Zavrieť

Porady

Preddavky FO zaplatené 03.01.2006

Rada by som sa spýtala preddavky na daň z príjmu za posledný štvrťrok boli splatné nie k 31.12.05 lebo bolo voľno ale až k 03.01.06. Zaplatila som ich až v januári. Do ktorého účtovného roka tieto preddavky budú platiť. Sú v JU až v januári t.j. môžem si ich započítať až do DP za rok 2006 ako platené preddavky?

Ešte mám jednu otázku pokiaľ Vám DU nevráti vzniknutý preplatok na DzP ale po Vašej žiadosti ho použije ako preddavok na nasledujúci štvrťrok po podaní DP. Môžem si túto sumu započítať ako zaplatený preddavok?

Za odpoveď ďakujem. Asi som to trochu doplietla
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    preddavky zaplatené aj po 31.12.2005 patria k daňovému priznaniu za rok 2005. štvrťročné preddavky na daň z príjmu pre zdaňovacie obdobie 2005 sa platia k 30.6.05,30.9.05, 31.12.05 a k 31.3.2006.

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    ADA
    Rada by som sa spýtala preddavky na daň z príjmu za posledný štvrťrok boli splatné nie k 31.12.05 lebo bolo voľno ale až k 03.01.06. Zaplatila som ich až v januári. Do ktorého účtovného roka tieto preddavky budú platiť. Sú v JU až v januári t.j. môžem si ich započítať až do DP za rok 2006 ako platené preddavky?

    Ešte mám jednu otázku pokiaľ Vám DU nevráti vzniknutý preplatok na DzP ale po Vašej žiadosti ho použije ako preddavok na nasledujúci štvrťrok po podaní DP. Môžem si túto sumu započítať ako zaplatený preddavok?

    Za odpoveď ďakujem. Asi som to trochu doplietla
    mohla si ich zaplatit aj 30.12.
    Du ti da za tie dni omeskania pokutu. mam to overene

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Majka
    mohla si ich zaplatit aj 30.12.
    Du ti da za tie dni omeskania pokutu. mam to overene
    Za aké dni omeškania?. Podľa zákona o správe daní a poplatkov ak pripadne povinnosť platenie napr. preddavkov na deň pracovného pokoja atď. tak je splatnosť v nasledujúci pracovný deň, to znamená preddavky zaplatené
    2.1.2006 boli zaplatené v stanovenom termíne, tj. omeškala sa len jeden deň. Mohla ich síce zaplatiť 30.12 ale tak isto aj 2.1.2006

    Majka je offline (nepripojený) Majka

    Majka
    evina
    Za aké dni omeškania?. Podľa zákona o správe daní a poplatkov ak pripadne povinnosť platenie napr. preddavkov na deň pracovného pokoja atď. tak je splatnosť v nasledujúci pracovný deň, to znamená preddavky zaplatené
    3.1.2006 boli zaplatené v stanovenom termíne,
    ok.ospravedlnujem sa.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Majka
    ok.ospravedlnujem sa.
    Majka opravila som 3. na 2. lebo to bol pondelok, takže som doplnila príspevok, ktorý si medzitým citovala.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    slovex
    preddavky zaplatené aj po 31.12.2005 patria k daňovému priznaniu za rok 2005. štvrťročné preddavky na daň z príjmu pre zdaňovacie obdobie 2005 sa platia k 30.6.05,30.9.05, 31.12.05 a k 31.3.2006.

    Preddavky zaplatené k 31.3.2006 sa budú odrátávať v daňovom priznaní za rok 2006.

    slovex je offline (nepripojený) slovex

    slovex
    Katarina
    Preddavky zaplatené k 31.3.2006 sa budú odrátávať v daňovom priznaní za rok 2006.
    prečo? Veď daňové priznanie podávam k 31.3.2006, ak zaplatím preddavky k termínu DP započítam si ich v DP za rok 2006. Preddavky sú posunuté o jeden celý štvrťrok, nie?

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    slovex
    prečo? Veď daňové priznanie podávam k 31.3.2006, ak zaplatím preddavky k termínu DP započítam si ich v DP za rok 2006. Preddavky sú posunuté o jeden celý štvrťrok, nie?
    http://www.porada.sk/showthread.php?p=193688#post193688

    Preddavky FO zaplatené 03.01.2006

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.