Zavrieť

Porady

Čo je obrat firmy ?

ťažko pracujúca účtovníčka
Možno sa pýtam blbosť, možno ma vysmejete, ale potrebujem istotu, že udám správnu sumu.

Ideme do súťaže a v súťažných podmienkach je uvedené, že máme udať obrat firmy za rok 2003.

Môžem tento obrat - sumu zobrať z daň. priznania PO za rok 2003 (s.r.o.) z poslednej strany, kde je uvedený súčet prevádzkových, finančných a mimoriadnych výnosov ?

A v jednod.účtov. je to suma, ktorá je uvedená v tlačive daň. prizn. FO ako príjem z zo živnosti ?

Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Haló, haló moji poradcovia. Nebojte sa a napíšte mi svoj názor.


Prosííím.
0 0
jovanni jovanni

jovanni je offline (nepripojený) jovanni

normalny zenaty mlady chlap so zavazkami ...viac
neviem, ci si si ista na akom fore si, ale tu sa asi tak lahko nedockas odpovede.
- vlastna skusenost.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
obrat = tržby (ak sa nemýlim), ale neviem, či nie len z prevádzkovej činnosti
0 0
Yvvetta Yvvetta

Yvvetta je offline (nepripojený) Yvvetta

ťažko pracujúca účtovníčka
Vďaka Vladan za odpoveď.

Máš pravdu obrat tvoria účty 601,602 a 604. Teda tržby.

Ja len nie som si istá či ostatné činnosti môžem zahrnúť pri takých súťažiach tiež do obratu. Ide väčšinou o finančné činnosti - príjmy z úrokov alebo príjmy z vrátených poistiek. Myslím si však, že neide tu o nejaké veľké sumy z týchto činností a tak asi by som mohla za obrat zobrať asi všetke príjmy uvedené na účtoch tr. 6.
0 0
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

Obrat býva definovaný pre rôzne účely rôznym spôsobom. Napr. pre registráciu DPH ináč ako pre výkaz devízovej štatistiky. Pre verejnú súťaž by som neváhal uviesť súčet všetkých výnosov. Vylepší to imidž a klamstvo to nie je. Ešte treba zistiť, či v podmienkach súťaže je obrat bez alebo s DPH. Niekto to rád tak iný zas onak.
0 0
Miro77 Miro77

Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

Aký je teda presne definovaný obrat pre registráciu DPH ?
Je to aj hodnota nákupu tovaru ?
Alebo iba predaja tovaru (služieb) či už cez pokladňu, faktúry a iné... ?
0 0
Helena Helena

Helena je offline (nepripojený) Helena

Trzby. To je celkovy obrat firmy
0 0
Vael Vael

Vael je offline (nepripojený) Vael

Ak si obstarávateľ v súťažných podkladoch nešpecifikoval obrat (napr. len za určitú oblasť činnosti, vrátane alebo bez DPH...), tak odporúčam dať súčet 6xx a to hlavne z dôvodu, ak obrat uchádzača je zároveň aj kritériom súťaže.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Súhlas s Vael,
museli by vám výslovne určiť z čoho máte ten obrat vypočítať, lebo inak môžete kľudne napočítať účty 6xx v PÚ alebo všetky príjmy v JÚ a nespravíte chybu.

Ak by ste boli napríklad brokerská spoločnosť, ťažko by sa hľadal obrat na účtoch 601-604.
0 0
hotcom hotcom

hotcom je offline (nepripojený) hotcom

Je to tak ako uvadzas.Su to všetky výnosy Tvoje,resp.tvojej firmy.
tak to môžeš kluden uviesť.
Zdraví

Palo
0 0
Janca Janca

Janca je offline (nepripojený) Janca

Napr. pre registraciu DPH je v parag. 4, odst. 9 uvedene co je obratom. Dokonca som niekde na prednaske pocula, ze nestaci si pozriet triedu 6xx, lebo aj prijate zalohy su prijmom. Tak by som si to urcite dala specifikovat, co chcu do obratu uviest.
0 0
zuzi zuzi

zuzi je offline (nepripojený) zuzi

také celkom obyčajné dievča, čo má rado účtovanie, ale dane nie... ...viac
V Zbierke zákonov č.269/2004 bola zverejnená vyhláška Protimonopolného úradu, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o výpočte obratu. Pre podnikateľov účtujúcich je to súčet:
a) tržieb z predaja vlastných výrobkov
b) tržieb z predaja tovaru
c) tržieb z predaja služieb
d) tržieb z cenných papierov a podielov
e) finančnej pomoci podľa §10 ods. 4 zákona
Rovnako je definovaný obrat aj pre jednoduché účtovníctvo, banky atď.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

Vo svojej odpovedi si si aj odpovedal

pri pravnickej osobe je to obrat - vynosy uvedene na poslednej strane v tabulke F danoveho priznania
0 0
m-aisha m-aisha

m-aisha je offline (nepripojený) m-aisha

Obrat firmy je súčet tržieb z predaja tovaru a celá výroba! Na 100%.
0 0
lorenc lorenc

lorenc je offline (nepripojený) lorenc

Vážna otázka , včera som ju i ja študovala , OBRAT ?....lebo v DPH je napísané obratom nad 1 500 000 ,-Sk a vela ludí si to vysvetľuje inak. Obrat by som definovala prínos , príjem atd!...Aspoň si myslím!
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

(9) Na účely tohto zákona sa obratom rozumejú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku okrem výnosov (príjmov) z tovarov a služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 28 až 36 a podľa § 40 až 42. Výnosy (príjmy) z poisťovacích služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 37, a finančných služieb, ktoré sú oslobodené od dane podľa § 39, sa nezahŕňajú do obratu, ak tieto služby sú poskytované pri dodaní tovaru alebo služby ako doplnkové služby. Do obratu sa nezahŕňajú výnosy (príjmy) z príležitostne predaného hmotného majetku okrem zásob a výnosy (príjmy) z príležitostne predaného nehmotného majetku.

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...008-a.html#911
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

lorenc Pozri príspevok
Vážna otázka , včera som ju i ja študovala , OBRAT ?....lebo v DPH je napísané obratom nad 1 500 000 ,-Sk a vela ludí si to vysvetľuje inak. Obrat by som definovala prínos , príjem atd!...Aspoň si myslím!
Doplním Oľgu

Trošku "po lopate"
PÚ - výnos
JÚ - skutočný príjem /čiže nie to čo vyfaktúruješ, ale to čo skutočne príjmeš a kedy/
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
Ahojte!

Ako zistim ze obrat prekročil DPH? Neviem ako to mam chapať...

Ďakujem pekne!
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
Ako zistim ze obrat prekročil DPH?
ide o registráciu na DÚ za platcu dane /DPH / - pre tieto účely sa zisťuje obrat za posledných 12 kalendárnych mesiacov
0 0
Lucida Lucida

Lucida je offline (nepripojený) Lucida

dychtivá po informáciách
a aká bola teda minimálna hranica pre rok 2008?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať