Zavrieť

Porady

Nákup na kreditnú kartu na prelome roku

Minulý rok v decembri som zaplatil v hoteli kreditnou kartou VISA, ale úver z bežného účtu som vyrovnal až v januári. Fyzicky som peniaze minul v 2006, ale službu som využil v 2005. Do ktorého roku patrí ten výdaj v JÚ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Jednému známemu som pomáhala s JU. Mal bankove výpisy z TB a tiež tam mal priložené nejaké výpisy z VISA karty. Mal cez tú kartu asi 6 nákupov ,ktoré išli do výdavkov, ostatné boli súkromné transakcie. Karta je súkromná, z BU tam boli
    občas vložené peniaze. Nevedela som,že je to nejaká úverová karta. Presuny z BU na kartu som nahrala ako osobnú spotrebu a bločky z nákupu som zaradila ako výdavok z pokladne. O žiadnej Visa karte som neučtovala. Je to zle?
    Ako to má byt správne?

    bachorikova je offline (nepripojený) bachorikova

    bachorikova
    AKO ZAUCTOVAT TAKUTO PLATBU NA PRELOME ROKOV V JEDNODUCHOM UCTOVNICTVE?

    Mam ohlasenu danovu kontrolu za rok 2004 a pri kontrole papierov som objavila jeden nevyrieseny problem.

    V decembri 2004 sme uhradili VISA kartou dve platby za ubytovanie pocas SC.
    Vypis z VISA kartoveho uctu prisiel 6/1/2005 a platba sa strhla z bezneho uctu dna 22/1/2005 a vypis bol vystaveny 31/1/2005.
    V roku 2004 som tieto sumy nedala do vydavkov lebo som nemala ziadny doklad z banky (v JU treba zauctovat v den vypisu, nie? ).
    V roku 2005 nam papiere spracovavala ina uctovnicka, ktora to nezauctovala lebo uhrada prebehla v roku 2004.


    AKo som mala postupovat?
    Mam nejaku moznost (spolu je to 30000 SK) opravit danove priznanie?

    Dik.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    bachorikova
    AKO ZAUCTOVAT TAKUTO PLATBU NA PRELOME ROKOV V JEDNODUCHOM UCTOVNICTVE?

    Mam ohlasenu danovu kontrolu za rok 2004 a pri kontrole papierov som objavila jeden nevyrieseny problem.

    V decembri 2004 sme uhradili VISA kartou dve platby za ubytovanie pocas SC.
    Vypis z VISA kartoveho uctu prisiel 6/1/2005 a platba sa strhla z bezneho uctu dna 22/1/2005 a vypis bol vystaveny 31/1/2005.
    V roku 2004 som tieto sumy nedala do vydavkov lebo som nemala ziadny doklad z banky (v JU treba zauctovat v den vypisu, nie? ).
    V roku 2005 nam papiere spracovavala ina uctovnicka, ktora to nezauctovala lebo uhrada prebehla v roku 2004.

    Mám len jednu otázku k tomuto, ak ste kartou platili za ubytovanie počas SC , tak vám museli dať potvrdenie (bloček) kedy úhrada bola realizovaná. Napr. ak idem platiť platob.kartou benzín, tak pri platbe mi dajú potvrdenie, že som zaplatila.
    Máte k dispozícií takýto bloček?


    AKo som mala postupovat?
    Mam nejaku moznost (spolu je to 30000 SK) opravit danove priznanie?

    Dik.
    Otázka vyznačená čiernym.

    Žanet je offline (nepripojený) Žanet

    Žanet
    Keď mám potvrdenie o platbe z terminálu tak tento doklad zaúčtujem do ostatných záväzkov s dátumom aký je na potvrdení- vtedy aj uplatňujem DPH. Týka sa to aj prelomu rokov. Úhradu účtujem až po obdržaní výpisu z účtu- vtedy je to pre mňa ovplyv.výdaj.

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    Ahojte,
    potrebujem poradit s platbou kreditnou kartou na prelome rokov. Dna 21.12.2012 nakup notebooku na firmu cez kreditnu kartu. Vydavok z BU realizovany az v roku 2013. Ako na to? V priebehu roku uctujem karty cez 1. krok ID - VOZD 2. krok ID - Priebezne polozky 3. krok Banka - Priebezne polozky. Ale ako to mam zuctovat na konci roku? Neviem ci ten nakup notebooku mam dat VOZD v roku 2012 alebo az v roku 2013.
    DAKUJEM!

    evinka33 je offline (nepripojený) evinka33

    evinka33
    kapadelta Pozri príspevok
    Ahojte,
    potrebujem poradit s platbou kreditnou kartou na prelome rokov. Dna 21.12.2012 nakup notebooku na firmu cez kreditnu kartu. Vydavok z BU realizovany az v roku 2013. Ako na to? V priebehu roku uctujem karty cez 1. krok ID - VOZD 2. krok ID - Priebezne polozky 3. krok Banka - Priebezne polozky. Ale ako to mam zuctovat na konci roku? Neviem ci ten nakup notebooku mam dat VOZD v roku 2012 alebo az v roku 2013.
    DAKUJEM!
    Postupy účtovania JÚ:
    §12 ods. 5: Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa §4 ods.6 písm. e) alebo g). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.

    pričom priebežné položky na konci roka nemusia byť vyrovnané.
    Je to uvedené napr. vo vysvetlivkách k Výkazu majetku a záväzkov:
    "V riadku 13 sa vykazujú údaje z peňažného denníka z prehľadu o priebežných položkách. Ak je zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „príjem“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „+“. Ak je zostatok priebežných položiek ku dňu, ku ktorému sa zostavuje účtovná závierka v peňažnom denníku v časti „výdaj“, vykáže sa v tomto riadku znamienko „-“. "

    Takže nákup notebooku 21.12.2012 priebežná položka + VOZD, k 31.12. uviesť zostatok priebežnej položky do Výkazu majetku a záväzkov a v roku 2013 na základe výpisu z BÚ sa priebežná položka vyrovná (a samozrejme zároveň výdavok prostriedkov na BÚ).

    kapadelta je offline (nepripojený) kapadelta

    kapadelta
    ĎAKUJEM. Ja som nevedela len to, že či to môžem dať do VOZD do roku 2012 alebo nie. Takže môžem. Ešte raz ďakujem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.