Zavrieť

Porady

Prekážka pre dosiahnutie stavebného povolenia

Dobrý deň. Chcel by som stavať rodinný dom v novo vznikajúcej IBV. Mám kladné územné rozhodnutie, ale pracovnik stavebneho uradu nechce zahajit stavebne konanie z dovodu, ze pristupova cesta k pozemku budovaná investorom nie je skolaudovana z dovodu nedodrzania projektu. Ma na to pravo?
Cesta je vyasfaltovaná, vsetky IS na hranici pozemku.
Dakujem
Naposledy upravil Radek1212 : 21.01.13 at 19:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Má právo a obci sa ani nečudujem (s prevzatím sietí/kolaudáciou a ich následným prevádzkovaním sú občas problémy). Niektoré stavebné úrady to robia tak, že síce vydajú SP, ale kolaudáciu RD podmieňujú kolaudáciou sietí/cesty.
    S tym druhym riesenim "vydajú SP, ale kolaudáciu RD podmieňujú kolaudáciou sietí/cesty" suhlasim a zda sa mi to logicke. To prve riesenie nie. Predsa vlastnik sieti (investor) ma zaujem o to, aby sa jeho stavba uzivala. Investor pokial viem na odstraneni zavad pracuje, ale nez to prejde celou Birokraciou (kazde povolenie 30 dni a dalsie dni na spravoplatnenie rozhodnutia), tak sa stretne rok z rokom.

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Pre obec je lepšie nevydať SP. Predsa len po dokončení stavieb je tlak na kolaudáciu väčší, najmä, ak ide o väčší počet stavebníkov. Často je to aj chyba budúcich vlastníkov pozemkov, ktorí si pred kúpou parcely nepreveria/nenechajú preveriť skutočný stav.
    Dakujem za hodnotnú odpoved.
    Je tam daky pravny základ podla ktoreho sa takto stavebny urad rozhodne, alebo je to na subjektivnom pocite uradnika?
    Mne to pripada na subjektivny pocit. Ziadne zakonne prekazky som zatial nenasiel.

    Prekážka pre dosiahnutie stavebného povolenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.