Zavrieť

Porady

zostatok v nádrži k 31.12. - čo s tým ?

Urobila som knihu jázd so všetkým čo k tomu treba , nakoniec mi vyšlo že som tankovala o 18l viac ako som aj spotrebovala. Vlastne končený stav v nádrži bol 18l k 31.12. Mám tento rozdiel odúčtovať v peňažnom denníku Či je to v poriadku a týmto stavom budem vlastne od 1.1. začínať nový rok?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ariadna22 je offline (nepripojený) ariadna22

    ariadna22
    takže máš prebytok 18l
    tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
    preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    ariadna22 Pozri príspevok
    takže máš prebytok 18l
    tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
    preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.
    a stav km? ťa nezaujíma??? popr. stav v nádrží????

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    ariadna22 Pozri príspevok
    takže máš prebytok 18l
    tých 18 l sú nedaňové výdavky, nákup phm rozdel + pomernú časť dph musíš vylúčiť z odpočtu.
    preto bude lepšie ak si dorobíš do knihy jázd ešte jazdu, kde tých 18l vybeháš.
    ???? nerozumiem tvojej odpovedi
    a čo s tým má dph? nepísala som ani že som platca !?

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    jozefinka, netreba účtovne riešiť, je to v poriadku, 18 l bude počiatočný stav k 1.1.2013

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    Katarina Pozri príspevok
    jozefinka, netreba účtovne riešiť, je to v poriadku, 18 l bude počiatočný stav k 1.1.2013
    a niečo také ako prepočet spotreby PHM? síce sa mi spotreba prerátava priebežne v knihe jázd, ale keď tak rozmýšľam.... v nákladoch mám v litroch (aj v eur) vyššiu sumu ako som vlastne spotrebovala fyzicky keďže mi zostala nafta.......v JÚ sa účtuje len opak? keď som viac spotrebovala ako nakúpila, či ako to vlastne je?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    jozefinka Pozri príspevok
    a niečo také ako prepočet spotreby PHM? síce sa mi spotreba prerátava priebežne v knihe jázd, ale keď tak rozmýšľam.... v nákladoch mám v litroch (aj v eur) vyššiu sumu ako som vlastne spotrebovala fyzicky keďže mi zostala nafta.......v JÚ sa účtuje len opak? keď som viac spotrebovala ako nakúpila, či ako to vlastne je?
    v nádrži máš koľko ? ak 18 litrov, nie je čo riešiť...
    18 litrov bude počiatočný stav k 01 01 2013

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    [QUOTE=Mila123;2287025]v nádrži máš koľko ? ak 18 litrov, nie je čo riešiť...
    18 litrov bude počiatočný stav k 01 01 2013[/QU



    ak by bolo viac litrov - kde je tá hranica čo je viac?
    povedzme by bolo okolo 100lit. tak by sa to riešilo ako?

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    Žabinka Pozri príspevok
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...ArticleId=5409
    je to síce staršieho dáta, ešte v Sk, a pre platiteľa DPH, ale možno pomôže..
    Ano, presne tak som to myslela ako je to v tomto článku, lebo aj ja mám spotrebu nižšiu ako nákup PHM ktorý mám zaúčtovaný vo výdavkoch. No tak rozhodla som sa, nakoľko je to malý rozdiel, že to nechám tak, a keby bol ten rozdiel väčší ,tak by som to riešila v rámci uzávierkových operácií ako storno z prev.réžie. Díky za diskusiu.

    jozefinka je offline (nepripojený) jozefinka

    jozefinka
    Žabinka Pozri príspevok
    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...ArticleId=5409
    je to síce staršieho dáta, ešte v Sk, a pre platiteľa DPH, ale možno pomôže..
    Ano, presne tak som to myslela ako je to v tomto článku, lebo aj ja mám spotrebu nižšiu ako nákup PHM ktorý mám zaúčtovaný vo výdavkoch. No tak rozhodla som sa, nakoľko je to malý rozdiel, že to nechám tak, a keby bol ten rozdiel väčší ,tak by som to riešila v rámci uzávierkových operácií ako storno z prev.réžie. Díky za diskusiu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.