Zavrieť

Porady

prvotné zakúrenie s podlahovým kúrenim

Dobrý deň.
Prerobili sme starsi rodinny dom v ktorom sme si dali podlahove kurenie. V dome sa nekurilo niekolko rokov. Po spusteni kurenia sme dosiahli max. teplotu v izbach 19°c pri teplote vody v kureni 40°c.Za 2 tyzdne nam zozralo 150 m3 plynu.Viete mi niekto poradit ako dosiahnem vysiu teplotu v izbach tak aby mi to nezozralo aj hlavu?
Naposledy upravil Dav : 17.11.12 at 09:08
Usporiadat
jammii jammii

jammii je offline (nepripojený) jammii

projektantka kurenia sa bola v dome pozriet este pred rekonstrukciou a na zaklade toho robila projekt.ano bol robeny na zatepleny dom. no nic neostava mi nic ine asi len setrit na zateplovanie.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

jammii Pozri príspevok
projektantka kurenia sa bola v dome pozriet este pred rekonstrukciou a na zaklade toho robila projekt.ano bol robeny na zatepleny dom. no nic neostava mi nic ine asi len setrit na zateplovanie.
Tak potom je to dobre vypočítané, akurát si nespravil to, čo si mal urobiť -zatepliť.
A už si rozmýšlal, čím ideš kúriť keď bude -20C keď systém nestíha ani pri teplotách okolo +5C?
0 0
marko182 marko182

marko182 je offline (nepripojený) marko182

Prepac, ale das si navrhnut kurenie pre zatepleny dom a potom sa divit, preco to nekuri, ked nie je zatepleny, to je uz trochu moc aj na mna.

Ako pise Ferdosondo, najvyssi cas zacat uvazovat nad tym, ako budete v dome fungovat v zime, kedze bez zateplenia to kurenie bude tazko poddimenzovane a o trenkovej teplote v dome budete moct len snivat.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

treba ist kupit kachle a tatru dreva to bol for.. elektricke ohrievace to v pohode dokuria.
0 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Chlapci, dúfam že naozaj len srandujete...Ináč nezávideniahodná situácia keď si predstavím, že po dome možno pobehuje malé batoľa, ktoré treba kúpať atď.
0 0
Martin1310 Martin1310

Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

Trochu mimo ale ked už sa bavite o tom zateplení....
Zaujímalo by ma či tu je niekto kto môže z vlastnej skúsenosti potvrdiť že zateplenie mu meratelne znížilo náklady na vykurovanie.Ide mi o to že ked som sa pokúšal vyzvedať ludí (chodím po stavbách a rekonštrukciách stále) na tuto otazku,tak u všetkých zároven s zateplením prebehli aj iné upravi,často celeho kurenia,okná atd.
Jediní prípad ked tomu tak nebolo boli moji rodičia a tam sa uspora nejak neprejavila.Fakt je že kuria drevom takže to sa nedá presne zmerať.
Je mi jasné že sa to nejak musí prejaviť ale rád by som keby mal niekto možnosť nejakého relevantného porovnania keby napísal výsledok.Trebars spotreba plynu,pred a po.Dakujem.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Napr. u mňa. Novostavba so zateplenou strechou a podlahou. Kúril som drevom + elektrinou.
Prvý a druhý rok bez zateplenia múrov som spálil 10m3 dreva +v marci prišli na rad aj dosky zo stavby. Faktúra za elektrinu 1100Eur( v tom je aj ostatná spotreba)
Tretí rok bolo už aj zateplenie múrov. Spálil som 7m3 dreva a faktúra za elektrinu 960Eur(ceny išli o niekoľko percent hore).
U starších stavieb by boli rozdiely ešte výraznejšie. Ale pozor, častou chybou je, že sa zatepľujú iba obvodové múry bez zateplenia strechy, alebo stropu. Potom nastáva sklamanie z nízkych úspor.
Naposledy upravil Ferdosondo : 21.11.12 at 06:17
2 0
katka 23 katka 23

katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

Martin1310 Pozri príspevok
Trochu mimo ale ked už sa bavite o tom zateplení....
Zaujímalo by ma či tu je niekto kto môže z vlastnej skúsenosti potvrdiť že zateplenie mu meratelne znížilo náklady na vykurovanie.Ide mi o to že ked som sa pokúšal vyzvedať ludí (chodím po stavbách a rekonštrukciách stále) na tuto otazku,tak u všetkých zároven s zateplením prebehli aj iné upravi,často celeho kurenia,okná atd.
Jediní prípad ked tomu tak nebolo boli moji rodičia a tam sa uspora nejak neprejavila.Fakt je že kuria drevom takže to sa nedá presne zmerať.
Je mi jasné že sa to nejak musí prejaviť ale rád by som keby mal niekto možnosť nejakého relevantného porovnania keby napísal výsledok.Trebars spotreba plynu,pred a po.Dakujem.
tak toto zaujíma aj mňa, my plánujeme zatepľovanie v budúcom roku.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Martin1310 Pozri príspevok
Trochu mimo ale ked už sa bavite o tom zateplení....
Zaujímalo by ma či tu je niekto kto môže z vlastnej skúsenosti potvrdiť že zateplenie mu meratelne znížilo náklady na vykurovanie.Ide mi o to že ked som sa pokúšal vyzvedať ludí (chodím po stavbách a rekonštrukciách stále) na tuto otazku,tak u všetkých zároven s zateplením prebehli aj iné upravi,často celeho kurenia,okná atd.
Jediní prípad ked tomu tak nebolo boli moji rodičia a tam sa uspora nejak neprejavila.Fakt je že kuria drevom takže to sa nedá presne zmerať.
Je mi jasné že sa to nejak musí prejaviť ale rád by som keby mal niekto možnosť nejakého relevantného porovnania keby napísal výsledok.Trebars spotreba plynu,pred a po.Dakujem.
To sa dá úplne exaktne zmerať... Zateplením sa znížia tepelné straty objektu, takže logicky musí klesnúť spotreba energie na vykurovanie. O koľko, tam už treba počítať. Samozrejme, ak zateplíš múry a nemáš žiadne okná, nejako výrazne to nepomôže
0 0
robov robov

robov je offline (nepripojený) robov

Vplyv zateplenia: prvý rok,TC 8kW ako zdroj tepla, plne elektrifikovaný byt 80m2, zateplená jedna vonkajšia stena 12cm EPS + položenie 12cm na strop, spotreba 9500kWh za rok. Druhý rok ten istý zdroj, doplnený druhý byt 100m2, zateplené steny 24cm + položený 24cm EPS na strop, spotreba 11200kW. Teraz chalupa dokončená, pripojený tretí byt 120m2 a technická časť 200m2, v tomto počasí spotreba 32kW denne. Odhadujem, že sa udržíme na cca 12000 kWh ročne.
2 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať