Zavrieť

Porady

SZČO a účtovanie stravného a vreckového v zahraničí

DR21 DR21

DR21 je offline (nepripojený) DR21

Dobrý deň,
chcela by som poradiť, či si môže SZČO, ktorá vykonáva prácu v Holandsku účtovať počas práce zahraničné stravné + vreckové za rok 2011 do daňových výdavkov v jednoduchom účtovníctve.
ďakujem
Usporiadat
martina2310 martina2310

martina2310 je offline (nepripojený) martina2310

Som začiatočník v jednoduchom účtovníctve, ktorý sa má toho veľa, veľa čo učiť. ...viac
Dobrý deň chcela by som sa opýtať trocha mimo témy stravné v czk chcem prepočítať na eura. Má sa prepočítavať .kurzom prvého dňa v mesiaci v ktorom začala pracovná cestá. Tak napríklad Prac. cesta začala 17.1. Kurz z 1.1 v NBS nije, ktorý kurz mam teraz použiť? Nasledujúci kurz v tomto mesiaci alebo kurz z 31.12.2010?
0 0
evho evho

evho je offline (nepripojený) evho

už len invalidná dôchodkyňa
Výpočet: cesta tam 30.6.2011 SR 15,00 h - 23,00 h 3,80 EUR
30.6.2011 D 23,00 h (25% denné stravné) 11,25 EUR
cesta späť 01.7.2011 D - 31.7.2011 (31 dni x 45 EUR) 1395,00 EUR
31.7.2011 SR 21,00 h - 1.8.2011 6,00 h 3,80 EUR
Nárok stravného spolu: 1413,85 EUR
0 0
Silkov Silkov

Silkov je offline (nepripojený) Silkov

Stiahni si demo verziu Kros - Alfa a urob si cestovné náhrady cez program. Pekne Ti to prepočíta.
0 0
Janza Janza

Janza je offline (nepripojený) Janza

je to tak, že strávil tam napr. tých 31 dní x 45 eur - 1395 eur si dá do nákladov v peň. denníku, čo treba k tomu priložiť? Cestovný príkaz a aj nejaký interný doklad?
0 0
Miroslav Miroslav

Miroslav je offline (nepripojený) Miroslav

Prípadne skús použiť aj AUTOPLAN Cestovné príkazy, www.autoplan.sk tiež ti to vypočíta podľa platného zákona.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý večer, aj ja mám otázky ohľadom výpočtu a účtovania stravného, keďže to robím prvýkrát. Manžel v r. 2011 bol cca 4x na pracovnej ceste v Nemecku. Má vlastné auto, ktoré používa na podnikanie. Urobila som mu v alfe evidenciu jázd podľa bločkov, program sám pekne vypočítal paušálnu náhradu za km. K tomu vypočítam nárok na stravné, + ubytovanie a prepravu trajectom. Tu ma zaujíma, že ak má nárok na stravné aj v CZK, tak podľa toho, koľko je stravné v Čechách prepočítam to kurzom z 1. dňa, kedy začala pracovná cesta? A keď tankoval v Čechách a platil v hotovosti, tak ako to zaúčtujem? Musím otvoriť valutovú pokladňu? Ak áno, k akému dátumu? A posledná otázka: Ako zaúčtujem paušálnu náhradu a stravné v JU? Jednou sumou do výdavkov v členení prevádzková réžia? Alebo musím zvlášť účtovať stravné a zvlášť paušálnu náhradu? Vďaka za každú radu.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Dobry den, robim stravne SZCO, ktory pracuje vo Francuzsku. Stravne robim cez Alfu od krosu a tam treba davat aj hranicne prechody. Potrebovala by som poradit, co ak SZCO ale isiel do Francuzska letecky. Ako uctujem tieto cesty?
Dakujem za odpoved.
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

Ociviste Pozri príspevok
Dobry den, robim stravne SZCO, ktory pracuje vo Francuzsku. Stravne robim cez Alfu od krosu a tam treba davat aj hranicne prechody. Potrebovala by som poradit, co ak SZCO ale isiel do Francuzska letecky. Ako uctujem tieto cesty?
Dakujem za odpoved.
Prosim vie niekto poradit? Dakujem
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

mondes Pozri príspevok
Dobrý večer, aj ja mám otázky ohľadom výpočtu a účtovania stravného, keďže to robím prvýkrát. Manžel v r. 2011 bol cca 4x na pracovnej ceste v Nemecku. Má vlastné auto, ktoré používa na podnikanie. Urobila som mu v alfe evidenciu jázd podľa bločkov, program sám pekne vypočítal paušálnu náhradu za km. K tomu vypočítam nárok na stravné, + ubytovanie a prepravu trajectom. Tu ma zaujíma, že ak má nárok na stravné aj v CZK, tak podľa toho, koľko je stravné v Čechách prepočítam to kurzom z 1. dňa, kedy začala pracovná cesta? A keď tankoval v Čechách a platil v hotovosti, tak ako to zaúčtujem? Musím otvoriť valutovú pokladňu? Ak áno, k akému dátumu? A posledná otázka: Ako zaúčtujem paušálnu náhradu a stravné v JU? Jednou sumou do výdavkov v členení prevádzková réžia? Alebo musím zvlášť účtovať stravné a zvlášť paušálnu náhradu? Vďaka za každú radu.
Prosím Vás, ako zaúčtujem cesťák? Spolu so stravným do prevádzkovej réžie?
A čo so stravným v CZK? Prepočítam kurzom z 1. dňa v mesiaci, kedy začala pracovná cesta? A ako zaúčtujem platbu za PHM v hotovosti v CZK? Ďakujem pekne.
0 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

Dobrý večer, ako postupovať? SZČO z Michaloviec, v roku 2011 pracoval 1-3 mesiac v Strážskom, kde dochádzal denne.Pracovná doba denne 9-12 hod. Od 4-10 pracoval v Starej Ľubovni, kde dochádzal na nepravidelne dlhé turnusy. Pracovná doba aj v soboty a nedele 10-12 hod. Dochádzal autom, ktoré má prihlásené v podnikaní, auto nie je ale jeho ale v prenájme na základe zmluvy o prenájme od mamy.Môžem mu rátať paušál na stravu 3,80/odpracovaný deň v Strážskom a za prácu v St.Ľub 8,80 €? Nemá doklad o ubytovaní. A cestovné sa dá v takomto prípade účtovať len sumou 80 % z bločkov za benzín? S tým stravným nepotrebuje žiadny doklad o nákupe stravných lístkov? Doteraz všetci SZČO majú ridne doklady o nákupe stravných lístkov, alebo bločky za nákup obedu.Preto sa pýtam. Ďakujem.
0 0
mmmm1 mmmm1

mmmm1 je offline (nepripojený) mmmm1

ako postupovať? SZČO z Michaloviec, v roku 2011 pracoval 1-3 mesiac v Strážskom, kde dochádzal denne.Pracovná doba denne 9-12 hod. Od 4-10 pracoval v Starej Ľubovni, kde dochádzal na nepravidelne dlhé turnusy. Pracovná doba aj v soboty a nedele 10-12 hod. Dochádzal autom, ktoré má prihlásené v podnikaní, auto nie je ale jeho ale v prenájme na základe zmluvy o prenájme od mamy.Môžem mu rátať paušál na stravu 3,80/odpracovaný deň v Strážskom a za prácu v St.Ľub 8,80 €? Nemá doklad o ubytovaní. A cestovné sa dá v takomto prípade účtovať len sumou 80 % z bločkov za benzín? S tým stravným nepotrebuje žiadny doklad o nákupe stravných lístkov? Doteraz všetci SZČO majú ridne doklady o nákupe stravných lístkov, alebo bločky za nákup obedu.Preto sa pýtam. Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Posúvam.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Ociviste Pozri príspevok
Prosim vie niekto poradit? Dakujem
Pri leteckej doprave je časom prechodu hraníc čas odletu lietadla.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
mondes Pozri príspevok
Prosím Vás, ako zaúčtujem cesťák? Spolu so stravným do prevádzkovej réžie? Áno. A čo so stravným v CZK? Prepočítam kurzom z 1. dňa v mesiaci, kedy začala pracovná cesta? U SZČO dňom vyúčtovania cesty. A ako zaúčtujem platbu za PHM v hotovosti v CZK? V rámci vyúčtovania cesty. Ďakujem pekne.
Odpoveď v texte.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem veľmi pekne. Ešte k tomu stravnému. Nemusím zaúčtovať zvlášť cestovné náhrady a zvlášť stravné? To fakt môžem stravné + paušálnu náhradu sčítať a zaúčtovať jednou sumou v PD? Vďaka.

..... a môžem cez ID. Však?
0 0
Ociviste Ociviste

Ociviste je offline (nepripojený) Ociviste

ego.mc Pozri príspevok
Pri leteckej doprave je časom prechodu hraníc čas odletu lietadla.
Dakujem za odpoved.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Ešte k tomu stravnému. Nemusím zaúčtovať zvlášť cestovné náhrady a zvlášť stravné? To fakt môžem stravné + paušálnu náhradu sčítať a zaúčtovať jednou sumou v PD? Vďaka.

..... a môžem cez ID. Však?
Spravíte to spolu v rámci vyúčtovania pracovnej cesty. Cez ID v prípade, že si nenechá výdavky vyplatiť z pokladnice.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Vďaka. Ešte sa opýtam. Ak SZČO bol počas roka na viac pracovných cestách, napr. v marci, apríli, máji atď. tak akým dátumom zaúčtujem vyúčtovanie pracovnej cesty? Napr. ak bol na PC od 3.3.2011 do 4.4.2011, tak vyúčtovanie zaúčtujem v PD dňa 4.4.2011? Alebo môžem aj 30.4.2011? Ďakujem za odpoveď.
0 0
ego.mc ego.mc

ego.mc je offline (nepripojený) ego.mc

?
Zaúčtujete to podľa dátumu na vyúčtovaní, ktoré dostanete od SZČO.
0 0
majuška35 majuška35

majuška35 je offline (nepripojený) majuška35

Dobry den, poprosím o radu ohladom cestaku SZCO, pracuje na tyzdnovky v Rakusku, kde dochadza v nedelu neskoro vecer na ubytovnu v Rakusku a odtial kazdy den okolo 60km na miesto vykonu prace, ktore sa mu ale meni, podla toho, kde treba nieco robit. Mesacne najazdi aj 5000 km. Stravne mu uctujem 45€ na prac. den. Jazdi vlastnym autom, ma ho prihlasene na DU, mozem mu uctovat ku stravnemu este nahradu za km *0,183 a neratat nahradu za PHL? Blocky za PHL mam, ale vychadza mi to podla poctu natankovanych litrov, ze najazdi ovela menej, preto by som tam tie nhrady radsej nedavala, len neviem ci mozem dat to amortizacne. Pracu tam naozaj vykonava, je to preukazatelne, aj tie km su preukazatelne.
Dakujem za odpoved.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať