Zavrieť

Porady

Urobenie s.r.o.-čky a zároveň pozastaviť činnosť živnosti

Čaute, chcem platiť iba zdravotnej poisťovni, ale od júla tohto roku budem musieť sociálnej poisťovni platiť 115 EUR sa mi vidí teraz po novom. Je možné to tak urobiť, že si urobím s.r.o-čku a nebudem v nej zamestnaný a tým pádom nemusím platiť sociálnej poisťovni, iba zdravotnej, čo nejako utiahnem? Zároveň môžem pozastaviť živnosť napr. na 5 rokov? Či musím zrušiť živnosť?



Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Naposledy upravil matej37 : 29.01.12 at 17:26
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
môžeš tak urobiť.
0 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

OK, diky Kejka
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Ale aj tak bude musiet platit do SP od jula 2012 do jula 2013, nie?? ak sa mylim vysvetlite mi to prosim.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak nebude podnikať ako SZČO, tak odvody neplatí.
Ak živnosť zruší, tak isto nie.
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

no ak tam nebudeš zamestnaný, nemáš príjem a tak nemáš z čoho platiť.... t.j. nebudeš platiť ani v roku 2012 ani v roku 2013
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
matej37 Pozri príspevok
Čaute, chcem platiť iba zdravotnej poisťovni, ale od júla tohto roku budem musieť sociálnej poisťovni platiť 115 EUR sa mi vidí teraz po novom. Je možné to tak urobiť, že si urobím s.r.o-čku a nebudem v nej zamestnaný a tým pádom nemusím platiť sociálnej poisťovni, iba zdravotnej, čo nejako utiahnem? Zároveň môžem pozastaviť živnosť napr. na 5 rokov? Či musím zrušiť živnosť?


Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Živnosť je možné pozastaviť max na 3 roky.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

Kejka mi nevravte, ak som mal v 2011 zivnost a prijem cca 8000eur, vznikne mi povinnost platit do SP od jula 2012 ?? a ak zivnost zrusim v juli 2012 tak nebudem platit nic?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

ak podáš DP v neskoršom termíne, t.j. do 30 06 2012, povinnosť by si mal až od 01 10 2012 ....a ak si prerušíš živnosť (pozastavíš) najneskôr k 01 10 2012 neplatíš do SP, aý do doby aktívnej živnosti.....a potom sa sleduje DP a výška príjmov....
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
bobekoad Pozri príspevok
Kejka mi nevravte, ak som mal v 2011 zivnost a prijem cca 8000eur, vznikne mi povinnost platit do SP od jula 2012 ?? a ak zivnost zrusim v juli 2012 tak nebudem platit nic?
ak živnosť zrušíš do 30.6.2012, tak nebude dôvod platiť. Ale ani podnikať.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

a keď zruším a rozhodnem sa podnikať 03.2013, platim do SP podľa DP za rok 2011, kde mi vznikla povinnost platit do SP z hladiska dosiahnuteho prijmu?
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Bez povinnosti platiť do SP môžeš začať podnikať až po 01.07.2013, ale ani sa ti nezapočítavajú roky do dôchodku, čo nieje taký problém, len treba na to myslieť dopredu.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

uz mam v tom jasno, dakujem
0 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

Takže musím zrušiť živnosť dokedy, aby som neplatil odvody do SP od 1.7.2012? Či stačí len pozastaviť živnosť? Zároveň si urobím s.r.o a nebudem v nej zamestnancom, aby som neplatil odvody do SP.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

matej37 Pozri príspevok
Takže musím zrušiť živnosť dokedy, aby som neplatil odvody do SP od 1.7.2012? Či stačí len pozastaviť živnosť? Zároveň si urobím s.r.o a nebudem v nej zamestnancom, aby som neplatil odvody do SP.
Matej, po holej dostaneš......nechápeš čo ti tu píšeme?????
či si zrušíš alebo pozastavíš živnosť je to na teba......musíš tak, aby bola právoplatnosť najneskôr k 30 06 2012 ....
1 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

Ahoj Mila123, spýtam sa ťa to inak, lebo som to stále nepochopil. Hore píšeš "aby si sa zbavil povinnosti platiť do SP nestačí pozastaviť živnosť" Ale ja sa chcem zbaviť povinnosti platiť do SP od 1.7., aký je teda postup?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

matej37 Pozri príspevok
Ahoj Mila123, spýtam sa ťa to inak, lebo som to stále nepochopil. Hore píšeš "aby si sa zbavil povinnosti platiť do SP nestačí pozastaviť živnosť" Ale ja sa chcem zbaviť povinnosti platiť do SP od 1.7., aký je teda postup?
zmazala som príspevok, aby som ťa nemiatla.....

Tvoja otázka bola, ak pozastavíš živnosť do 3/2013 , moja odpoveď bola , že to nestačí ak pozastavíš iba do 3/2013 od 4/2013 ti vzniká povinnosť platiť do SP.....
0 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

Ahoj Mila123, chcem ďalej podnikať, ale nechcem platiť odvody do SP. Tak si to poďme zhrnúť. Môžem to urobiť takto?

A.) v máji 2012 pozastavím živnosť na tri roky (počul som, že sa dá pozastaviť max na tri roky)

B.) v ten istý mesiac alebo už v apríli si urobím s.r.o. a všetky záväzky zo živnosti presmerujem na s..r.o., kde nebudem zamestnancom, aby som neplatil odvody do Sociálnej poisťovni.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Matej, pozastavením živnosti na 3 roky nič nevyriešiš. Kludne ju môžeš zrušiť a v prípade potreby si neskôr otvoriť novú. Pri skončení podnikania musíš upraviť základ dane zo živnosti o nespotrebované zásoby a neuhradené pohľadávky.

S.r.o. je úplne nový subjekt.

Ak tvoj príjem za rok 2012 presiahne 12-násobok min.vymer.základu a novú živnosť otvoríš do 30.6.2014, budeš platiť odvody do SP z vymer.základu roku 2012. Aj keď podnikanie trvalo len 5 mesiacov.
0 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

Takže budem musieť platiť odvody do Sociálnej poisťovni od 1.7.2012?

Ako to teda vyriešim, aby som neplatil odvody do Sociálnej poisťovni a ďalej mohol podnikať?

Chcel by som len pozastaviť živnosť, nie zrušiť, lebo už budem mať do konca môjho života na www.zrsr.sk napisané, že živnosť bola zrušená od.. do.
0 0
matej37 matej37

matej37 je offline (nepripojený) matej37

Nikto nevie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať