Zavrieť

Porady

Príjem SZČO z CR aj SR

Dobrý deň. Daňovník pracoval pol roka v SR a pol v CR. Dal mi daňové priznanie z ČR, na ktorom mal čiastkový základ dane cca 22000 czk. Príjem zo slovenska mal 6000 €. Chcem sa spýtat či má nárok na odpočítatelnu položku za celý rok 2012, alebo len pomernú časť kedy robil na slovensku? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    evka-janekova Pozri príspevok
    Aj ked podnikal od 7 mesiaca v CR a mal cesku zivnost?? Má urobené aj danové priznanie z CR, to mu mám ten príjem uviest aj v slovenskom danovom priznaní. Je rezident SR, viac sa tu zdržiava.
    Rozhodujúce je, že je rezidentom SR, t. z., v ktorom štáte je daňovníkom s neobmedzenou daňovou povinnosťou, v tom zdaňuje celosvetové príjmy, v jeho prípade dosiahnuté v SR a ČR.
    Český príjem a výdaj prepočítaš kurzom podľa ZDP § 31 ods. 1. Priznanú a odvedenú daň v ČR v daňovom priznaní započítaš, viď Zmluva medzi SR a ČR o zamedzení dvojitého zdanenia.
    Od Finančního úřadu z ČR potrebuješ Potvrdenie o zaplatení dane z príjmu(Certification on tax payment).
    V DP nezabudni vyplniť odd. XIV. Ak to do 1. 4. 2013 nestíhaš, písomne oznám DÚ predlženie lehoty na podanie DP z dôvodu poberania príjmu zo zahraničia. Vzor nájdeš napr. aj TU.
    Naposledy upravil Marína : 16.02.13 at 21:36

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    - a na Slovensku si spraví DP z celosvetových príjmov - ak je teda rezidentom SR.
    viď § 45 zák o DzP (ak pohľadáš - určite je tu aj návod)
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    A v DP aj tento príjem započítam, alebo je to už cistý príjem (kedze ta suma je dílči základ dane)? V tom som stratená. Lebo on pracoval toho pol roka na česku živnosť a spoločnosť pre ktorú faktúroval mu urobila danove priznanie.
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    posuvam....
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    Aj ked podnikal od 7 mesiaca v CR a mal cesku zivnost?? Má urobené aj danové priznanie z CR, to mu mám ten príjem uviest aj v slovenskom danovom priznaní. Je rezident SR, viac sa tu zdržiava.

    Príjem SZČO z CR aj SR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.