Zavrieť

Porady

dlhodobe bolesti hrdla

Dobry den,mam dlhodobe problemy s hrdlom,ktore ma trapia uz dlhu dobu..Dost neskoro som si uvedomil,ze mam s tym nieco robit.Ide o to,ze kazde rano po prebudeni mam strasne vysusene hrdlo,napuchnute,dost boli,vysusenu mam aj celu tvar,na perach sa mi tvori volaka vrstva.Bolest prejde do jednej hodiny,no hrdlo mi aj nici vlasy,ktore mam v tedy v strasnom stave,dost mi vypadavaju,mam suchu pokozku.Rano mi byva aj dost zima,casto mam strasne studene ruky.Tvori sa mi aj vela hlienu,takisto nos nemam nikdy prazdny,a tazko sa mi vysmrkava.Bol som s tym aj uz niekolko krat u doktorky.Nemate nejaku radu ako to zastavit :/? Dakujem vopred..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

    a_je_to
    quEstee Pozri príspevok
    Dobry den,mam dlhodobe problemy s hrdlom,ktore ma trapia uz dlhu dobu..Dost neskoro som si uvedomil,ze mam s tym nieco robit.Ide o to,ze kazde rano po prebudeni mam strasne vysusene hrdlo,napuchnute,dost boli,vysusenu mam aj celu tvar,na perach sa mi tvori volaka vrstva.Bolest prejde do jednej hodiny,no hrdlo mi aj nici vlasy,ktore mam v tedy v strasnom stave,dost mi vypadavaju,mam suchu pokozku.Rano mi byva aj dost zima,casto mam strasne studene ruky.Tvori sa mi aj vela hlienu,takisto nos nemam nikdy prazdny,a tazko sa mi vysmrkava.Bol som s tym aj uz niekolko krat u doktorky.Nemate nejaku radu ako to zastavit :/? Dakujem vopred..
    Na toto nepomôžu iba vlhké ručníky na radiátor. To je chorá imunita a hrubé črevo. A od neho celý organizmus. Aspoň každý tretí deň si na večeru daj striedavo dve jedlá. Prvé – 10 dkg bryndze /aspoň 50% ovčej/, 5 dkg masla. Do toho nadrobno nakrájaj alebo roztlač 2 až 5 strúčkov cesnaku a vidličkou vymiešaj nátierku na chlieb – nahrubo. K tomu môže byť paradajka. Zapi nesladeným čiernym čajom, alebo 2 dcl suchého červeného vína. Druhé jedlo – 10 dkg tlačenky, krájaná kyslá uhorka s vodou z uhoriek, do toho nakrájať celú menšiu cibuľu a zamiešať. Namiesto tlačenky môžu byť aj sardinky, alebo udenáč. Bryndza je probiotikum, ktorému sa žiadna jogobela nevyrovná. Cesnak a cibuľa čistí krv, tráviaci trakt, aj dýchacie cesty. Sú to jedlá z ktorých sa naješ a do ktorých sa dá primiešať veľa cesnaku a cibule. Červené víno je príjemný antioxidant. Mesačná kúra Ti určite pomôže. Lepšie je večer smrdieť cibuľou alebo cesnakom a cítiť sa dobre, ako byť večne zahlienený a chorý.
    A ešte, v lekárni si kúp pangamin - pivovarské kvasnice a lipovitan. Večer pred spaním uži po jednej tabletke a zapi teplou vodou. Do mesiaca určite pocítiš úľavu a zistíš, či to pomohlo.
    Naposledy upravil a_je_to : 15.12.12 at 22:09

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    quEstee Pozri príspevok
    Ide o to,ze kazde rano po prebudeni mam strasne vysusene hrdlo..
    Viem že sa tento tyžden už opakujem.. ale ak máš po noci vysušené dýchacie cesty.. začal by som so zvlhčovaním vzduchu v spálni na noc.. aspoń mokré ručníky na radiator, resp. ultrazvukový zvlhčoovač..
    bettylou a veľa vetrať, pokiaľ nebývaš nad ulicou

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Dlhodobé bolesti sú predzvesťou,

    že nezabudne, matka múdrosti.

    Po niektorých tu niečo zostane,

    po všetkých, že by hovno?

    Aj o to sa pobijú,

    podľa jeho veľkosti.

    A môže za to matka,

    pani ZUBATÁ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Viem že sa tento tyžden už opakujem.. ale ak máš po noci vysušené dýchacie cesty.. začal by som so zvlhčovaním vzduchu v spálni na noc.. aspoń mokré ručníky na radiator, resp. ultrazvukový zvlhčoovač..
    ...asi málo ....

    Musíš častejšie , veď predsa ..." Opakovanie je matkou múdrosti "....

    dlhodobe bolesti hrdla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.