Zavrieť

Porady

Smart TV

Dobrý den !
Zakúpili sme si smart tv samsung 6530
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_tele...30_694908.html
niekde som tuším v manuáli čítala , že na externy disk sa da aj nahravat z televizie, skúšala som ale mi to nejak nejde.
Má niekto skúsenost alebo , že prečo mi to nejde ? Dakujem vopred.
Naposledy upravil verads : 20.02.12 at 22:42
Usporiadat
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

v manuáli píše:
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Ja neviem, ale vyskúšala si ten červený štvorček na diaľkovom?
To by malo byť na okamžité spustenie záznamu, ale ako načasovať, to som ešte neobjavil.
To ako ukazuje jahoszmsk, v mojom SH som nevidel.
Tak som nahodil Ext. HDD, dal format, keď všetko prebehlo naskočila hláška, že je pripravený a aj Timeshift, ale tak rýchlo to zhaslo, že som to poriadne ani nevidel. Potom som stlačil REC, to je ten červený štvorček na ovládači vľavo dole a začalo nahrávať bežiaci program. Nahralo, ukončil som ho a potom v tom slávnom SH (Smart Hub)som nabehol na ikonu nahraté programy a tam som ho videl a aj spustil. Potom aj vymazal.
Naposledy upravil Gapo : 22.02.12 at 15:19
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
verads Pozri príspevok
Tak priatelia, ja neviem čo nerobím dobre , ale mne to nejak nefunguje, napíšem môj postup:
1. napojim do tv USB kabel s externým diskom teraz 120 GB
2.vyskoči mi tabulka ,že treba disk naformatovat , dam ,že ano asi po minute je naformatovane a tabulka zmizne z obrazovky.
Toto bolo v poriadku.
3. z ponuky vyberiem Nahrana TV a stacim , lenže mi vyskoči tabulka ze nie je nic nahrane na disk nie je co spúštat.
To čo ti oznámilo bol správne , pretože si naformátovala disk a tak tam nič nie je
4.tak vytiahnem usb a vlozim do PC spustím samsung USB adjuster a priradim k disku a vložim zas do TV
Nevyťahovať, načo! Treba spustiť nahrávanie a nahrať niečo, potom vybrať "nahraná TV"
5. zase si zvolim nahrana TV , lenze tam nie je nic nahrane ,ono mi chce uz spustit nahrany program , lenže tam nic nie je ... tak ako mam nahrat
Chyba, keďže tam nie je nahraté nič načo spúšťaš "Nahraná TV"? Zatiaľ ako som písal, červeným tlačítkom na ovládači , vľavo dole. Až budem vedieť viac, prezradím, alebo ty prezraď
V jednote je sila!
Naposledy upravil Gapo : 22.02.12 at 17:58
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Samsung TV si sám vyberá, že s ktorým typom HDD alebo Flash diskom bude spolupracovat.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Pri sledovaní zaujímavého programu musíš nutne telefonovať, alebo odbehnúť na WC, atď. a tým ti ujde kus sledovaného programu. Ako s tým vybabrať? Musíš mať v prijímači zapojený USB kľúč alebo externý HDD. Keď dôjde k udalosti, kvôli ktorej musíte opustiť teplé miesto pri TV, tak stlačte na DO počas sledovania programu tlačidlo PLAY/PAUSE. Obraz sa zastaví (zamrzne) ale pokračuje jeho záznam na(USB disk alebo HDD ). Po opätovnom stlačení PLAY/PAUSE pokračuje prehrávanie z disku od miesta, kde bolo pozastavené, takže o nič neprídete. V tomto zázname sa dá posúvať vpred až do miesta živého vysielania ,kedy sa záznam zastaví a automaticky zmaže a prejde do živého vysielania.
----------------------------POZOR !!!!!-------------------------
Po návrate z udalosti, ktorá vás odohnala od TV je nutné stlačiť PLAY/PAUSE , lebo keby ste stlačili STOP, vráti sa obraz k živému vysielaniu a zaznamenaná časť sa vymaže! A vy zaznamenanú časť už neuvidíte!

Tak už teraz viem, čo je to ten "Timeshift"! A funguje iba na digitálnych programoch.
Naposledy upravil Gapo : 22.02.12 at 17:59 Dôvod: doplnok
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

A čítajte poriadne.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Aspon sa dozviete preco sa neda na kazdy HDD nahravat.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Niekto sa tu s tebou háda????? Inak asi som nechápavý, ale nerozumiem.
Radšej poraď, či sa dá nastaviť nahrávanie a ako? Alebo či musí zostať TV zapnutý, alebo funguje ako DVD rekordér, lebo zatiaľ som sa toho nedopátral.
Ja som chytil prvý HDD čo som mal po ruke, starý 80 GB z noťasu, dal som ho do ICY Boxu, zapojil som oba USB do TV, formátovať a frčí. Iba keby to malo byť tak, že musí bežať telka keď bude napr. v noci nahrávať, tak to je k ničomu.
Naposledy upravil Gapo : 22.02.12 at 19:17 Dôvod: dopl.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

SkúsilA SOM AJ TAK , naformátuje mi a potom sltačím červený gombík, lenže mi vypisuje , že funkcie timeshift a nahrávanie sú k dispozícii len pre digitálne kanály. Tie tabulky žial neviem prečítat, po anglicky , ale asi viem čo nám vysvetluju, ja mám žial analogové kanály , mám káblovku od UPC ...
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Gapo Pozri príspevok
Niekto sa tu s tebou háda????? Inak asi som nechápavý, ale nerozumiem.
Radšej poraď, či sa dá nastaviť nahrávanie a ako? Alebo či musí zostať TV zapnutý, alebo funguje ako DVD rekordér..Iba keby to malo byť tak, že musí bežať telka keď bude napr. v noci nahrávať, tak to je k ničomu.
Na Samsung TV je na DO tlacidlo E-MANUAL... Nie každý ma ICY Box...
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Našiel som Vám manuál v češtine, tak študujte.
http://www.navod-manual.cz/samsung/u...d-led-smart-tv
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

jahoszmsk Pozri príspevok
Našiel som Vám manuál v češtine, tak študujte.
http://www.navod-manual.cz/samsung/u...d-led-smart-tv
Dakujem pekne , ale asi nahrávat nebudem vediet ked len digitalne sa to dá... No je to škoda, určite ma vela dobrych funkcií , ale čo z toho ked ich neviem použivat ? ak vie niekto ešte poradit ,čo všetko vie smart Tv zaujimavosti rada prijmem rady..
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

verads Pozri príspevok
Dakujem pekne , ale asi nahrávat nebudem vediet ked len digitalne sa to dá... No je to škoda, určite ma vela dobrych funkcií , ale čo z toho ked ich neviem použivat ? ak vie niekto ešte poradit ,čo všetko vie smart Tv zaujimavosti rada prijmem rady..
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.
Naposledy upravil jahoszmsk : 22.02.12 at 23:50 Dôvod: Lebo.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

jahoszmsk Pozri príspevok
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.
Ahoj, kde som sa to dočitala ? no ono mi to vypíše ked chcem nahrávat.
0 0
verads verads

verads je offline (nepripojený) verads

jahoszmsk Pozri príspevok
kde si sa docitala o tom nahravani, ze len digitalne ? ja to nikde nevidim.
iba funkcia Timeshift nefunguje ked nemas digi, a musis mat nastavene hodiny v TV.. citaj v navode od strany 234.
Vlastne máš pravdu , timeshift nefunguje bez digi , ale potom ako mám nahravat bez toho? Ja to robím tak ako ste mi radili , naformatuje si HDD a potom stlačim červeny gomb. Ja už fakt neviem , že by som bola taká blbá ? krok za krokom robím ako mi to píšete..
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
jahoszmsk Pozri príspevok
Na Samsung TV je na DO tlacidlo E-MANUAL... Nie každý ma ICY Box...
Ten e-manuál, je taký istý ako všetky ostatné, ba ešte je to horšie ako papierový.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

verads Pozri príspevok
Vlastne máš pravdu , timeshift nefunguje bez digi , ale potom ako mám nahravat bez toho? Ja to robím tak ako ste mi radili , naformatuje si HDD a potom stlačim červeny gomb. Ja už fakt neviem , že by som bola taká blbá ? krok za krokom robím ako mi to píšete..
ale nahravanie je nahravanie a Timeshift je niečo úplne iné... nemyslíš že by Ti veľmi pomohlo, kebyže si stiahneš a prečítaš ten manuál čo som poslal v príspevku #32 , sadneš si pred TV, vezmeš do ruky dialkove ovladanie, do druhej notebook,a budeš skúšať nahrávať a zaroven postupovať podla návodu ?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
verads Pozri príspevok
Ahoj, kde som sa to dočitala ? no ono mi to vypíše ked chcem nahrávat.
Správne, veď som to napísal, takže môžeš nahrávať tie programy čo majú označenie DTV, nie ATV.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Gapo Pozri príspevok
Ten e-manuál, je taký istý ako všetky ostatné, ba ešte je to horšie ako papierový.
no ja neviem aký manuál dodáva Samsung k TV, ani v akom jazyku je manuál v TV.
0 0
jahoszmsk jahoszmsk

jahoszmsk je offline (nepripojený) jahoszmsk

Gapo Pozri príspevok
Správne, veď som to napísal, takže môžeš nahrávať tie programy čo majú označenie DTV, nie ATV.
iba Timeshit nenahráva analog...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať