Zavrieť

Porady

Platby za VF na osobnom účte

Ahojte všetci, prešla som celú poradu, ale nenašla som odpoveď. Môj klient k 31.3.2005 zrušil podnikateľský účet a platby za VF mu začali chodiť na osobný účet. Má živnosť popri zamestnaní, takže na ten účet mu chodí aj výplata. Ide mi o nasledovné: na výpise za mesiac má asi 30 pohybov z toho len jeden je platba za VF, v niektorých mesiacoch ani jeden nesúvisí s podnikaním, všetky ostatné sú súkromné. Obrat za celý rok má asi tak 45000,-Sk, z toho asi tak 20000,- mu prišlo na účet. Na DÚ nenahlásil, že tento osobný účet bude používať v súvislosti s podnikaním. A mne sa vôbec nechce účtovať do PD také množstvo pohybov, keď len asi 7 z nich sú platby za VF. Môžem tieto platby zaúčtovaž do PD ako príjem do pokladne a priložiť k tomu výpis z účtu? Viem že to nie je ideálne riešenie, ale on sa o tom so mnou vôbec neporadil. Ďakujem za všetky rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dogicka
    Ahojte všetci, prešla som celú poradu, ale nenašla som odpoveď. Môj klient k 31.3.2005 zrušil podnikateľský účet a platby za VF mu začali chodiť na osobný účet. Má živnosť popri zamestnaní, takže na ten účet mu chodí aj výplata. Ide mi o nasledovné: na výpise za mesiac má asi 30 pohybov z toho len jeden je platba za VF, v niektorých mesiacoch ani jeden nesúvisí s podnikaním, všetky ostatné sú súkromné. Obrat za celý rok má asi tak 45000,-Sk, z toho asi tak 20000,- mu prišlo na účet. Na DÚ nenahlásil, že tento osobný účet bude používať v súvislosti s podnikaním. A mne sa vôbec nechce účtovať do PD také množstvo pohybov, keď len asi 7 z nich sú platby za VF. Môžem tieto platby zaúčtovaž do PD ako príjem do pokladne a priložiť k tomu výpis z účtu? Viem že to nie je ideálne riešenie, ale on sa o tom so mnou vôbec neporadil. Ďakujem za všetky rady
    Ofotiť BV ohľadne úhrad pohľadávok , na základe týchto zaúčtuj do príjmu ovplyvňujúceho ZD. Iné s tým nenarobíš.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    dogicka
    Ahojte všetci, prešla som celú poradu, ale nenašla som odpoveď. Môj klient k 31.3.2005 zrušil podnikateľský účet a platby za VF mu začali chodiť na osobný účet. Má živnosť popri zamestnaní, takže na ten účet mu chodí aj výplata. Ide mi o nasledovné: na výpise za mesiac má asi 30 pohybov z toho len jeden je platba za VF, v niektorých mesiacoch ani jeden nesúvisí s podnikaním, všetky ostatné sú súkromné. Obrat za celý rok má asi tak 45000,-Sk, z toho asi tak 20000,- mu prišlo na účet. Na DÚ nenahlásil, že tento osobný účet bude používať v súvislosti s podnikaním. A mne sa vôbec nechce účtovať do PD také množstvo pohybov, keď len asi 7 z nich sú platby za VF. Môžem tieto platby zaúčtovaž do PD ako príjem do pokladne a priložiť k tomu výpis z účtu? Viem že to nie je ideálne riešenie, ale on sa o tom so mnou vôbec neporadil. Ďakujem za všetky rady
    presne toto som ti chcela poradiť...:p

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    dogicka
    Ahojte všetci, prešla som celú poradu, ale nenašla som odpoveď. Môj klient k 31.3.2005 zrušil podnikateľský účet a platby za VF mu začali chodiť na osobný účet. Má živnosť popri zamestnaní, takže na ten účet mu chodí aj výplata. Ide mi o nasledovné: na výpise za mesiac má asi 30 pohybov z toho len jeden je platba za VF, v niektorých mesiacoch ani jeden nesúvisí s podnikaním, všetky ostatné sú súkromné. Obrat za celý rok má asi tak 45000,-Sk, z toho asi tak 20000,- mu prišlo na účet. Na DÚ nenahlásil, že tento osobný účet bude používať v súvislosti s podnikaním. A mne sa vôbec nechce účtovať do PD také množstvo pohybov, keď len asi 7 z nich sú platby za VF. Môžem tieto platby zaúčtovaž do PD ako príjem do pokladne a priložiť k tomu výpis z účtu? Viem že to nie je ideálne riešenie, ale on sa o tom so mnou vôbec neporadil. Ďakujem za všetky rady
    Pri ukončení živnosti - mal by upraviť základ dane o pohladávky, záväzky, tovar, ak živnosť neukončil, len zrušil podnikateľský účet, odporúčam prefotiť výpisy, kde sú došlé platby týkajúce sa podnikania a k tým vypísať PPD a zaúčtovať do PD.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    No nie, zasa ste boli rýchlejší ako ja. Darmo, dala som sa vyrušiť.

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, je výborné, keď sa človek má s kým poradiť, hneď mám lepšiu náladu

    dogicka je offline (nepripojený) dogicka

    dogicka
    Práve mi volal môj klient, že ten osobný účet nahlásil na DÚ ako účet, ktorý využíva v súvislosti s podnikaním. Takže teraz musím všetky výpisy zaúčtovať do PD, aj keď 90% položiek budú výbery na osobnú spotrebu a osobné vklady? Len sa chcem uistiť.

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    Ako to myslíš,že ten účet nahlásil na DÚ? Ja mám tiež také prípady, a dávam to cez interný doklad v rámci uzáv.operácií, pričom taktiež dokladám kópie výpisov. Dúfam, že do DP sa tento účet neuvádza,mám pravdu?

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dogicka
    Práve mi volal môj klient, že ten osobný účet nahlásil na DÚ ako účet, ktorý využíva v súvislosti s podnikaním. Takže teraz musím všetky výpisy zaúčtovať do PD, aj keď 90% položiek budú výbery na osobnú spotrebu a osobné vklady? Len sa chcem uistiť.
    Ak je to osobný účet a súvisí s podnikaním , tak budeš musieť naúčtovať všetko včetne výberov a vkladov .

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Najka
    Ako to myslíš,že ten účet nahlásil na DÚ? Ja mám tiež také prípady, a dávam to cez interný doklad v rámci uzáv.operácií, pričom taktiež dokladám kópie výpisov. Dúfam, že do DP sa tento účet neuvádza,mám pravdu?

    Do DP sa uvádzajú všetky účty , ktoré používaš v rámci podnikania .

    Najka je offline (nepripojený) Najka

    Najka
    A čo ak tento účet je spoločný s manželkou a platia z neho elektrinu, a chodia tam aj jej výplaty. Podľa mňa si nemôže zahrnúť bankové poplatky v plnej výške do daň.výdavkov, je to to isté, ako pri používaní súkromného telefónu.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Najka
    A čo ak tento účet je spoločný s manželkou a platia z neho elektrinu, a chodia tam aj jej výplaty. Podľa mňa si nemôže zahrnúť bankové poplatky v plnej výške do daň.výdavkov, je to to isté, ako pri používaní súkromného telefónu.

    Podľa môjho názoru , by som neuplatňovala tieto výdavky . Ja som za zriadenie podnikateľského účtu , aby bolo jasné a zrejmé , že sa jedná výlučne len o podnikateľské príjmy a výdavky .

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Moja klienta zase uhrádzala mobil zo sporožíra....
    Spravila som cez ID vrámci uzáviekových operáciu úhradu. Takže to mám zle?
    Musím spraviť VPD a tak účtovať v PD?

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Dúfam, že trošku oprášim túto tému, chcela by som poprosiť o radu, tiež mám takýto problém, že úhrada faktúry bola na osobný účet a nie podnikateľský, ale nemám ani výpis z účtu a účet je už v banke toho času zrušený. Ako to prosím Vás riešiť? Zaúčtovať do PD- PPD a napísať k tomu vyhlásenie, že úhrada prebehla omylom od klienta na osobný účet podnikateľa?

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak ide o aktuálny rok, tak sa dá vyžiadať opis aj zrušeného účtu - tuším tri roky dozadu sa to dá. Takže neobstojí ako dôvod. Výpis bol, alebo mal byť - možno leží nevyzdvihnutý v banke, treba zistiť.
    V krajnom prípade to priznať v závierkových prácach - ku všetkým starým príspevkom, som dala súhlas, kde sa mi riešenie takeho problému pozdáva.
    Šťastie, že ide o príjem, vlastne zvyšuješ ZD, čo je jednoduchšie ako nejakým náhradným riešením obhajovať výdavky.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    KEJKA Pozri príspevok
    ak ide o aktuálny rok, tak sa dá vyžiadať opis aj zrušeného účtu - tuším tri roky dozadu sa to dá. Takže neobstojí ako dôvod. Výpis bol, alebo mal byť - možno leží nevyzdvihnutý v banke, treba zistiť.
    V krajnom prípade to priznať v závierkových prácach - ku všetkým starým príspevkom, som dala súhlas, kde sa mi riešenie takeho problému pozdáva.
    Šťastie, že ide o príjem, vlastne zvyšuješ ZD, čo je jednoduchšie ako nejakým náhradným riešením obhajovať výdavky.
    Ďakujem KEJKA,takže je to môj otec neporiadnik- poviem mu nech si ten výpis vyžiada a teda zaúčtujem to ako najsprávnejšie?- cez ID ako UUO- na konci roku a priložím výpis a fa-pohľadávku, alebo PPD ale to mi veľmi nesedí- lebo vôbec zatiaľ neviem, či tie peniaze z OÚ vyberal alebo ako.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    L-M Pozri príspevok
    Ďakujem KEJKA,takže je to môj otec neporiadnik- poviem mu nech si ten výpis vyžiada a teda zaúčtujem to ako najsprávnejšie?- cez ID ako UUO- na konci roku a priložím výpis a fa-pohľadávku, alebo PPD ale to mi veľmi nesedí- lebo vôbec zatiaľ neviem, či tie peniaze z OÚ vyberal alebo ako.
    Zaúčtovať príjem cez ID ako uzávierkovú účtovnú operáciu s odôvodnením, že úhrada bola omylom poukázaná na osobný účet. Prílohou ID bude výpis z účtu.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Mária.K. Pozri príspevok
    Zaúčtovať príjem cez ID ako uzávierkovú účtovnú operáciu s odôvodnením, že úhrada bola omylom poukázaná na osobný účet. Prílohou ID bude výpis z účtu.
    Ďakujem Mária K. aj Zita

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.