Zavrieť

Porady

Občianske združenie a daňové priznanie

Ahojte chcela by som poprosiť o radu. Mám urobiť DP občianskeho združenia ale nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Je to OZ ktoré za rok 2012 malo na BV príjmy iba 2% z daní. Náklady boli iba poplatky banky a notárske poplatky. Viete mi prosím niekto poradiť ako mám urobiť to DP, neviem aký typ DP sa dáva asi ako pri PO? Tie príjmy sa predpokladám nezdaňujú. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    kahu Pozri príspevok
    Ahojte chcela by som poprosiť o radu. Mám urobiť DP občianskeho združenia ale nemám s tým vôbec žiadne skúsenosti. Je to OZ ktoré za rok 2012 malo na BV príjmy iba 2% z daní. Náklady boli iba poplatky banky a notárske poplatky. Viete mi prosím niekto poradiť ako mám urobiť to DP, neviem aký typ DP sa dáva asi ako pri PO? Tie príjmy sa predpokladám nezdaňujú. Ďakujem
    ako pri po + výkazy - no uč 1-01 + no uč 2-01

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    Ak ste mali len tieto príjmy, nemusíte podávať DP.

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Prosím Vám prílohy k danovému priznaniu sa vyplnajú aj v eurocentoch na 2 desatinné miesta? Je tam napísané v eurách s presnosťou na dve desatinné miesta.

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    ecompka Pozri príspevok
    Prosím Vám prílohy k danovému priznaniu sa vyplnajú aj v eurocentoch na 2 desatinné miesta? Je tam napísané v eurách s presnosťou na dve desatinné miesta.
    Posúvam

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    ecompka Pozri príspevok
    Posúvam
    V eurách na dve destinné miesta znamená napr. 423,12 €. (čiže aj 12 stotín eura, ...)

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    ak malo OZ príjem z 2% zapl.dane, ako tento príjem zaúčtovať v JU? Iný nezdaniteľný príjem?
    a pri čerpaní tohoto príjmu sa ako postupuje? (OZ je telovýchovná jednota-futbal, výdavky majú len také bežné - rôzne drobné poplatky, úprava a hnojenie ihriska, uprava budovy, zdravotnícke potreby, čistiace potreby...)

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    cibka1 Pozri príspevok
    ak malo OZ príjem z 2% zapl.dane, ako tento príjem zaúčtovať v JU? Iný nezdaniteľný príjem?
    a pri čerpaní tohoto príjmu sa ako postupuje? (OZ je telovýchovná jednota-futbal, výdavky majú len také bežné - rôzne drobné poplatky, úprava a hnojenie ihriska, uprava budovy, zdravotnícke potreby, čistiace potreby...)
    príjem 2% zapl. dane = pnzd ja to mám v peňažnom denníku ako stĺpec č. 22 - vklady, úvery, dary, ostatné (soft pohoda) a samozrejme tá istá hodnota v stĺpci banka príjem.
    výdaj = vnzd

    cibka1 je offline (nepripojený) cibka1

    cibka1
    ďakujem srska, ja robím v alfe stlpec č.20, ale je to to čo som myslela ;-)

    s čerpaním som si nie istá, je nejak stanovené dokedy to máme vyčerpať? môžme to čerpať až v roku 2013?

    neviem totiž, ktoré z týchto výdavkov ktoré má TVJ sú na podporu športu..

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Treba k danovému priznaniu občianskeho združenia aj poznámky? Nikdy to nebolo treba, dnes to teta na danovom pýtala. Tak neviem či nebola v obraze ona, alebo ja???

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    ecompka Pozri príspevok
    Treba k danovému priznaniu občianskeho združenia aj poznámky? Nikdy to nebolo treba, dnes to teta na danovom pýtala. Tak neviem či nebola v obraze ona, alebo ja???
    moje oz podáva každý rok dppo (nemusí) a poznámky nepýtali. (jú)

    kde to pýtali?

    doplnenie 16:53 - ak oz účtuje v podvojnom účtovníctve, tak poznámky treba doložiť - vzor a pokec je na stránke mfsr
    Naposledy upravil srska : 28.03.13 at 14:53

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    cibka1 Pozri príspevok
    ďakujem srska, ja robím v alfe stlpec č.20, ale je to to čo som myslela ;-)

    s čerpaním som si nie istá, je nejak stanovené dokedy to máme vyčerpať? môžme to čerpať až v roku 2013?

    neviem totiž, ktoré z týchto výdavkov ktoré má TVJ sú na podporu športu..
    to čo dostali v 2012 musia minúť do 31.12.2013

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    srska Pozri príspevok
    moje oz podáva každý rok dppo (nemusí) a poznámky nepýtali. (jú)

    kde to pýtali?

    doplnenie 16:53 - ak oz účtuje v podvojnom účtovníctve, tak poznámky treba doložiť - vzor a pokec je na stránke mfsr
    Jaj, to ich mám dorobiť??? To je teraz nové tento rok? Moje OZ tiež nemuselo podať, urobili sme, lebo každý rok sa podáva a teraz toto???

    ecompka je offline (nepripojený) ecompka

    ecompka
    Práve rozmýšlam, že však aj my učtujeme v JU, to len danové priznanie je ako pre právnickú osobu. Prílohy som dávala ako v JU.

    eva.ch je offline (nepripojený) eva.ch

    eva.ch
    dobry den,
    prosim Vas, obcianske zdruzenie malo prijem z clenskeho a v minulom roku dostalo z mesta dotaciu. Musia podat danove priznanie? Ak ano, tak potom ako sa to uctuje? prijem dotacie ako PNZD a ked sa vycerpa tak sa preuctuje ako prijem ovplyv. ZD? Co este musim prilozit k DP? vykazy ako pri jednoduchom ucte? Dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.