Zavrieť

Porady

Daňové priznanie 2012

Uzávierku mám hotovú, verím, že všetko je okej, ale neviem čo z daňou z úrokov z podnikateľskej činnosti, kde ju uviesť v DP, pretože tam nevidím žiadnu kolonku na to, pretože u rozpočtárov sa nepovažuje za peddavkovú daň. tá daň má až tak netrápi, pretože ju neuvediem a hotovo , ale keď som robila DP tak
do r. 130 som dala náklady hl. činnosti + 513- repre z podn.č., tabuľku C som urobila a daň mi síce vypočíta dobre aj daňový základ ale 130 svieti s oranžovým a hlási logické chyby.

Vyplňovala som to presne podľa návodu, je chyba na stránke?

V A3 to bolo minulého roku teraz to nechce zožrať. Kde robím chybu?

Srdečná vďaka, v pondelok to už VÚC chce mať hotové.

Anika
Naposledy upravil anika : 13.01.13 at 17:18
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Áno to je v poriadku nie sme organizácia zriadená na podnikanie, čiže je to splnená daňová povinnosť, nechcela som to uplatňovať ako odpočet. Ale mám problém s vyplnením DP, pretože podľa návodu to nefunguje, ak dám položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami a daňovými
    príjmami, na stranu 2 a zároveň aj do riadku 100 celý HV zo zdaňovanej aj nezdaňovanej činnosti,, tak vypočíta síce dobrý daňový základ zo zdaňovanej činnosti aj dobrú daň, ale riadok 130 svieti na oranžovo a ak nedaňové výdavky a príjmy uvediem do pomocných výpočtov tak mi zmaže HV, ak nie tak je to teoreticky dobré síce nie podľa návodu, ale riadok 130 oranžový a hlási logické chyby, ktoré nebránia vytlačeniu.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    anika Pozri príspevok
    Tlačivo platné od roku 2011 a cez dátum som zadala od 1.1.2012 do 31.12.2012 novšie tlačivo tam nie je a keď sa dobre pamätám tam hore písalo DP 2012, ale ráno sa pozriem, pretože som to písala v sobotu večer.
    Tlačivo, ktoré si vypisovala je platné na rok 2011 a má č. MF/023043/2011-721.
    Pre rok 2012 platí tlačivo MF/22366/2012-721, vzor nájdeš vo FS č. 10/2012

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    43/(6) Daňová povinnosť daňovníka, ak ide o príjmy,
    z ktorých sa daň vyberá zrážkou, sa považuje za splnenú riadnym vykonaním zrážky dane. Daň vyberanú zrážkou je možné považovať za preddavok na daň, ak bola vybraná z
    a) príjmov podľa § 16 ods. 1 písm. d) u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou,
    b) príjmov podľa § 16 ods. 1 písm. e) prvého, druhého a štvrtého bodu, úrokov a iných výnosov z poskytnutých úverov, pôžičiek a derivátov podľa osobitného predpisu76) a príjmov z podielových listov dosiahnutých z ich vyplatenia (vrátenia) u daňovníka z členského štátu Európskej únie a daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou v ďalších štátoch tvoriacich Európsky hospodársky priestor,
    c) príjmov z podielových listov dosiahnutých z ich vyplatenia (vrátenia) u daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou podľa § 2 písm. d) okrem daňovníka nezaloženého alebo nezriadeného na podnikanie (§ 12 ods. 2), Fondu národného majetku Slovenskej republiky a Národnej banky Slovenska,
    d) výnosov z dlhopisov u daňovníka s obmedzenou daňovou povinnosťou podľa § 2 písm. e) tretieho bodu, ktorý na území Slovenskej republiky nepodniká prostredníctvom stálej prevádzkarne.

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    anika Pozri príspevok
    Áno to je v poriadku nie sme organizácia zriadená na podnikanie, čiže je to splnená daňová povinnosť, nechcela som to uplatňovať ako odpočet. Ale mám problém s vyplnením DP, pretože podľa návodu to nefunguje, ak dám položky, ktoré nie sú daňovými výdavkami a daňovými
    príjmami, na stranu 2 a zároveň aj do riadku 100 celý HV zo zdaňovanej aj nezdaňovanej činnosti,, tak vypočíta síce dobrý daňový základ zo zdaňovanej činnosti aj dobrú daň, ale riadok 130 svieti na oranžovo a ak nedaňové výdavky a príjmy uvediem do pomocných výpočtov tak mi zmaže HV, ak nie tak je to teoreticky dobré síce nie podľa návodu, ale riadok 130 oranžový a hlási logické chyby, ktoré nebránia vytlačeniu.
    a to v čom vypisuješ dp?

    anika je offline (nepripojený) anika

    anika
    Tlačivo platné od roku 2011 a cez dátum som zadala od 1.1.2012 do 31.12.2012 novšie tlačivo tam nie je a keď sa dobre pamätám tam hore písalo DP 2012, ale ráno sa pozriem, pretože som to písala v sobotu večer.

    Daňové priznanie 2012

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.