik??? ou :-(to musim opravit! :-)

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
nokia007 Pozri príspevok
mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?
....a Ty si čo myslíš ...?????????? ...





.......samozrejme , že musí..........

nokia007 je offline (nepripojený) nokia007

neviem,preto sa pýtam....:-D ...viac nokia007
takze ako teda návrh navklad,stačí ak bude iba podpísaný od vlastníkov a vebc.bremena bez overenia? kedze zmluva o zrusení je overená,ale to je iba príloha k návrhu...
kedze buchač píše ze samozrejme ze musí,tak terza neviem...

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
nokia007 Pozri príspevok
takze ako teda návrh navklad,stačí ak bude iba podpísaný od vlastníkov a vebc.bremena bez overenia? kedze zmluva o zrusení je overená,ale to je iba príloha k návrhu...
kedze buchač píše ze samozrejme ze musí,tak terza neviem...
...dve otázky boli...je to tak , ako Mary vraví .......aby som nazavádzal ...

mozem sa este opýtať aj ten návrh musí mať overené podpisy??
..nie ...
alebo stačí ak tá dohoda má overené podpisy?
..áno......musí ...
...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.