Zavrieť

Porady

2 trvale pracovne pomery sucasne : 1 na SVK, druhy v zahranici.. je to mozne?

Dobry den,
chcem sa opytat ci je mozne byt naraz sucasne zamestnana na SVK a v zahranici na trvaly pracovny pomer? Na SVK pracujem cez internet a nasla som si novu pracu v zahranici, avsak bolo mi povedane, ze ma v ramci skusobnej doby mozu do tyzdna prepustit, ak nebudu spokojni. Nechcem sa preto hned odhlasovat z trvaleho pracovneho pomeru na SVK a nechat si to ako poistku.. a odhlasit sa az ked budem mat pracu istu a nechaju si ma tam.
Dakujem vopred za informacie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Leak61 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat ci je mozne byt naraz sucasne zamestnana na SVK a v zahranici na trvaly pracovny pomer? Na SVK pracujem cez internet a nasla som si novu pracu v zahranici, avsak bolo mi povedane, ze ma v ramci skusobnej doby mozu do tyzdna prepustit, ak nebudu spokojni. Nechcem sa preto hned odhlasovat z trvaleho pracovneho pomeru na SVK a nechat si to ako poistku.. a odhlasit sa az ked budem mat pracu istu a nechaju si ma tam.
    Dakujem vopred za informacie.
    Od 1. mája 2010 je účinné NARIADENIE (ES) EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY 883/2004 z 29. apríla 2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia Podľa článku 13 ods. 1 platí
    Článok 13
    Vykonávanie činností v dvoch alebo viacerých členských štátoch
    1. Osoba, ktorá zvyčajne vykonáva činnosť ako zamestnanec v dvoch alebo viacerých členských štátoch podlieha:
    a) právnym predpisom členského štátu bydliska, ak takáto osoba vykonáva podstatnú časť svojej činnosti v tomto členskom štáte, alebo ak je zamestnaná vo viacerých podnikoch, alebo ju zamestnáva viacero zamestnávateľov, ktorých registrované sídlo alebo miesto podnikania je v odlišných členských štátoch,
    alebo
    b) právnym predpisom členského štátu, v ktorom je registrované sídlo alebo miesto podnikania podniku alebo zamestnávateľa zamestnávajúceho danú osobu, ak táto osoba nevykonáva podstatnú časť svojich činností v členskom štáte svojho bydliska.
    V zmysle NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 987/2009 zo 16. septembra 2009, ktorým sa stanovuje postup vykonávania nariadenia (ES) č. 883/2004 o koordinácii systémov sociálneho zabezpečenia na tlačive Žiadosť na posúdenie a určenie príslušnosti k právnym predpisom u osoby zvyčajne vykonávajúcej činnosť ako zamestnanec v dvoch alebo viacerých členských štátoch EÚ okrem zamestnancov medzinárodnej prepravy (cieľovú skupinu vyber Výkon práce v EU, tam nájdeš formulár))vyplníš žiadosť pre Sociálnu poisťovňu. Tá ju posúdi a určí príslušnosť k právnym predpisom, následne ti vystaví formulár E101/PD A1.
    Naposledy upravil Marína : 22.07.12 at 17:22 Dôvod: štylistická úprava
    veronikasad Evi, a čo v takomto prípade so zdravotným poistením ?
    Marína Veronika, v žiadosti vypĺňaš aj údaje o ZP, viď bod 13 a 15. Z toho mi vyplýva, že SP určí príslušnosť k právnym predpisom aj čo sa týka zdr.poistenia.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Leak61 Pozri príspevok
    Dobry den,
    chcem sa opytat ci je mozne byt naraz sucasne zamestnana na SVK a v zahranici na trvaly pracovny pomer? Na SVK pracujem cez internet a nasla som si novu pracu v zahranici, avsak bolo mi povedane, ze ma v ramci skusobnej doby mozu do tyzdna prepustit, ak nebudu spokojni. Nechcem sa preto hned odhlasovat z trvaleho pracovneho pomeru na SVK a nechat si to ako poistku.. a odhlasit sa az ked budem mat pracu istu a nechaju si ma tam.
    Dakujem vopred za informacie.
    Môžeš mať viac pracovných pomerov. Žiiadne obmedzenie v tom nie je.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ja vidím problém v odvodoch. TPP zväčša zahrňuje všetky odvody danej krajiny. ZP môžeš však platiť len v jednej krajine, resp. ZP poistenie môžeš mať len napr. v SR a v tej druhej sa majú podľa správnosti prispôsobiť legislatíve SR, alebo naopak.
    Ak ide o dva rovnocenné TPP, tak potom si v ZP oboch krajín, či ako?
    A čo sociálka?
    Naposledy upravil KEJKA : 21.07.12 at 10:36

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    potom...a teraz to je ako pri súbežných 2 TPP?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak sa pozri na výpl.pásku, nie?

    2 trvale pracovne pomery sucasne : 1 na SVK, druhy v zahranici.. je to mozne?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.