Zavrieť

Porady

Ako očistiť zlato zo zubného mostíka

Zubár mi musel odvŕtať kus mostíka a vrátil mi zlato aj so zubami. Poradí mi niekto, kde si to mám dať očistiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    načo ho chceš čistiť?
    ak dostane zlatník na výrobu šperku aj zubné zlato vymenia mu ho:
    http://www.safina.sk/

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Tiež máme doma zubné zlato, povaľuje sa už 10 rokov, chcem to predať, aj zo tri prstene, ja to nemám na ruke rada, ženy v rodine majú svoje, tiež nechcú, tak čo s tým? V Bratislavských novinách bol článok o tom, že firma goldparty vykupuje drahé kovy, máte s tým nejakú skúsenosť?
    mariquita zubné zlato sa da prepracovať aj tak,že zajdete za nejakým zlatníkom-remeselnikom a date si niečo poprípade vyrobiť. Zväčša zvyknú byť zubné zlato vyšši karat ako 585 ale nieje to vzdy pravidlo.Tak v takom pripade sa to preratava na 14karatove čo je na slovensku najrozširenejšie zlato na výrobu šperkov. Alebo môžete to odniesť do predajni určených na prepracovanie zlata napr Safina,Agno,Zlata huta....atd... a možno to od vás vykúpia.

    mariquita je offline (nepripojený) mariquita

    mariquita
    Takéto ,,zubné,, zlato sa vyčistí tak, že sa to ,,vypáli,, ohňom až kým to nezhorí čo nieje zlato a neostane iba čisé zlato, ktoré sa vyčisti potom v kyseline. Dá sa to urobiť u nejakého ochotného zlatníka-remeselníka ktorý aj vyrába alebo a u zubných laborantov ktorý to vytrábajú. poznámka: Inak je s toho dobrý smrad. ) kym sa to vyčisti.

    Ako očistiť zlato zo zubného mostíka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.