Zavrieť

Porady

Bisnode Slovensko

Ahoj, oslovila ma spoločnosť Bisnode Slovensko (sprostredkovanie obchodných kontaktov). Za sprostredkovanie pýtajú na rok 119€ bez dph s tým, že počas roka mi budú dohadzovať klientov, ktorí sa dovolajú na ich servisnú linku. Máte niekto skúsenosti s touto spoločnosťou? Ak áno aké? Ďakujem za odpovede.
salz Oklamaní klienti BISNODE SLOVENSKO, s.r.o. (Európska databanka), máte možnosť sa ohradiť voči nekalým obchodným praktikám tejto spoločnosti, ak Vám neboli poskytnuté služby tak, jako Vám boli sľúbené pri uzatváraní záväznej telefonickej objednávky. Šetrením SOI bolo totiž zistené:
Kontrola bola vykonaná v zmysle §1 a§3 zákona č. 147/2001 Z.z. o reklame. Pri kontrole SOI neboli zo strany spoločnosti BISNODE Slovensko s.r.o. predložené žiadne doklady preukazujúce tvrdenie call operátorov, že spoločnosť spolupracuje s MH SR v projekte podpory malého a stredného podnikania. ___Konanie spoločnosti teda bolo SOI posúdené ako klamlivá reklama.___Konateľ spoločnosti uviedol, že niektorí operátori porušili „call skript“, v ktorom je používanie spojenia „spolupráca s MH aj UPVO“ výslovne zakázané. Zároveň uviedol, že vyvodil dôsledky a vykonal opatrenia na nápravu. Zároveň uviedol, že všetky zmluvy spolu so zoznamom zákazníkov, ktorí o zrušenie zmluvy požiadali z uvedeného dôvodu boli zrušené ( doklady predložil). Pokiaľ ešte existujú zákazníci, ktorí boli konaním call operátorov uvedení do omylu a pošlú odstúpenie od zmluvy bude im zmluva zrušená. Preto , ak máte ešte takýchto klientov, prosím informujte ich o tejto skutočnosti
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tiež mám zlú skúsenosť s touto firmou. žiadajú odo mňa 238 €. Keď som chcela odstúpiť od zmluvy tak mi odpísali že môžem ale musím tých 238 € zaplatiť, lebo som tak neurobila do 7 dní. len ponuka s faktúrou aj podmienkami mi prišla po tejto lehote. porušili zásadu keď zmluva na diaľku tak mi neinformovali o podmienkach odstúpenia. taktiež pani mi dávala otázky, ktorými vás donútila odpovedať kladne, čo zneužili na to že ste akože súhlasili. teraz na mňa "poslali" vymáhačskú firmu B4B registrovanú v Čechách, v priamom prepojení na nich. Rozmýšľam podať na nich trestné oznámenie za nekalé praktiky a vydieranie. to v tomto štáte neexistuje inštitút takéto firmy postihovať resp. zakázať im činnosť?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    tannenkau Mi vysvetli, ako ťa cez telefón "" DONÚTILI ""

    - nevieš rozprávať a vydávaš to za donútenie
    - nevieš, čo je to vydieranie a píšeš o TO

    Typická volička smerákov :

    Miesto aby sama konala zodpovedne,
    potrebuje ochranu od štátu
    Sonulik119 aký múdry. ty si snáď tú nahrávku počul? mne ju odmietajú dať. a tvoje stanovisko je typické smerácke. to mám za to že som bola slušná a nechcela som to len tak ukončiť, už som poučená. vlezlé telefonáty ruším.
    milankura Ako ste dopadli? My máme to isté. Právnici mi povedali, že spoločnosť chráni Zákon o ochrane spotrebiteľa a sú povinný dodať sásnam aj s dátumovou pečiatkou. Ďalej treba riešiť zmluvné podmieky atď. Ja tam za nimi do Trenčína kľudne pojdem!
    Motorola55 Prosím jak to dopadlo? Jsme na to tom naprosto stejně a dnes jsme rovněž obdrželi B4B "Oznámení před zahájením soudního řízení". Z diskusí si jen potvrzuji, jaké tato "firma" používá nekalé taktity ve snaze uvést potenciální klienty v omyl. Děkuji.
    Motorola55 U nás se jednalo o jakýsi certifikát solventnosti - v diskusích se také často opakuje. Marně jsem vysvětlovala, že nevím o tom, že bychom se ve slovenské pobočce jakéhokoliv hodnocení účastnili, ale potvrdila jsem zasílací adresu, kterou mi paní sama nadiktovala. V následujících dnech jsme obdrželi fakturu za certifikát na zákl. "tel. objednávky" a zbytek už je stále stejný jako u všech zúčastněných. E-maily, vysvětlování a obtěžování. Fakturu jsme s dostatečným zdůvodněním vrátili, ale protože nás samozřejmě nikdo neupozornil na možnost odstoupení od smlouvy (kterou nikdo vědomě neuzavřel), vrátili jsme jí až v průběhu 14 následujících dnů. Začali se domáhat alespoň částky 70%, ale následně až dosud už zase vymáhají celou částku (v našem případě 252e). Nic jsme neplatili a teď vyhrožují soudním řízením. Tak se jen snažím zjistit, zda ho vůči někomu skutečně uplatnili a jak to dopadlo. Načetla jsem na slovenských stránkách kde co, ale tuto informaci nikde nenašla.
      zbaliť
    Dohodni s nimi opacne - ked ti dohodia 10 realnych zakaznikov, potom im zaplatis aj 200 bez dph.

    B3tr3 je offline (nepripojený) B3tr3

    B3tr3
    S firmou Bisnode mám zle skúsenosti. Je to ďalšia z tých podvodnických firiem, ktoré lanaria firmy za účelom reklám. Sľubovali mi vyníkajúce neverejné ponuky (hory-doly) a dostal som od nich registráciu do databáz do ktorých sa aj sám zaregistrujem a budú Vám chodieť otravne maily. Pri takýchto telefonických objednávkach radšej zložiť telefón.
    vikodlak Tak to by som rád vedel, ako sa tam do edb zaregistrujem sám???
    B3tr3 Skus si prečítať podmienky v edb

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Pošli mi 100-vku a ja Ti tiež budem dohadzovať klientov, ktorí mi zavolajú. A za každého blbca, ktorého presvedčíš aby mi zaplatil tiež Ti ja zaplatím 10-ku.
    vikodlak tak to je aký nezmysel.... kto už dnes len tak faktúruje?
    už som na túto spoločnosť písala názor v inej diskusii. nikdy viac. teraz si e-mailujeme kto z koho....
    B3tr3 Taktiež si s nimi posielam emaily, vlastne iba oni posielajú výhražne emaily ja ich ignorujem. Stále neviem za akú službu mám vlastne zaplatiť.
    vikodlak chudáci

    Jolla je offline (nepripojený) Jolla

    Jolla
    --- Táto spoločnosť dosiahla morálne dno .---! Či už sa to týka klientov, ktorým násilným a podvodným spôsobom ponúkajú služby, ktoré majú nulový efekt a sú už za zenitom niekoľko rokov, ako aj toho, akým spôsobom sa správa firma k zamestnancom. Za všetko hovoria aj výberové konania, ktoré sú každý mesiac samozrejmosťou. Firemná kultúra mizerná, respektíve žiadna - a ak zamestnávateľ nemá čo "dať" zamestnancom, čo asi tak môže poskytnúť potencionálnym klientom ... Z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť, že akýkoľvek produkt tejto spoločnosti sú len a len VYHODENÉ PENIAZE !!
    Naposledy upravil Jolla : 19.02.14 at 09:49

    grcalko je offline (nepripojený) grcalko

    grcalko
    Ahoj, tiez ma kontaktovala tato firma cez telefon. Ponukala mi prezentaciu na portaly edb, wlw, telefónnej linke 18 185, zasielanie verejného obstaravania a dopytov. Nakoniec ma presvedcili aby som suhlasil, ze to skusim na jeden rok. Ked mi prisla faktura a podmienky tak som to nechal tak, ze to nebudem riesit, ale ked mi prisla upomienka, tak som sa tym zacal zaoberat. Volal som do firmy a hovorili mi, ze som uzavrel platnu zmluvu ,,na dialku" . Nepocul som o tom tak som sa zacal zaujimat a zistil som, ze maju pravdu :-( Podla EU http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/...02L0065:CS:NOT je to platna zmluva. Musim si davat pozor co odsuhlasim. Clovek sa uci cely zivot.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Pridávam svoju skúsenosť. Kontaktovali ma dnes. Zahrnula ma pani chválami mojej spoločnosti (len neviem ktorej konkrétne, keď mám tri :-) ) a že moja spoločnosť získala medzinárodný certifikát kvality a spoľahlivosti a že mi ho pošlú za malý administratívny poplatok. No keď mi pani zapílila že 210 Eur, som skoro onemela.... A ja sa pýtam, či s DPH a či bez, hneď z fleku mi nevedela ani presne povedať. A ešte sa čudovala, že ma to prekvapilo.....že veeľmi veľa firmám to pomohlo. No mám pocit a som presvedčená, že to pomáha hlavne im a nie mne. Na čo mi certifikát na stene, alebo nejaké smiešne logo na webovej stránke ? Mňa reprezentuje kvalita mojej roboty. Za takéto veci naozaj nemienim platiť. Som sa dnes dobre pobavila.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SKTech Áno, pripájam sa tiež. Dnes mi volali už po druhý krát. Po ich prvom zavolaní cca pred pol rokom ma zasypali chválami akú to mám skvelú spoločnosť(živnosť), bezproblémovú a neviem čo... A to aj napriek tomu, že už tá spoločnosť neexistovala. Dnes mi teda znova volali, a samé chvály na s.r.o.čku, ktorá má sotva ročnú históriu. No poviem vám, že za necelý rok sa všeobecne dá "skvele" posúdiť či je firma solventná a poctivá alebo nie. A tak som sa spýtal, že za čo to chcú aby som platil? Ona že, za fyzické vyhotovenie certifikátu. A ja že koľko? "IBA 210 bez DPH". Tak ďakujem pekne. Vravím jej teda že tak fajn ak mám už ten certifikát v inej forme tak mi to bude stačiť aj takto zadarmo ak som ja už raz tak skvelá firma Ona že, no ale tak až po zaplatení bude certifikát zverejnený. Heh, snáď si len nemyslia, že tu slamu žereme... Nabudúce rovno zložím.
    Economic Ja keď som videla, koľko firiem im naletelo, som bola zhrozená, čomu ľudia naletia. Môj čiste osobný názor, že taký certifikát či mám alebo nemám, mi určite nijako nepolepší. Ja sa držím zásady, živá reklama, najlepšia reklama. Spokojný klient je moja najlepšia devíza.
    vikodlak Pokiaľ sa mnohé mnohokrát bezvýznamné firmy budú zakladať a likvidovať, potiaľ ich bude treba aj hodnotiť, aby sa vedelo, na ktoré sa dá v ťažkom podnikaní spoľahnúť. A to je práca ratingových spoločností ako práca tej Vašej spoločnosti je dôležitá pre niekoho a "naletí vám", tak isto aj niekto potrebuje "naletieť" práci skutočných ekonómov a analytikov. Takže nad koho tu niet?
    notify Tak len, aby ste vedeli už trošku podraželi - v piatok som sa tiež dozvedel, akú mám perspektívnu spoločnosť, stabilnú, poctivú a solventnú... A ZHMOTNENIE toho certifikátu je dnes len za 590€ bez DPH. Takže ich kredibilita medziročne výrazne narástla...
      zbaliť

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    119.-EUR, to je MALICKOST, Ponukni im 50% zo zisku Ale zo zisku a nie z nepouzitenych kontaktov !!! Videla si klasiku film : Obchodník s dažďom ?

    besky7750 je offline (nepripojený) besky7750

    podnikateľ besky7750
    Chcem napísať skúsenosť s firmou BISNODE TRENČÍN. Volali mi ohľadom mojej firmy, ktorú vychválili aká je seriózna, stabilná..bla bla..
    Pani sa mi snažila predať nejaký CERTIFIKÁT BISNODE!!!! Hovorila mi aký som úžastný, keď popri podnikaní stíham sa venovať aj rodine, deťom...no to už som sa smial, aké kecy pracovníčka hovorila- som sa hanbil aj za ňu )
    Ako mediálnym partnerom sú Hospodárske noviny- overil som si skutočnosť- firma BISNODE inzeruje v platenej inzercii tých, ktorí si CERTIFIKÁT BISNODE zakúpia. Tak aký mediálny partner certifikácie sú HOSPODÁRSKE NOVINY????
    Aké podmienky musí firma splniť, keď môže mať tento BISNODE certifikát? Vraj čerpali údaje z účtovnej závierky- ale tie moja firma odovzdá až v máji- tak ako môžu ohodnotiť rok 2014, keď nemajú údaje???
    Cena certifikátu BISNODE je 279 Eur )))
    Snažia sa balamutiť aký som výnimočný, a podklady k tomu nemajú - šmejdi. A podľa zákona, všetko sa dá zrušiť do 7 pracovných dní bez udania dôvodu.
    Asi volajú každému, kto má pridelené ičo.
    kunzi Áno, to isté predpokladám ja. Práve mi volali :-) Moja dobrá rada, zablokujte si dané číslo, lebo akýkoľvek náznak súhlasu v telefóne otočia proiti Vám a donútia Vás povedať slovo ÁNO a už ste v tom. Držím palce všetkým, keďže to asi čaká každého v Slovenskej republike kto ma ičo :-D
    btw ich tč je +421 32 7462639
    Firma používa nekalé a agresívne praktiky, žiada zaplatiť za niečo, o čom nemáte ani poňatia, a keď ich žiadate o vydokladovanie, jediné, čo sú schopný je len aby ste prišli k nim vypočuť zázanam. Záznam sú však povinný na základe Ochrany spotrebiteľa poskytnúť a to aj so značkou dátumu kedy k tomu došlo. Kôli právnym kľučkám to dajú riešiť vymáhačom z Českej republiky. Je to čisto špekulatívna spoločnosť, a sme veľmi prekvapený ako je možné, že táto firma ešte existuje a konatelia ešte nesedia.
    kopretinka nezakladaj ďalšiu tému,príspevok som presunula do už existujúcej témy s týmto problémom.
    milankura Dakujem!
    Tiež mám zlu skusenosť z BISNODE a radil som sa aj z právnikom a ten mi povedal že treba isť na policiu nechať sa vypočuť spísať zápisnicu z príslušíkom policie a podať na nich tresné oznámenie za protiprávnu obchodnu činnosť a vydieranie a tým budete vy ochránený proti dalším krokom kroré by proti vám urobili či firma bisnode alebo tá spomínaná vymáhačská firma B4B a čím viac oznámeni bude podané na policiu tým horšie pre nich pretože sa to bude považovať za podvod ked sa zrataju tie sumy čo chceli od potencionálnych zákazníkov za niekolko hádam aj tisíc eur.
    No to som prekvapena ze taketo refenecie su na nu, a to som s nimi chcela zacat spolupracu ale po tom co som si precitala radsej vyhladam niekoho ineho...hladala som podobne stranky a aj som si overovala ako na tom su financne a nasla som toto https://www.indexpodnikatela.sk/35840404 ... financne su na tom celkom dobre ale ocividne na ukor nespokojnych klientov
    Naposledy upravil siska8492 : 26.06.15 at 07:17 Dôvod: neukazalo odkaz
    veronikasad v akej oblasti s nimi chceš spolupracovať ?

    BumBum je offline (nepripojený) BumBum

    BumBum
    Klamú a zavádzajú... volala mi pani z tejto spoločnosti a čudujem sa, že má v sebe toľko odvahy, že pre túto spoločnosť "šmejdov" ešte pracuje. Pani bola veľmi milá a povedala mi, že v spolupráci s denníkom Hospodárske Noviny urobili prieskum solventnosti zákazníkov a moja firma sa umiestnila v top 100 firmách na Slovensku. Bolo mi to divné ale tak keď to malo byť v spolupráci s hospodarskymi novinami, tak mi omotala medové motúzy popod nos a prijal som ich certifikát v hodnote 442,80€. Nemám problém to zaplatiť ak je pod tým podpísaná značka Hospodárske Noviny, však ak to ukážeme našim zákazníkom, tak to bude len + pre nás a do reklamy sa investovať oplatí. Myslel som si, že komunikovali s firmami pre ktoré pracujeme a že info majú odtiaľ, ani som nerozmýšľal nad klamstvom, keď sa tu niekto oháňa značkou HS. No a doplatil som na moju naivnosť

    Hneď ako mi poslali faktúru a info o platbách, tak som objednávku zrušil (keďže na fa nebolo napísané HS ale Bisnode). Zrušenie nejako neregistrujú a nechcú mi ani zaslať záznam môjho telefonického rozhovoru. Včera bola posledná predsúdna () výzva od taktiež pochybnej spoločnosti B4B, ktorá má sídlo v ČR. A certifikát som vlastne doteraz ani nevidel.

    Po tom koľko ľudí tu píše o ich podvodoch, zvažujem trestné oznámenie.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zendaya Dobry den, ako to dopadlo????
    obchodáčka Dobrý deň, patrím tiež medzi oklamaných ľudí, doteraz som sa s ničím podobným nestretla. Mám už na stole upomienku a tiež doteraz neregovali na moje odstúpenie od zmluvy.
    VilciD Dobrý deň. Ja som im to musel zaplatiť, nakoľko sa mi ozvala vymáhačská firma B4B z Českej republiky zastupujúca firmu Bisnode. Hrozili mi obrovskými pokutami až likvidáciou firmy či živnosti siahajúcimi až k osbnému majetku. Z Čiech asi preto vymáhači aby ich na Slovensku nikto nemohol postihnúť - neviem. Moja platba bola 470€. Samozrejme som nič nikdy od nich nedostal, žiadny certifikát a ani jediného zákazníka. Odkiaľ aj. A už vôbec netuším ako by mi mohli poslať zákazníkov napr. z Rakúska, čo sľubujú. A to som do telefónu povedal "len" : "dobre, pošlite mi to na mail". No a to bolo podľa nich súhlas s uzatvorením zmluvy na diaľku. Všetky moje reklamácie a zrušenie zmluvy s nimi stroskotalo na tom že: Po prešetrení telefonickej nahrávky som súhlasil s objednaním služieb. A už so mnou jednali len cez e-mail a potom už len vymáhačská firma B4B CZ. Takže buď hľadať chybu v "zmluve" na diaľku, alebo poradiť sa s právnikom, alebo jednoducho ušetriť čas a peniaze a zaplatiť. A po roku keď sa bez chrbtovej kosti ako by nič ozvú znovu poslať ich slušne niekam. Sú zákonom chránený na Slovensku.. Inak, živnostník može zmluvu zrušiť do 14 dní bez udania dôvodu. S.R.O. nie! Záver: nič od nich nechcieť a do telefónu ani raz slovo "ANO". Nahrávka sa dá upraviť! A pozor na ďaľšiu novodobú firmu vystupujúci pod vlajkou EÚ : EU Business Register!!! (ževraj Nederlands) Je to to isté ako Bisnode!!! Možno to isté.. Akurát možte prísť od 900 až do 2985 €!!! Takže pozor na to čo hovoríte, podpisujete a ským.. Svet je plný podvodníkov. Inak register firiem a živnostníkov si môžte pozrieť bezplatne na stránkach registra živnostníkov a firiem SK. tam ste aj vy aj iní zadarmo..
      zbaliť
    stále fungujú, ľudí chytajú, vymyslia si 3 dni na odstúpenie, v dnešnom zhone a strese si uvedomíš až neskôr čo za blbosť si spravil ....... ako na nich, keď nechcú zrušiť zmluvu po telefóne???
    Economic Je zvláštne že Sykorsky sem pridal jedine tento príspevok a nič viac. A registroval sa 26.2.2014 :-)))))))
    milankura Toto je velmi tupa obhajoba p.Sykorsky !
    kn-alka všimol si si, že reaguješ na príspevky staré vyše roka ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.