Zavrieť

Porady

MRP a koeficient

Prosím poraďte mi.
Mám dojem, že nie celkom správne som urobila DPH za 4.Q.2005.
Robím JU v MRP (WIN) a 4.Q.2005 som mala počítať koeficientom. Prosím
skúsených aby mi napísali v bodoch ako sa postupuje pri nahrávaní
v tomto programe - ako spustiť výpočet dph za 4.Q.2005 a následne
ako spustiť koncoročné vysporiadanie DPH za celý rok 2005 v tomto SW.
Samozrejme môžem zavolať aj do MRP, ale chcem sa trochu "teoreticky"
pripraviť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    Mám ten istý problém. Začala som účtovať jednu firmu a tá má koeficient. Ten mi bývala účtovníčka odovzdala prepočítaný na rok 2006. Teraz neviem ako pokračovať v programe. Zistila som, že poskytované služby(nájom) si v vydaných fa. označím typom DPH 11 ale keď zadám do kolonky koeficienz. dané číslo tak sa na DPH nič nezmení. Asi niekde robím chybu. Poraďťe prosím. DPH sa blíži.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Nakoľko nerobím s koeficientom, je ťažko typovať čo by šlo a čo nie. Ak chcete napíšte mi nejaký príklad ako by mal na presnom príklade vyzerať výsledok, pozrela by sa na to.

    nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

    nika.sum
    bredikova
    Mám ten istý problém. Začala som účtovať jednu firmu a tá má koeficient. Ten mi bývala účtovníčka odovzdala prepočítaný na rok 2006. Teraz neviem ako pokračovať v programe. Zistila som, že poskytované služby(nájom) si v vydaných fa. označím typom DPH 11 ale keď zadám do kolonky koeficienz. dané číslo tak sa na DPH nič nezmení. Asi niekde robím chybu. Poraďťe prosím. DPH sa blíži.
    typ DPH 11 - je oslobodeny prijem, typ DPH 42 - u vydavkov, kt. suvisia aj s prijmom oslobodenym a aj s prijmom kt. podlieha DPH . Pri vypocte DPH vo vystupoch si zaznacis koeficient a malo by sa ti priznanie prepocitat, samozrejme ze musis mat zadany ake je koeficient.
    Naposledy upravil nika.sum : 23.02.06 at 21:07

    bredikova je offline (nepripojený) bredikova

    optimistka aj napriek veku bredikova
    nika.sum
    typ DPH 11 - je oslobodeny prijem, typ DPH 42 - u vydavkov, kt. suvisia aj s prijmom oslobodenym a aj s prijmom kt. podlieha DPH . Pri vypocte DPH vo vystupoch si zaznacis koeficient a malo by sa ti priznanie prepocitat, samozrejme ze musis mat zadany ake je koeficient.
    Ty si zlatý človek!!!!!:p Funguje to . Len si treba dať pozor , a právne určiť výdaje súvisiace s koeficientom. Posielam ti bodík

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.