Zavrieť

Porady

Kvetinová záhrada

Pred 4 rokmi som založila tému o ovocnom sade,ktorý je už viac menej zasadený,teraz sú na rade nižšie poschodia a síce kvety -trvalky vysoké,nízke,bylinky.Táto téma bude o kvetoch ktoré pestujete,ku ktorým máte blízko a hlavne to má byť miesto na všetky otázky a odpovede ohľadom kvetov.
1-pestuje niekto floxy?Aké máte s nimi skúsenosti,čo potrebujú?
2-pestuje niekto ľaliovky?Aké máte skúsenosti?Na čo treba dať pozor?
A samozrejme dalšie nápady,čo sa Vám v záhrade páči a čo nie.
Dakujem.
Usporiadat
FALKEN FALKEN

FALKEN je offline (nepripojený) FALKEN

žena
BXLmiami Pozri príspevok
Kedy môžem von zasadiť Floxy?Už čakajú vo vlhkej tmavej pivnici.
Celkom dobre nechápem. Moje Floxy sú trvalky a prezimujú vonku. Pokiaľ je to niečo iné, von by som vysádzala, až keď bude 10-15 °C cez deň a v noci nebudú mrazy. U nás dnes do rána bolo ešte -5°C.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak ja budujem záhradu po poschodiach ako doporučuju prírodnú záhradu robiť ekologovia.Najprv stromy,potom kríky a teraz som pri kvetoch a bylinkách.V jeseni som dala cibuľoviny a teraz dufam,že tam pôjdu floxy a dalšie kvety.Takže zatiaľ ich v záhrade nemam,ale v pivnici už čakajú na výsadbu.
0 0
FALKEN FALKEN

FALKEN je offline (nepripojený) FALKEN

žena
Držím palce pri budovaní. Neviem, aké je počasie u vás, ale tu ako som opisovala, sa nedá ešte sadiť. Treba počkať aspoň kým nebude mrznúť.
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

BXLmiami Pozri príspevok
Tak ja budujem záhradu po poschodiach ako doporučuju prírodnú záhradu robiť ekologovia.Najprv stromy,potom kríky a teraz som pri kvetoch a bylinkách.V jeseni som dala cibuľoviny a teraz dufam,že tam pôjdu floxy a dalšie kvety.Takže zatiaľ ich v záhrade nemam,ale v pivnici už čakajú na výsadbu.
Tiež moc nerozumiem, prečo máte floxy v pivnici, ale nevadí. Trvalky môžete vysádzať hneď, ako rozmrzne zem, vôbec netreba čakať na 15 °C. Bežné trvalky v tomto období sa začínajú prebúdzať, už keď je teplota nad 2-5 °C a nočné mrazy im vôbec nevadia. Samozrejme sa to týka oblasti, kde už nie je sneh. Výnimku tvoria trvalky dovezené z Holandska, alebo pestované v skleníku. Ak mali predtým 20°C a teraz by sa dali na mráz, tak by im to mohlo uškodiť.
Pestujem trvalky v kvetináčoch, boli celú zimu vonku na mraze a nič sa im nestalo. Rovnako aj jarné floxy, ktoré už začínajú rásť a nahadzujú kvetné puky.
K obrázku - dnešná ranná námraza na saxifragách, ktoré už majú nahodené kvetné puky, im vôbec neškodí. Od východu ranné slnko námrazu roztopilo.
Naposledy upravil Samir : 10.03.12 at 10:38
Saxifragy.jpg  
3 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Tak ja som tiež nerozumela,prečo sa chlap od ktorého som Floxy objednávala rozhodol poslať ich koncom februára a to bez predošlého upozornenia.Asi nemal po zime peniaze.A vraj kupujte od domácich-figu,posledný raz.
0 0
Samir Samir

Samir je offline (nepripojený) Samir

hm, tak to chápem, divné, prečo to poslal tak skoro
0 0
FALKEN FALKEN

FALKEN je offline (nepripojený) FALKEN

žena
Samir Pozri príspevok
Tiež moc nerozumiem, prečo máte floxy v pivnici, ale nevadí. Trvalky môžete vysádzať hneď, ako rozmrzne zem, vôbec netreba čakať na 15 °C. Bežné trvalky v tomto období sa začínajú prebúdzať, už keď je teplota nad 2-5 °C a nočné mrazy im vôbec nevadia. Samozrejme sa to týka oblasti, kde už nie je sneh. Výnimku tvoria trvalky dovezené z Holandska, alebo pestované v skleníku. Ak mali predtým 20°C a teraz by sa dali na mráz, tak by im to mohlo uškodiť.
Pestujem trvalky v kvetináčoch, boli celú zimu vonku na mraze a nič sa im nestalo. Rovnako aj jarné floxy, ktoré už začínajú rásť a nahadzujú kvetné puky.
K obrázku - dnešná ranná námraza na saxifragách, ktoré už majú nahodené kvetné puky, im vôbec neškodí. Od východu ranné slnko námrazu roztopilo.
Tie saxifragi máš veľmi pekné. Ja som pestovala voľne v pôde a po rokoch som o ne prišla, aj keď som ich nanovo sadila a omladzovala.
Ale tento rok je to nejaké zvláštne. Narcisy vidieť len kde-tu, tulipány viac, ale už sa tlačia aj ľalie. No a moje krokusy zleniveli horko ťažko mi kvitne jeden, čo som na jeseň pri kopaní vyhrabala a len tak strčila do zeme.
Celkom pekne mi kvitne tavolín, ale niekde tiež len vychádza. Ovisnutá vŕba bola pekná, kým bola mladá, prvé 2-3 roky, teraz nie a nie pekne kvitnúť. Tak som zakorenila konárik keď som strihala a tá bohato kvitne.
PICT0008.jpg  
PICT0010.jpg  
PICT0011.jpg  
PICT0012.jpg  
PICT0019.jpg  

1/1
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vyzerá,že floxy sa poväčšine chytili,ale ak bude v noci mráz tak neviem.Co sa ale najviac teším je,že sa prijali všetky pivonie a začínaju vystrkovať hlavičky.Zaujimavé,že táto zima spravila nateraz najmenšiu škodu,aj ked bola za posledné roky najsilnejšia.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Nevie mi prosím niekto povedať,kedy sa sadia Bergenie?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Od maja az do jesene
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

kvety kvitnúce do zimy sa rozsádzajú na jar, jarné naopak, háklivejšie do polovice augusta aby stihli do zimy zakoreniť
pre cibuľoviny platí pravidlo deti zo školy - vyberáme, deti do školy sadíme
ale poväčšine jak príde no a my tu pod Tatrami ani nehovorím...
1 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Mne sa v záhrade páčia georgíny, ale ich hľuzy treba na zimu vyberať - ak chceš ekozáhradu, zrejme sa budeš usilovať aj o bezúdržbovosť, však? Nádherné sú aj pivonky, keď odkvitnú, ostanú okrasné aspoň listom. Ďalej klasika hortenzie, kvety našich starých mám. Na tienisté miesta sa hodí funkia (hosta), kvitne nenápadne, ale sú aj odrody s krásnymi panašovanými listami. Celkom rýchlo sa množiaci nezmar je turecký hrebíček a aj kosatec - ten má nízke aj vysoké odrody. Ruže si už zrejme sadila, však? Ja si robím zálusk na nádhernú Eden rose, len sa mi ju nechce objednávať z netu a v záhradných centrách som ju nenašla.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Eden rose mi asi neprežila zimu.Sadila som ruže aj pivonky,nízke floxy,teraz vysoké,bylinky,no a uvidím.Pomaly to začína vyzerať ako záhrada aj ked stále sa v nej najlepšie darí pupave.Máte ešte nápady na nejaké kvietky,ktoré stačí zasadiť a dalej veľmi neriešiť?
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Skúsila si fakľu, tie sú tiež krásne, hlavne tie fialovo - žlté.

1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ľaliovka, margaréty, stračia nôžka, vysoký flox, mne sa najviac páčia jesenné: rozchodník, hosty, starý mládenec, chryzantémy, machovka / tú som teraz vyhodila dve vedrá koreňov, príliš sa jej u mňa darí/ no a ešte dajaké, ktorých mená nepoznám
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

snažila som sa nájsť obrázok sfarbenia mojej fakle, našla som niečo podobné na nete

2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ako dlho kvitne?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

funkie https://www.google.sk/search?q=funki...ufPM_usgb43u1w
Su velmi nenarocne a krasne vyplnia prazdne miesta v tieni a poltieni
2 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja mam velmi rada aj cinie. Su to sice jednorocky, takze treba na jar vysiat a na jesen vytrhnut,ale ta pestrofarebna krasa takmer do mrazov za to stoji
https://www.google.sk/search?hl=sk&q...w=1138&bih=544
0 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Ešte ma napadol orlíček, echinacea, materina dúška, ľubovník (hoci mne osobne sa veľmi nepáči) a do tieňa sasanka (anemone).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať