Zavrieť

Porady

dechtovanie kotla viadrus

Prosim vie mi niekto poradit, prečo mi dechtuje kotol na pevne palivo.Už osem rokov kurime v tomto kotli, či už uhlím alebo drevom a niekedy ked bol viac privretý kotol stalo sa, že pec bola zadechtovaná. Tento rok sme vyčistili komín,kotol kurime zatial len drevom a neviem prečo stále dechtuje, po stenách steká uplne ako smola, poradte mi prečo,,,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    lubko6394 Pozri príspevok
    Pomalé horenie, málo vzduchu a nízka teplota kotla.
    Máš pravdu. Aj mne kedysi dechtovala pec a kominár ma "pochválil", že keby som poriadne kúrila, tak sa mi to nestane. Odvtedy mám pec vždy najmenej na osemdesiat stupňov. A nepoznám dechtovanie. Možno len drevom nedosihneš potrebnú teplotu. Ja tiež na drevo dávam uhlie. Drevom vykúrim maximálne na 60 stupňov. S uhlím aj na sto stupňov.

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Do spiatočky kotla si dajte nainštalovať termostatický ventil ktorý cez skrat z výstupu kotla bude udržovať kotol na vyššej teplote.Prípadne laddomat ten je drahší.
    Ak však máte príliš silný kotol v ktorom to musíte dusiť aby ste neprekurovali tak aj tak bude dechtovať ale menej,tu zase pomôže akumulačná nádrž.Možnosti sú,len všetko to čosi stojí.
    Minimálne by ste mohli skúsiť kúriť z menším množstvom dreva v kotli a nechať ho horieť naplno,nevýhoda je jasná,časté prikladanie trošky dreva.

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    ..som presvedčený, že príčinou je ťah komína, treba ho nadmurovať a kotol nebude zadechtovaný...

    dechtovanie kotla viadrus

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.