Zavrieť

Porady

vypovedna lehota zmluvy

Dobrý den , ja by som bol zvedavý na výpovednu lehotu zmluvy mojej .. , studujem v BB a bývam na priváte . zmluvu mám platnu od 1.10.2011 , a dnes je 6.12.2011 chcel by som sa vás opýtat či by som mohol zrušit moju zmluvu s prednájomitelom , lebo som si našiel internát ovela lacnejši .. studujem prvý rok právo a tolko viem že plati vypovedna lehota trojmesačná z obč. zákona ... nato by som bol zvadavý že táto trojmesačná lehota začina hned 1.10.2011? alebo začne platit len potom čo doručim moju vypovednu zmluvu prenájomcovi ? .. a 3 mesiace by som mu musel platit nájom za byt v ktorom už nebudem bývat alebo mu musim najst náhradu ?? .. prepáčte že sa vás tolko pýtam :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    O skoršom ukončení nájmu sa môžeš dohodnúť.


    Obč.zákonník
    Zánik nájmu bytu
    § 710



    (1) Nájom bytu zanikne písomnou dohodou medzi prenajímateľom a nájomcom alebo písomnou výpoveďou.

    (2) Ak bol nájom bytu dohodnutý na určitý čas, zanikne tiež uplynutím tohto času. Ustanovenie § 676 ods. 2 neplatí pre zánik nájmu bytu.

    (3) Ak bola daná písomná výpoveď, skončí sa nájom bytu uplynutím výpovednej lehoty. Výpovedná lehota je tri mesiace a začína plynúť prvým dňom mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom bola nájomcovi doručená výpoveď. Prenajímateľ môže nájomcovi písomne určiť dlhšiu výpovednú lehotu. Na doručovanie písomnej výpovede nájmu bytu sa primerane použijú ustanovenia osobitného predpisu.5a)

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V tvojom prípade ide o dva vzťahy. Ak byt nie je tvoj, má byť uzavretá nájomná zmluva, zmluva o výpožičke a pod., lebo inak by si byt užívala bez právneho dôvodu.
    Na druhej strane ona ti zadržiava peniaze bez právneho dôvodu - žiadaj ich vydanie a úroky z omeškania.

    NinaG je offline (nepripojený) NinaG

    NinaG
    ďakujem, to viem, mňa skôr zaujímalo, či má prenajímateľ v tomto prípade vôbec právo nám dať výpoveď nájomnej zmluvy na dom, ktorý mal byť náš, ale jej činnom k prepísaniu domu nedošlo, lebo ho založila, tak sme MUSELI spísať nájomnú zmluvu a majiteľka domu má teraz aj dom aj naše peniaze. Nemalo by to byť tak, že kým nám nevyplatí peniaze, ktoré sme jej dali, tak nám daná nájomná zmluva platí a nemôže nám ju vypovedať? Ďakujem

    NinaG je offline (nepripojený) NinaG

    NinaG
    Ešte som zabudla uviesť, že v nájomnej zmluve máme uvedené, že ukončenie nájmu skončí buď podpísaním kúpnej zmluvy alebo písomnou dohodou oboch zmluvných strán.

    vypovedna lehota zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.