Zavrieť

Porady

Vhodna odroda zemiakov a ich pestovanie

Ahojte poradaci,

potrebovala by som poradit vhodnu odrodu zemiakov, kedze by som tento rok chcela zacat pestovat. chcela by som zemiaky nerozsypave, nerozvarave, take tie dobrucke maslove. cize asi Bcko typ? prosim poradte s akou odrodou mate najlepsie skusenosti, zahradu mam pri Galante
Ak by ste aj vedeli kde sadbu zohnat, prosim prezradte

vdaka

aja
Usporiadat
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Niekto robí kopce hneď pri sadení, iní prihŕňa až po vzídení. Aké sú plusy alebo mínusy týchto spôsobov?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

KoxXxo Pozri príspevok
Niekto robí kopce hneď pri sadení, iní prihŕňa až po vzídení. Aké sú plusy alebo mínusy týchto spôsobov?
len praktické
veľko pestovateľ robí dnes jednu operáciu, do plykého lôžka vkladá zemiaky podľa veľkosti 25 až 35 cm od seba, a ihneď prihŕňa, vzápätí ošetrí proti burinám (preemergentne) po vzídení zemiakov a ak je vzídená aj burina zase ošetrí chemicky (postemergentne) v prípade výskytu pásavky opäť postrek, v prípade výskytu plesne opäť postrek
malo pestovateľ môže spravidla vynechať postreky proti burinám tým že ich prihŕňa likviduje klíčiacu burinu iné prednosti nevidím
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

KoxXxo Pozri príspevok
Niekto robí kopce hneď pri sadení, iní prihŕňa až po vzídení. Aké sú plusy alebo mínusy týchto spôsobov?
Ja som si zvykla zahrnat hned pri sadeni.
Mam ovela menej buriny a zaroven kopceky chrania zemiaky pred chladom,aj pred rannymi mrazikmi.
Chemiu na odburinenie nepouzivam. V zime posypam zeminu popolom z dreva,odohnalo to vsetkych skodcov zo zeme,s ktorymi sme mali pred tym problem.
Sadim uz niekolko rokov odskusanu odrodu Agria. Este teraz mam stale krasne,svieze zemiaky z minulej odrody.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať