Zavrieť

Porady

Pomoc pri vyplnaní DP FO A

Dobrý deň,
prosím Vás o radu pri vyplňaní DP.
Môj príjem na Slovensku bol 528 a z toho poistné bolo 190 eur. A úhrn preddavkou na daň je 9 eur.
Hrubý príjem v Nemecku bol 2447 a zrazená daň z príjmu bola 60 eur.

Je to správne ak mi základ dane vyšiel 2 830 a preplatok dane 9 eur?
Usporiadat
tntckoo tntckoo

tntckoo je offline (nepripojený) tntckoo

narok na zamestnanecku premiu urcite nemam kedze som zarobil len 136€/ mesiac a cca 40 hodin mesacne...
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Môžem podať ešte jedno DP A? Podala som študentovi DP A, mal 1 potvrdenie. Teraz mi volal, že ešte mu jedno prišlo. čo teraz s tým? môžem mu podať druhé DP, alebo???
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

podaj opravné,Opravné daňové priznanie môže platiteľ podať do lehoty na podanie daňového priznania, pričom sa v daňovom konaní prihliada len na posledné opravné daňové priznanie podané pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania a na predtým podané daňové priznanie sa neprihliada.
1 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
invest Pozri príspevok
Môžem podať ešte jedno DP A? Podala som študentovi DP A, mal 1 potvrdenie. Teraz mi volal, že ešte mu jedno prišlo. čo teraz s tým? môžem mu podať druhé DP, alebo???
Pokojne. Opravným DP všetko uvediete na pravú mieru. Bez sankcií, bez zohľadnenia predchádzajúceho DP.
2 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Opravné a dodatočné daňové priznanie

Opravné daňové priznanie môže platiteľ podať do lehoty na podanie daňového priznania, pričom sa v daňovom konaní prihliada len na posledné opravné daňové priznanie podané pred uplynutím lehoty na podanie daňového priznania a na predtým podané daňové priznanie sa neprihliada.
Dodatočné daňové priznanie podáva platiteľ v prípade, že zistí rozdiely oproti podanému daňovému priznaniu. Dodatočné daňové priznanie je platiteľ povinný podať do konca mesiaca nasledujúcom po mesiaci, v ktorom boli zistené rozdiely. V dodatočnom daňovom priznaní uvedie platiteľ len rozdiely, ktoré zistí oproti podanému daňovému priznaniu. Dodatočne uplatniť nárok na odpočet dane môže platiteľ najneskôr v lehote 12 mesiacov od konca zdaňovacieho obdobia, keď nárok na odpočet dane vznikol, inak mu nárok na odpočet dane zaniká.
Dodatočné daňové priznanie nemožno podať po doručení oznámenia o výkone daňovej kontroly alebo opakovanej daňovej kontroly za obdobie, ktorého by sa dodatočné daňové priznanie alebo hlásenie týkalo, a to až do jej ukončenia.
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Jana Acsová Pozri príspevok
Pokojne. Opravným DP všetko uvediete na pravú mieru. Bez sankcií, bez zohľadnenia predchádzajúceho DP.
Ibaže som si neodfotila to pôvodné potvrdenie, ani nemám ofotené DP..... smola
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
nepotrebuješ k tomu pôvodné DP, ak máš všetky potvrdenie, urobíš "nové" DP, ako keby si ho robila prvý krát, len s tým rozdielom, že vpredu zaškrtneš opravné.
1 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

invest Pozri príspevok
Ibaže som si neodfotila to pôvodné potvrdenie, ani nemám ofotené DP..... smola
dala si originál potvrdenia potvrdenia? DÚ stačia kópie
0 0
invest invest

invest je offline (nepripojený) invest

Dala som originál. ale už som to poriešila, pôjde si vypýtať kópiu. Vďaka za rady.
0 0
tntckoo tntckoo

tntckoo je offline (nepripojený) tntckoo

Tak nakoniec tam bolo treba dopisať este niekolko informacii r.36, potom som dopisoval nejakych 3559€ do dvoch koloniek a dalsich asi 5 núl do dalsich koloniek ale neviem ktorych Vsetko mi diktovala pracovnicka Ale inak vsetko v pohode a rychle - pracuje sa tam rychlo a bolo tam aktivnych 8 pracovnicok (v BB). Tot vse o mojom prvom DP
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať