Zavrieť

Porady

Daňové priznanie a príjmy v zahraničí

Dobrý deň.
Prosím Vás, potrebujem poradiť ako na daňové priznanie, keď väčšinou príjmu bolo v Českej republike a jeden mesiac na území SR. Ešte som nerobila takýto druh DP. Ide o to ako ho správne vypísať. Príjmy v zahraničí boli 10 mesiacov. Prepočítaci kurz použijem ročný priemerný NBS. Príjem zo zahraničia spočítam spolu aj s odvodmi na poistné, to bude potom úhrn príjmov + úhr príjmov na Slovensku. V ďalšom riadku odčlením poistné, ak sa dá tak na zdravotné a na sociálne poistenie, keď nie, tak vypíšem iba celkové poistné. Po odpočítaní z úhrnu príjmu odpočítam toto poistné a vyjde mi základ dane. Použijem odpočítateľnú položku a následne musím urobiť čo? Sú tam dve metody, ako zistím, ktorá je výhodnejšia? Mne daň po odpočítaní odpočítateľnej položky vyšla O. Ale zaplatená daň v zahraničí bola 279 Eur. A na Slovensku nebola zrazená žiadna daň.
Ďakujem vopred za všetky odpovede.
Usporiadat
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

takže nič sa nestane ked podá aj takété DP, Ale tie príjmy idú do riadku 2 - príjem zo živnosti ?
dakujem pekne
do sociálnej poisťovni už nie nie je povinnosť podávať potvrdenie o podaní DP ?
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

nie, podáš DP a RZZP urobí ZP a predpokladám, že ani teraz nemá povinnosť platiť fondy do SP, ak nie, nič iné nemusíš.....štát poskytuje bezplatný servis....
0 0
timejka200 timejka200

timejka200 je offline (nepripojený) timejka200

dakujem pekne
0 0
danulienka7 danulienka7

danulienka7 je offline (nepripojený) danulienka7

Prosím môžte mi poradit,ake prílohy davam k DP A,príjem z Anglicka ? aglicku pasku mám a čo ešte ?
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Dobrý večer. Zamestnanec pracoval 11 mesiacov v SR a december v ČR.
Z ČR má potvrdenie o zdaniteľných príjmoch.
r.1 8161 Čk
r.6 2776 čk (poistné platené zamestnávateľom)
r.8 10937 ZD
Poistné platené zamestnancom tam nie je uvedené. Iné potvrdenie nemá ani mu nechcu iné vydať. Má ešte započtový list v ktorom je uvedené že priemerna čistá mesačná mzda bola 7738 ČK.
Ak použijem metodu vyňatia príjmov tak môžem uviesť sumu 8161 Čk aj keď neviem poistné? alebo si ho môžem sama vyrátať a uvediem v pomocných výpočtoch? A ešte sa chcem spytať koľko percent je poistné v ČR keď niekde píšú že 11 a niekde ža 12,5%.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

môžeš si ho sama vyrátať
11 % 4,5 zdravotná
6,5 sociálka
musíš premeniť kurzom môžeš použiť napr. za mesiac v ktorom pracoval, alebo priemerný ročný uvedieš v oddieli IX. ako si k výsledku dospela a z ktorej krajiny bol príjem a použiješ metódu vyňatia čo tiež uvedieš v oddieli 9
0 0
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
prosim, uvazujem spravne?
prijem z CR po prepocitani rocnym priemerom 1.273,03, soc.poi. 82,76 a zdr.poi. 58,28. zrazena dan 0. pracoval v CR 4 mesiace. uplatni si NČZD a dan mu vyjde 0. takze nic neplati, nic mu nevratia. chce si uplatnit aj NČZD na manzelku, co je podla mna zbytocne. nevznika mu ani narok na DB, vsak? musi to DP podat, ak nedosiahol prijem 50% z NČZD?
prijem v SR nemal.

prosiiiim, poradte. dakujem
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
PROSIM SURNE O POMOC:

pan XY mal v 2011 dve zamestnania - obaja zamestnavatelia spravili RZ
popritom uzavrel dve dohody v rakusku (prilezitostny prijem?), doteraz este nepodal danove (mal odklad do juna)
taaaakže:
1.) mam vyplnat DPFO B - pril. prijem?
2.) v celkovom prijme su naklady na pobyt a cestu, ktore vie vydokladovat - mam ich zahrnut do prijmu alebo nie?
3.) mam do danoveho priznania pisat aj sumy od zamestnavatelov alebo riesit uz len tie dohody?

ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU!!!
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Aké dohody v rakúsku? Pracoval ako živnostník, alebo ako zamestnanec?

A ako to, že mu obaja zamestnávatelia spravili RZ? RZ sa robí len jedno na konci roka u aktuálneho zamestnávateľa, ktorý pripočíta príjmy od predchádzajúceho zamestnávateľa.

DP sa robí so VŠETKÝCH príjmov za celý kalendárny rok. Musí teda vypýtať od zamestnávateľov potvrdenie o príjme, prípadne ak naozaj obaja mu robili RZ, tak potvrdenie o ročnom zúčtovaní.

Pridá sa k tomu potvrdenie z Rakúska a všetko dokopy sa "spočíta" v DP.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

basha_V Pozri príspevok
PROSIM SURNE O POMOC:

pan XY mal v 2011 dve zamestnania - obaja zamestnavatelia spravili RZ
popritom uzavrel dve dohody v rakusku (prilezitostny prijem?), doteraz este nepodal danove (mal odklad do juna)
taaaakže:
1.) mam vyplnat DPFO B - pril. prijem?
2.) v celkovom prijme su naklady na pobyt a cestu, ktore vie vydokladovat - mam ich zahrnut do prijmu alebo nie?
3.) mam do danoveho priznania pisat aj sumy od zamestnavatelov alebo riesit uz len tie dohody?

ĎAKUJEM ZA KAŽDÚ RADU!!!
Zvýraznenému nerozumiem ...
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
nepovedal zamestnavatelom ze ma aj ine prijmy, takze za neho spravili RZ. ale spravim mu nanovo cele danove priznanie aj s tymito prijmami. a na moje dalsie otazky nepoznate odpovede:
1.) mam vyplnat DPFO B - pril. prijem?
2.) v celkovom prijme su naklady na pobyt a cestu, ktore vie vydokladovat - mam ich zahrnut do prijmu alebo nie?
???

dakujem dakujeeem
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
[QUOTE=kn-alka;2119755]Aké dohody v rakúsku? Pracoval ako živnostník, alebo ako zamestnanec?



DOHODY O VYKONANÍ ŠPECIÁLNEJ SLUŽBY - teda niečo ako dohoda o vykonaní práce
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Dostal od zamestnávateľa potvrdenie o príjmoch? Niečo podobné ako tu od slovenských? Ak áno, tak je to príjem podľa § 5 a robí sa DP typu A
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
ma iba dve zmluvy, ktore dal prelozit do SVK a prilozi ich k danovemu, v jednej je iba vysledna suma a prilozene doklady o platbe za hotel a cestu, v druhej je vycisleny aj pobyt aj cestovne. neviem ci tam mam dat iba honorar alebo aj cestu a pobyt.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Ťažko sa radí, ak to človek nevidí. Dúfam, že sa ozve niekto kompetentnejší, kto sa prípadne s takýmto niečim stretol.

Ak dostal zaplatené aj za pobyt a cestovné, je to jeho príjem, musí ho zdaniť.
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
ok, vyplnim DPFO B, dam prijmy od zamestnavatelov na SVK, do prilež. prijmu dam tie dohody - plne sumy (aj naklady za pobyt a cestu), a vyratam daň.
a potom asi uvidíme či sa ozvú z daňového
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

príjmy z Rakúska sú príjmami vyňatými, tie ti neovplyvnia platbu dane, ale dievčatá ti už napísali, že je potrebné vedieť na základe čoho pracoval - príležitostný príjem?
ináč súhlasím s tým čo napísali dievčatá podklady od Sl. zamestnávateľov a jedno DP
0 0
basha_V basha_V

basha_V je offline (nepripojený) basha_V

zacinajuca a po informaciach bažiaca ...viac
pracoval na základe dohody o vykonaní špeciálnej služby, v dohode je napísané že dane si vysporiada sám, teda že firma za to nezodpovedá, tým pádom to ani nezdanili v rakúsku. preto mu to dám ako príl. príjem a vypočítam daň. niekde sa to predsa zdaniť musí. už mám všetky potvrdenia od zamestn. na SVK, tie tam tak isto pripojím (tie už má vysporiadané).
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
enfa Pozri príspevok
Dobrý deň, môžem poprosiť o kontrolu, či som postupovala správne. Išla som podľa výpočtov Marci2305:
Úhrn príjmu v ČR: 87 940 CZK
Poistné: 29 904 CZK
Základ dane: 117839 CZK
Daň:0 CZK
Úhrn príjmu v SR:10609,80 Eur
Poistné:208,10 Eur /143,72 Eur - soc. poist. a 64,38 Eur - zdrav.poistnenie/
Čiastk. základ dane: 1 401,70 Eur
Daň: 0,-Eur. Bolo podpísané prehlásenie na mesiace 8-12
Kurz: 24,59 Eur.
Vyplnila som takto:
r. 32: 6401,23 Eur.
r. 33: 1424,20 Eur.
Základ dane: r. 34: 4977,03 Eur.
Základ dene: r. 36: 4977,03 Eur.
r. 37: 3559,30 Eur.
r. 39: 3559,30 Eur.
r. 46: 3576,25 Eur.

V potvrdení o zdanitelných príjmoch z ČR má na r. 12 Záloha na daň z príjmu 9 250 Kč kam s touto sumou v DP?
A teraz neviem čo ďalej, môžem poprosiť o kontrolu a radu. Ďakujem pekne.
Dobrý den, neviem prísť na to ako ste vypočítali r. 32 ? Poradíte mi prosím ?
Potrebujem urobiť DP FO A 2012 r. 1 úhrn príjmov z ČR z potvrdenia o zdanit. príjmech ze závislé čin......
sa úvádza po prepočte priemerným ročným kurzom 25,149 ?
Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
ako prosím dostanem r. 32 6401,23 Eur. ????
kto mi poradí ?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať