Zavrieť

Porady

Cena za účtovníctvo- Potrebujem súrne pomoc!!! Prosím !!!

Ahojte.

Som živnostníčka od februára 2011. Dnes mi volala účtovníčka, že mám zajtra prísť podpísať daňové priznanie a mám priniesť 290€. Robila mi daňové priznanie a ročné zúčtovanie, či ako sa tomu hovorí./Dala mi odklad do teraz/ Okrem mňa robila ona a jej kolegyne ešte x klientov, Moje papiere mala od polovice januára 2012 a má ich do dnes, že až teraz ich dokončila. Viac menej polovicu práce som urobila ja za ňu, všetko som jej pripravila, no aj napriek tomu mám platiť túto sumu, no neviem kde vziať 290€, keď som včera vyplatila tovar za viac ako 400€. Prosím poraďte mi, či je normálne toľko platiť účtovníčke a najme keď mi daňové ukázalo, že som v mínuse? A prosím vás čo sa tým myslí? Ja som v tomto nováčik a neviem sa z toho vysomáriť. Prosím napíšte niekto!!!! Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 28.06.12 at 18:56
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Viera Pozri príspevok
Banská Bystrica
nie som z Vášho regiónu....ale
za koľko asi dokážeš spracovať tie doklady? keby si ich chcela jednorázovo za spracovať- každý mesiac?
daj si slušnú hodinovú sadzbu , niečo pridaj na otázky a odpovede, telef. či e-mailové info .....
ma napadlo, nebude to už závislá činnosť? § 1 ZP?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Viera Pozri príspevok
Koľko by ste pýtali za komplet podvojné účtovníctvo + daňové priznanie PO, mesačný plátca DPH, mesačne 1800 účtovných položiek, s podmienkou, že by ste účtovníctvo robili priamo v danej firme, v ich účtovnom programe ?
Na dohodu alebo budeš faktúrovať ako živnostník ?
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

Mila123 Pozri príspevok
nie som z Vášho regiónu....ale
za koľko asi dokážeš spracovať tie doklady? keby si ich chcela jednorázovo za spracovať- každý mesiac?
daj si slušnú hodinovú sadzbu , niečo pridaj na otázky a odpovede, telef. či e-mailové info .....
ma napadlo, nebude to už závislá činnosť? § 1 ZP?
Doteraz im účtovníctvo robil zamestnanec - závislá činnosť... teraz chce tá firma aby im to robil niekto na živnosť, trebárs aj z domu, lebo je technicky možné pripojiť sa do firmy... doklady na zúčtovanie by posielali mailom..... preto by bolo asi lepšie sa dohodnúť na cene za položku... alebo paušál... ?
Naposledy upravil Viera : 28.01.13 at 05:40
0 0
Viera Viera

Viera je offline (nepripojený) Viera

nikto mi neporadí ?
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

minimálne 1,2 násobok nákladov firmy na zamestnanca
0 0
cacka cacka

cacka je offline (nepripojený) cacka

účtovník, mzdár
Prajem pekný dník.
Potrebovala by som poradiť ani nie tak s cenou, ale ako klienta trošku dokopať k tomu, aby mi za účto platil viac. Takže bližšie: účtujem už od r.2009 zahraničnú organizačnú zložku a ročne mám okolo 3300 zápisov aj s DPH (bolo už aj 3900). Fakturujem 500 € štvrťročne, čo sa mi zdá málo. Podľa mňa by bolo okolo 660 EUR štvrťročne tak akurát. Klient je so mnou maximálne spokojný, ale o zvýšení nechce ani počuť, že to si radšej nájde niekoho iného. Nechcem tú firmu pustiť, lebo si to nemôžem dovoliť. A to vybavujem aj veľa mailov s dodávateľmi a za uzávierku mi neplatí nič. Nemáte na takýchto lakomcov nejakú páku?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
páka je len jedna žiaľ s rizikom že to envyjde
dať písomnú výpoved zmluvy
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

Dobrý deň, kočky viete poradiť koľko pýtať živnostník teraz otvoril bar a chcel by viesť účtovníctvo, a aj zamestnava ale len na dohodu brigadnikov..... a ešte jedna vec asi musí viesť JU ze?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

haloooo nenajde sa nikto kto by poradil? dohodarov okolo 18 ma... + JU
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

veronikasad
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?
na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

zabka83
veronikasad
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?
na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
Plátca DPH nemusí viesť PU - na druhej strane, aj živnostník ho viesť môže, ale keď sa rozhodol pre JU, je to v poriadku.
0 0
zabka83 zabka83

zabka83 je offline (nepripojený) zabka83

veronikasad
zabka83
veronikasad
Musí viesť účtovníctvo - je na jeho rozhodnutí, či JU alebo PU. Prácu budeš vykonávať ako zamestnanec, alebo máš živnosť na vedenie účtovníctva ?
na zivnost... on neni platca DPH cize budem viest JU, lebo ma bar na zivnost...
Plátca DPH nemusí viesť PU - na druhej strane, aj živnostník ho viesť môže, ale keď sa rozhodol pre JU, je to v poriadku.
a kolko tak pytat za to spracovanie,hm... myslis ze 150 Eur je v pohode?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať