Zavrieť

Porady

Súvaha

sara sara

sara je offline (nepripojený) sara

Prosím Vás, keď s.r.o. vznikla len v r.2005, do súvahy do stĺpca za predchádzajúce obdobie píšem čo? Nič, alebo údaje z počiatočnej súvahy ku dňu vzniku?
Ešte by ma zaujímalo, do daň.priznania do riadku "osoba oprávnená na podanie daň. priznania" sa píše kto? Konateľ napr.?
ďakujem za odpovede.
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino
Evina, tak ako je to prosím ťa? Opatrenie platí, § 2 ods. 2 hovorí, že v súvahe v prvej účtovnej závierke po vzniku sa uvádzajú údaje z otváracej súvahy. Viem že nikto to nerobí, ale predsa, má sa to tam uviesť?
Jarino, je to tak ako píšeš, Opatrenie platí a nikto to tak nerobí a nikto ani nežiadal opravu. /resp. skoro nikto/
Ja Ti môžem len napísať, čo by som urobila ja- urobila by som to, čo už 3x, že som tam údaje z otváracej súvahy neuviedla, lebo to považujem za neporovnateľné údaje a skôr sa obávam, že keby to tak dostala štatistika, tak by ma vyzvala k oprave "fatálnej chyby", že oni žiadne predchádzajúce obdobie nemajú. Fakt je, že otváracia súvaha nie je predchádzajúce obdobie.
Ak by ma vyzvali k doplneniu údajov, tak by som to tentoraz bez slov a komentárov doplnila
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A teraz čo? Hoďme si korunou ...

P.S.: ja by som to uviedla, nakoľko sa jedná o taxatívne stanovenú povinnosť vychádzajúcu z opatrenia MF SR ... a tá sa tam uvádza preto, lebo je to odchylná úprava oproti tomu, čo by sa dalo očakávať, nakoľko bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie ešte neexistuje.

P.S.:
Tiež som si to utvrdila iba na Porade. Keby som mala reagovať bez knihy v ruke, poviem neuvádzať. Ale s knihou ... uvádzať
Veď prvé účtovné obdobie nemáme spravidla často. Skôr máme firmy pokračujúce v činnosti. Niet sa čomu čudovať, že nás to nenapadlo.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

AVO
A teraz čo? Hoďme si korunou ...

P.S.: ja by som to uviedla, nakoľko sa jedná o taxatívne stanovenú povinnosť vychádzajúcu z opatrenia MF SR ... a tá sa tam uvádza preto, lebo je to odchylná úprava oproti tomu, čo by sa dalo očakávať, nakoľko bezprostredne predchádzajúce účtovné obdobie ešte neexituje.

P.S.:
Tiež som si to utvrdila iba na Porade. Keby som mala reagovať bez knihy v ruke, poviem neuvádzať. Ale s knihou ... uvádzať
Veď prvé účtovné obdobie nemáme spravidla často. Skôr máme firmy pokračujúce v činnosti. Niet sa čomu čudovať, že nás to nenapadlo.
Jani musím Ti povedať, že keď som čítala to opatrenie, tak som si spomenula, že kedysi veľm dávno.......Je to potvrdenie toho, že mechanika sa neopláca
Naposledy som to tak neuviedla za rok 2004 a nič sa nedialo
Vidíš my sme si hodili korunou naopak, máš ale pravdu je taká povinnosť.....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Jarino, aby si sa necítila bezradná, že jedno platí druhé sa robí, vypíš to tam a budeš jedna z mála, ktorí to dodržujú na 100%
0 0
Jarino Jarino

Jarino je offline (nepripojený) Jarino

Avo a Evina ďakujem Vám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať