Zavrieť

Porady

Mam podla vas do toho ist ?

Mam polygraficku skolu,prax 10 rokov v tlaciarni.Mam v plane na buduci rok zacat podnikat v smere FaxCopy, a pod. cize kancelarske potreby,kopirovanie a postupne zacat s vyrobou vizitiek,peciatok svadobnych oznameni atd.

V nasom meste je iba jeden podobny obchod mesto ma 6000 obyv. + okolite obce cca 5000 obyv.

Miesto obchodu by bolo hned pri vlakovej a autobus. stanici a konkurencny obchod je 700 m dalej.

Poradte pustit sa do toho ?

Vyuzit pritom aj prispevok z UPSVR. ?

DIK.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    misoft Pozri príspevok

    Miesto obchodu by bolo hned pri vlakovej a autobus. stanici strategická poloha - aj generál by ju zobral - ovládaš masy a konkurencny obchod je 700 m dalej.


    Vravím - strategická poloha. A keď ešte nahodíš rozumné ceny (nezabudni, aby si aj ty niečo zarobil - rozumná marža) - šanca tu je, že "vyšachuješ" aj konkurenciu.
    no len je otázka, kto je jeho cieľová skupina, či ľudia, čo chodia vlakom a autobusom alebo podnikatelia, ktorí skôr potrebujú v okolí dobré parkovisko

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Možeš do toho ist, no mal by si svoju činnosť skombinovat s dalšou aktivitou ako je napr. predaj tonerov do tlačiarní .

    Takto by to mohlo vyjst.

    printerscd je offline (nepripojený) printerscd

    printerscd
    V prvom rade poloha premelie sa tam kopec skolakov kt.idu do skoly a zoskoly,ludi kt.hned nakupuju vo velkom obchode-potraviny.

    Chcel by som robit este nieco naviac co konkurencny obchod nema.

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    Kým to nevyskúšaš, tak to nebudeš vedieť. Ale zistil by som si, že koľko ľudí využíva služby konkurencie. Ak dostatok, tak by som šiel do toho, ale možno aj oni prežívajú len zo dňa na deň a ak by si si otvoril také centrum, tak by padli oni a neskor asi aj ty...

    printerscd je offline (nepripojený) printerscd

    printerscd
    Sluzby konkurencie vyuziva strasne vela ludi maju podchytenych vela skol v okoli a kedze su jediny v okoli 30 km.kedze do krajskeho mesta je daleko a cele okolie vyuziva ich sluzby az nato ze oni iba kopiruju,skenuju,tlacia a predavaju kancelarske,skolske pomocky adt. ALE cosa tyka Vyroby peciatok,viazanie knih-tvrdej vazby,spiralovej, diplomove prace atd . posuvaju do ineho vzdialeneho mesta 10km .

    Preto rozmyslam urobit to co oni nedokazu urobit casovo tak rychlo kedze to posuvaju dalej a byt im konkurencne schopnym a ponukat sluzby priamo v nasom meste.

    day je offline (nepripojený) day

    day
    ked tomu veris, chod do toho
    musis si verit, podnikanie je otrocina, si 24hod online

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Mam polygraficku skolu,prax 10 rokov v tlaciarni.Mam v plane na buduci rok zacat podnikat v smere FaxCopy, a pod. cize kancelarske potreby,kopirovanie a postupne zacat s vyrobou vizitiek ak budú "podnikatelia" budú aj vizitky, alebo firemné tlačivá ,peciatok každý poriadny oné-ľaľa tento - podnikateľ potrebuje nejaký ten štempeľ svadobnych oznameni svadby budú stále - oznámenia budú potrebné atd.

    V nasom meste je iba jeden podobny obchod mesto ma 6000 obyv. + okolite obce cca 5000 obyv. na 11000 obyvateľov dve rovnaké prevádzka - je to na hrane, ale dá sa to zniesť

    Miesto obchodu by bolo hned pri vlakovej a autobus. stanici strategická poloha - aj generál by ju zobral - ovládaš masy a konkurencny obchod je 700 m dalej.

    Poradte pustit sa do toho ? Ak si trúfaš - bež do toho.

    Vyuzit pritom aj prispevok z UPSVR. ? Ak sa dá - ber.

    DIK. Nemáš za čo!


    V prvom rade poloha premelie sa tam kopec skolakov kt.idu do skoly a zoskoly,ludi kt.hned nakupuju vo velkom obchode-potraviny.
    Vravím - strategická poloha. A keď ešte nahodíš rozumné ceny (nezabudni, aby si aj ty niečo zarobil - rozumná marža) - šanca tu je, že "vyšachuješ" aj konkurenciu.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Príspevky na podnikanie sú momentálne stopnuté. No ak máš dosť finančných prostriedkov svojich, tak môžeš. No byť podnikateľom je ozaj záväzok ním byť možno aj 24 hodín denne.

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Za prvé musí sa vám chcieť,.
    2.)musíte aj niečo predávať len kopírovaním papierov sa neuživíte.
    3.)musíte vedieť šetriť.Aj v dobe keď sa bude dariť nesmiete peniaze rozhájdákať.Zlatý príklad moja žena .Má euro v peňaženke tak ju šlaktrafuje.Sú napríklad chlapi ,že ak majú tak sedia v krčme dokedy majú za čo.
    4.)musíte dať verejnosti na vedomie ,že ste tu robíte to a to.Reklama.
    5.)Ak do toho idete len s ideou zajtra začnem o rok budem pracháč ,tak na to rýchlo zabudnite .....začnite kradnúť.
    5.)NIKDY neklamte zákazníkov a obchodných partnerov.NIKDY.

    Zewa je offline (nepripojený) Zewa

    Zewa
    v case internetu sa neobmedzuj iba na svoje okolie a tiez nerataj ze tvoja konkurencia je iba ten jeden obchod o 700 m dalej...na webe su stranky kde si mozes nasekat vizitiek za lacny peniaz habakuuuk... skor by som sa zameral na firmy a statnu spravu, banky atd.. a tvoril pre nich vizual ked mas graficku skoncenu a prax...kalendare, priania, navrhy stranok, dizajnove darceky reklamne predmety... podumaj, drzim palce v rozhodovani a podnikani!

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Mám spolužiaka, ktorý vlastnil ofsetovú tlačiareň cca 17 rokov. Už nevlastní, bohužiaľ skrachoval. Dnes si veľa vecí vytlačíme sami na počítači.
    Nechcem ťa odhovárať, ale táto oblasť je dosť tvrdá...

    hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

    hornak.ebsr
    Určite doporučujem ísť do toho, pretože podľa toho čo som si prečítal druhý obchod zatiaľ nemá konkurenciu. A zdravá konkurencia je stále dobrá. Pokiaľ máš pre ním len čo i len jednu výhodu (polohu, produkt naviac, benefit, dobrého obchodníka, ...) tak určite do toho choď.

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Zewa Pozri príspevok
    na webe su stranky kde si mozes nasekat vizitiek za lacny peniaz habakuuuk...
    To myslis tie, co si clovek sam vytlaci na perforovany harok a potom rozrha? No lenze ako to vyzera. Keby som rozdaval take vizitky, tak by som skoncil s podnikanim skor, ako by som zacal.

    Provenzzano je offline (nepripojený) Provenzzano

    V profesnom živote sa celkom schopne orientujem v oblasti online marketingu, ako hobby robím www stránky a kamarátim sa so SEO optimalizáciou pre vyhľadávače... či už on-page, alebo off-page ...viac Provenzzano
    Ja by som do toho siel. Ak prevádzkujete danú tlačiareň tlačíte aj diplomové práce? potrebovali by sme spoluprácu...
    Naposledy upravil arizona : 10.09.14 at 19:37 Dôvod: vymazanie reklamy
    misoft Poznámočka: pozri sa na dátum príspevku, na ktorý reaguješ.... meškáš 2,5 roka!
    Provenzzano Neveľa... :-) 2,5 roka hore dole... ale spolupraca je možná aj teraz... :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.