Zavrieť

Porady

živnosť popri zamestnaní

Popri zamestnaní si chcem založiť živnosť. Chcem sa spýtať, aké mesačné výdavky mi nastávajú, ak budem aj zamestnanec aj živnostník. Aké odvody budem platiť a kam?
Počul som, že prvý rok sa odvody neplatia. Nemám v tom ale úplne jasno...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    SP - minimálne do 30.6.2014 - žiadne.
    ZP - do 31.12.2014 si môžeš určiť vymer.základ 0 - preddavky platiť nebudeš. Rozdiel (podľa výšky zisku z podnikania) - vysporiada zdr.poisťovňa v ročnom zúčtovaní zdr.poistenia za rok 2013 a 2014. (nedoplatok musíš uhradiť)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alaya1 Pozri príspevok
    Veronika, ak dobre rozumiem, tak bude taky clovek platit ZP aj zo zamestnania, aj podnikania? A v 2.a dalsom roku aj SP? Niekedy to tak nebolo, co si ja pamatam.
    Ala, odvody do ZP pri súbehu zamestnania a podnikania nebude platiť z minima, ale zo skutočného vymer.základu. (základ dane+zaplatené poistné/1,9)

    Do SP - bez ohladu na výšku zisku, sa povinným platitelom stane od 1.7. nasl. kal.roku, ak jeho ročný príjem za predch.kal.rok presiahne 12-násobok min.vymer.základu. Aj keby bol z podnikania stratový, odvody bude platiť z minima.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    alaya1 Pozri príspevok
    ​Zaujimalo by ma, co sa zmenilo, ake su povinnosti.
    pri súbehu zamestnania a podnikania sa nič nezmenilo. Zmenil sa len spôsob výpočtu mesačného vymer.základu, ale ten platí pre všetkých živnostníkov.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Veronika, ak dobre rozumiem, tak bude taky clovek platit ZP aj zo zamestnania, aj podnikania? A v 2.a dalsom roku aj SP? Niekedy to tak nebolo, co si ja pamatam.

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    kn-alka Pozri príspevok
    .... veľa sa toho zmenilo.... štát naháňa peniaze

    ​Zaujimalo by ma, co sa zmenilo, ake su povinnosti.

    živnosť popri zamestnaní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.