Zavrieť

Porady

peňažný denník aj pre platcov dph

účtovala som sebe a manželovi v JU (ručne) a teraz by som si chcela stiahnuť nejaký program,ale neviem aký, kedže nemám v tom skúsenosti...Najviac sa mi pozdáva ten od KROS ALFA) Ale momentálne by som potrebovala nejaký dokument na vypĺňanie čisto len na peňažný denník s dph, nakoľko manžel je od okt. 2012 dobrovoľný platca dph..a čo ste sem pridali príspevky, tak sú len pre neplatcov dph..Pomôže mi, prosím niekto? Stačí mi cca na 250 položiek.
Usporiadat
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

to som skúšala stiahnuť,ale on má väčší ten príjem,tak sa do tej základnej verzie nezmestí...
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Stiahnite si demoverziu Oberonu, tam nie je limitovaná suma, len sú limitované položky. Dá sa účtovať do 100 položiek.

www.exalogic.sk
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
erika134 Pozri príspevok
bohužiaľ ja som účtovníčka...Ja som to tu všetko zisťovala a viem,čo kam mám dať,len by som potrebovala poradiť to s tými jeho výdavkami kam presne to mám začleniť v PD a hlavne tú dph,lebo to naozaj neovládam...Stačí mi ak mi niekto napíše,že či mám dať celú tú sumu napr.1200 eur ako výdaj v hot. a potom ako začleniť ten základ a dph..
.... a čo tak trošku pogoogliť?
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
erika134 Pozri príspevok
bohužiaľ ja som účtovníčka...Ja som to tu všetko zisťovala a viem,čo kam mám dať,len by som potrebovala poradiť to s tými jeho výdavkami kam presne to mám začleniť v PD a hlavne tú dph,lebo to naozaj neovládam...Stačí mi ak mi niekto napíše,že či mám dať celú tú sumu napr.1200 eur ako výdaj v hot. a potom ako začleniť ten základ a dph..
Nákup tovaru napríklad 1200 eur

Účtovanie do peň.denníka napríklad.

1000 eur výdavok ovplyvňujúci základ dane - TOVAR
200 eur výdavok neovplyvňujúci základ dane - DPH

Ale JU nie je len o účtovaní v peňažnom denníku , pri vedení JU .
1 0
vanessa2 vanessa2

vanessa2 je offline (nepripojený) vanessa2

ja som pracovala 10 rokov na alfe v jednoduchom i podvojnom omega i v mzdovom olymp a je to najledpší program aký poznám teraz mam iný tu spomínaný ale to sa s alfu alebo omegou zdaleka neda porovnať, kurzové rozdiely,všetky potvrdenie pre urady prace,socialnu poistovnu robím ručne,dokonca i danové priznanie pre dan z príjmov právnických osôb nemam v programe...
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

viem,že by som mala ísť na nejaké školenie,ale už nemám moc času,tak preto som zvolila takúto alternatívu...A ďakujem za všetky vaše komentáre..Ale asi si kúpim tú alfu plus profes. a budem sa tam učiť...
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

googlim,ale nie všetko tu nájdem...
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

môžem sa ešte niečo opýtať na DP? Mala som príjem aj z parag.5 a aj zo živnosti a uplat.si PV..v DP mám zaškrknúť -uplatňujem výdavky percentom z príjmov podľa par.6 ods.10 zákona- pri príjmoch podľa parag.6 ods.1a2 zákona,alebo 3 či 4 zákona?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Príjem zo živnosti je podľa § 6 ods. 1 a 2, tak nebudeš zaškrtávať kolonky pri odst. 3a4.
Naposledy upravil kn-alka : 05.03.13 at 13:28
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

aha,ale keď mám príjem aj zo závislej činnosti?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
nepleť príjem zo záv.činosti so živnosťou. Závislá činnosť je §5, živnosť je §6 ods. 1

A výdavky percentom si uplatňuješ len zo živnosti.
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

pozerám si to DP a zo záv. činnosti mám zrazený preddavok par.35 v sume 196 eur..to si mám zažiadať o vrátenie daň.preplatku?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Čo máš písané v r.105 a v poznámke 107 pod r. 111?

Prečítaj a uvidíš.
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

aha,tak to už naozaj neviem...som szčo a mala som aj príjem zo záv.činnosti 1035 eur za 3 mes., tak som si spočítala príjmy celkom szčo+záv.činnosť- 9950 eur a dala som si Pauš.výdavky + odvody..Robím to zle?
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
Závislú činnosť vypisuješ v oddiele V
Živnosť v oddiele VI

paušálne výdavky sa počítajú len z príjmov zo živnosti
K 40% výdavkom zo živnosti si pripočítaš odvody


PS. : s takouto neznalosťou elementárnych vecí sa pustiť do vyplňovania DP..... nechápem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika134 Pozri príspevok
aha,tak to už naozaj neviem...som szčo a mala som aj príjem zo záv.činnosti 1035 eur za 3 mes., tak som si spočítala príjmy celkom szčo+záv.činnosť- 9950 eur a dala som si Pauš.výdavky + odvody..Robím to zle?
Erika, prepáč. Miešaš hrušky s jablkami. Nechceš si aspoň trochu naštudovať zákon o dani z príjmov, alebo zveriť spracovanie svojho aj manž.DP účtovníkovi ?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

aha,tak to už naozaj neviem...som szčo a mala som aj príjem zo záv.činnosti 1035 eur za 3 mes., tak som si spočítala príjmy celkom szčo+záv.činnosť- 9950 eur a dala som si Pauš.výdavky + odvody..Robím to zle?
0 0
erika134 erika134

erika134 je offline (nepripojený) erika134

tiež som z toho hotová...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

erika134 Pozri príspevok
tiež som z toho hotová...
Nevypisuj DP ručne, stiahni si z KROSu bezplatný SW na vyplnenie DP a pokús sa sumy dosadiť tam. Len tie pokusy môžu byť drahé, aby si nezaplatila viac na pokute, príp. na odvodoch, ak zadáš neprávne údaje pre výpočet vymeriavacieho základu na zdr.a soc.poistenie, ako za spracovanie DP u účtovníčky.
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
erika134 Pozri príspevok
aha,tak to už naozaj neviem...som szčo a mala som aj príjem zo záv.činnosti 1035 eur za 3 mes., tak som si spočítala príjmy celkom szčo+záv.činnosť- 9950 eur a dala som si Pauš.výdavky + odvody..Robím to zle?

HALLLOOOOO.....čítala si príspevok č.36?
0 0
Načítať ďalšie