Zavrieť

Porady

Podnet na daňovú kontrolu

Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné podať podnet na daňovú kontrolu anonymne, prípadne, či musím mať nejaký dôkaz o tom, že dotyčný človek zarába načierno a nepodáva priznanie. A bude sa tým daňový úrad naozaj zaoberať? Alebo iba v určitých prípadoch? A ako prebieha taká daňová kontrola? Ak bude neúspešná, teda na nič sa nepríde, môžem ja dostať nejakú sankciu za neodôvodnené podanie podnetu alebo niečo podobné?
Ďakujem veľmi za radu, veľmi mi to pomôže.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Môžeš uviesť konkrétny prípad - samozrejme anonymne ... a dôvod, pre ktorý to chceš robiť.
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

sharlota Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, či je možné podať podnet na daňovú kontrolu anonymne, prípadne, či musím mať nejaký dôkaz o tom, že dotyčný človek zarába načierno a nepodáva priznanie. A bude sa tým daňový úrad naozaj zaoberať? Alebo iba v určitých prípadoch? A ako prebieha taká daňová kontrola? Ak bude neúspešná, teda na nič sa nepríde, môžem ja dostať nejakú sankciu za neodôvodnené podanie podnetu alebo niečo podobné?
Ďakujem veľmi za radu, veľmi mi to pomôže.
ako? veď podávaš anonymne
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

srska Pozri príspevok
ako? veď podávaš anonymne

Veď to som nevedela, či sa dá aj anonymne, alebo na to treba normálne vypísaný formulár so všetkými údajmi.
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

A zaoberá sa daňový úrad každým prípadom? Resp. je udanie dôvodu podozrenie na nezdaňovanie príjmov relevantné? A ako taká kontrola prebieha? Čo všetko sa kontroluje? Ďakujeeem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

sharlota Pozri príspevok
A zaoberá sa daňový úrad každým prípadom? Resp. je udanie dôvodu podozrenie na nezdaňovanie príjmov relevantné? A ako taká kontrola prebieha? Čo všetko sa kontroluje? Ďakujeeem

Toto mi pripadá, akoby si Ty čakala kontrolu na seba
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

a čo mu bude DÚ kontrolovať, keď píšeš, že robí načierno a nepodáva priznanie.. čiže nie je podnikateľ? to sa musíš asi obrátiť inde, keď teda chceš..
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

toto bude možno prípad pre živnostenský úrad - neoprávnené podnikanie
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je teraz online Dáša_

a ako mu dokážu, že nefakturuje?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sharlota Pozri príspevok
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým
sharlota, aký máš dôvod na takéto udanie ?
Veď na www.zrsr.sk si podla mena a priezviska (ktoré určite poznáš), vieš zistiť, či má na takúto činnosť oprávnenie. Ak vieš o nejakej činnosti ktorú vykonáva a nemá na ňu živ.oprávnenie, podaj podnet na živ.úrad.

Či niekto prijíma nezdanené peniaze sa veľmi ťažko dokazuje, a už vôbec nie anonymne.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Daňová kontrola sa vykonáva u daňového subjektu, teda PO alebo FO vykonávajúceho podnikateľskú činnosť , ktorý ma pridelené IČO a DIČ.

Podnet na radového občana sa dáva na polícii a teda sa nahlasuje nedovolené podnikanie.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
sharlota Pozri príspevok
Ahojte, ďakujem všetkým za reakcie, ale zrejme ste trošku nepochopili na čo sa pýtam. Mňa zaujíma iba to, či môžem podať podnet na daňovú kontrolu na človeka, ktorý podniká/nepodniká načierno, je jedno ako to nazveme, proste zarába peniaze, nefakturuje to, nezdaňuje to. A ak áno (čo už som sa dozvedela), tak ako táto kontrola prebieha, čo všetko kontroluje a prípadne aká je sankcia za nezdanené peniaze. Počula som, že je to iba výška dane, plus úroky z omeškania. Ale to sa mne osobne nezdá.
Ďakujem a pekný víkend všetkým
Ktorého politika to chceš bonznúť? Možno sa pridajú aj viacerí.

Alebo niekto niečo nakupuje pre susedu a tá mu to zaplatí?

0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

Ďakujem za reakcie, asi vtom mám trošku viac jasno, Znamená to, že ak viem o FO, ktorá poskytuje nejaké služby a nemá ani živnosť a nie je ani podnikateľ, nahlasuje sa to na polícii ako neoprávnené podnikanie? Nie na daňovom alebo pod.? Ja som myslela, že to sa rieši cez daňový úrad, že teda táto osoba má príjmy, ale nezdaňuje ich, nevystavuje faktúry ani nič podobné. A polícia to potom ako rieši, prípadne aká je za to sankcia?
Ďakujem
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Prečo Ťa tak veľmi zaujíma sankcia?
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

sharlota, môžeš trošku poodhaliť príčiny? Čosi mi nahovára, že za tým nebude obyčajná závisť. Dúfam, že sa nemýlim.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Zákony SR su humánnejšie ako očakávania niektorých občanov.

Nie je možné nahlásiť nejakého mojho suseda za neoprávnené podnikanie,len preto,že mi je nesympatický,pripadne sa mi nepozdraví,keď ho ráno stretnem.

Asi tak.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Indeed Pozri príspevok
Zákony SR su humánnejšie ako očakávania niektorých občanov.

Nie je možné nahlásiť nejakého mojho suseda za neoprávnené podnikanie,len preto,že mi je nesympatický,pripadne sa mi nepozdraví,keď ho ráno stretnem.

Asi tak.
No budem oponovať. Možné to je. A stáva sa to bežne. Viď napríklad zadávateľka. Jediné, čo ju zaujíma, aby bola v anomymite. Predpokladám, že ide o pomstu. Či už "opodstatnenú" alebo o neopodstatnenú. Dôkazy asi nemá žiadne.
Naposledy upravil marjankaj : 01.04.12 at 06:18
0 0
sharlota sharlota

sharlota je offline (nepripojený) sharlota

marjankaj Pozri príspevok
No budem oponovať. Možné to je. A stáva sa to bežne. Viď napríklad zadávateľka. Jediné, čo ju zaujíma, aby bola v anomymite. Predpokladám, že ide o pomstu. Či už "opodstatnenú" alebo o neopodstatnenú. Dôkazy asi nemá žiadne.
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sharlota Pozri príspevok
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie.
Ak máš čisté svedomie, to ich nech ťa netrápi.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
sharlota Pozri príspevok
Bohužiaľ nemáš pravdu, práve naopak, celá situácia je otočená proti mne a ja potrebujem vedieť, čo druhá strana, ktorá naráža na to, že vie o mne toho viac ako si myslím,môže spraviť a čo mne z toho vyplýva. Ale áno, je pravda, že asi znova idú do módy udavači, aj v mojom prípade to mala dotyčná osoba od začiatku dôkladne premyslené, dostala ma do úzkych a ja neviem, či sa mám báť alebo nie.
Ja som sem včera napísala jeden príspevok. Potom som ho po mojom zvážení vymazala, že nebudem pichať do osieho hniezda, aby sa niekoho nedotkol .Ale nebola som od pravdy ďaleko .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať