Zavrieť

Porady

Prepojenie routrov DSL 2641R - BELKIN F5D8235-4 v1

Dobrý deň, dajú sa tieto 2 modemy DSL 2641R - BELKIN F5D8235-4 v1 prepojit navzájom pomocou wifi .Jeden by bol na 1 podlaží a druhy na 2 signál wifi by tam bol,ale potrebujem ho zosilnit ,preto tam chcem dat modem BELKIN F5D8235-4 v1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    nie, jedine ich prepojit kablom, a aj potom to vyzaduje nastavenie ktore nemusi fungovat

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Cez kábel to pôjde.Skús možno ten Belkin svojím signálom pokryje aj druhé poschodie aj keď bude na prvom poschodí.Zapni wifi ani nemusíš prepájať s druhým routrom a vyskúšaj akú silnú wifi sieť má Belkin na druhom poschodí.
    Naposledy upravil Vlado40 : 15.02.12 at 22:24
    už to mám prepojené káblom,len je trošku prbolém dostať ten kábel na 2 poschodie. Na tom belkine je silnejsie wifi. Dom mám dlhi 18 metrov.V prednej izbe sú obidva routre a vzadnej izbe na 1 poschodi chytám z dsl signal na 3 palicky a z belkinu mám plný signál,ale problém je na 2 poschodi tam v prednej izbe chytám na 3 palicky no ale už v zadnej časti domu vobec nechytám wifi. Možno trocha smiešna otázka ale načo má ten belkin 2 antény ?

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    trosku sa treba pohrat s umiestnenim routrov (odrazy signalu funguju), ale prechod cez viac stien dokaze signal celkom zabit

    belkin ma rychlejsiu wifi (norma n), v podstate dokaze vysielat cez obe anteny naraz, ale aj to cim prijmas mus dokazat prijmat 2 "streamy" naraz, dalsi dosledok 2 anten je trochu lepsi signal

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    jeden bude zapojeny ako router (ten na ktory prijma dsl), prepojis ho kablom s druhym zariadenim, a na tom druhom treba v nastaveniach vypnut dhcp server

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    Vlado40 Pozri príspevok
    DHCP server môže byť zapnutý na "ON" na Belkine.
    hm a ake IP a branu bude pridelovat?

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Belkin musí mať inú IP adresu ako DSL 2641 a kľudne môže byť zapnutý DHCP server aj na DSL 2641 a môže aj na ňom využivať wifi.
    Belkin.jpg  

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Internet bude fungovať.Belkin sa prepojí s DSL 2641 klasický káblom.DSL 2641 priradí adresu pre Belkin,tým pádom Belkin bude mať aj internet a ten priradí svoje IP adresy ostatným zariadeniam pripojeným na jeho wifi.Ak sa niektoré zariadenie odpojí od wifi siete Belkin a pripojí sa na wifi sieť DSL2641,tak potom ten DSL2641 bude priraďovať svoje IP adresy cez zapnutý DHCP server.Samozrejme aj Belkin bude mať naďalej internet.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    ups tak pockat, odvolavam co som napisal hore. ja som ten belkin pokladal za nejaky adsl modem-router

    dominik, ake mas vlastne pripojenie?
    dakuejm za rady ,ale ja už ám tie modemy prepojene ...wifi mi funfuje na obidvoch,ale potrebujem ich prepojit bezdrôtovo a chem vediet či sa to dá a ak áno tak akým spôsobom.

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    bezdrotovo ich neprepojis

    mozno v pripade ze dlink sluzi ako brana do internetu (don ide kabel od telekomu ) a do belkinu by sa ti podarilo nahrat nejaky alternativny firmware typu openwrt, ak je podporovany.

    jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

    jahoszmsk
    Bezdrôtovo dva routre medzi sebou neprepojíš, si myslím... Výrobca asi nepredpokladal taký typ pripojenia, resp. prepojenia. Router nevie prijímať wifi, on ho len vysiela. Jedine ich navzájom prepojiť káblom.

    Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

    Vlado40
    Na taký spôsob prepojenia routrov si mal kúpiť acces point nie klasický router ako je Belkin .
    Napr.:
    http://datacomp.sk/ovislink-wl-5460-ap_d8220.html
    http://www.ovislink.com/newovislink/.../WL-5460AP.asp
    Naposledy upravil Vlado40 : 17.02.12 at 21:54

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.