Zavrieť

Porady

Prispevok na zamestnanca

Dobrý den prajem

Potrebovala by som sa poifnormovať. Vytvárame prac. miesto, máme už aj par uchadzacov ale nikde sa neviem dopatrat k prispevku na zamestnanca. Co vsetko musi splnat a co budeme ako firma na to potrebovat. Máte prosím odkaz na nejaku stranku?
Viem ze min. 3 mes. v evidencii uchadzaca, ale nic viac...

Nie som mzdar no potrebovala by som vypocitat kolko nas bude stat zamestnanec pri cca 700 - 800 EUR v cistom. Máte prosím vzorec na vypocitanie?

​Velmi pekne dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

    Zelkaem
    My sme mali príspevok podľa § 50a a to do 379,00 € výšky mzdy zamestnanca, pričom sme dostali od ÚPSVaR odvody zamestnávateľa a zamestnanca. Pričom odvody zamestnanca sme vyplatili zamestnancovi. No táto dotácia bola len do 30.4. , pričom všetky náležitosti-podnikat. zámer, prac. zmluvy prihlášky,potvrdenia atď. bolo treba odovzdať do 8.4. Nám povedali že stačí keď to donesiem do 10.4., a pritom som tam bola 8.4. v stredu, a keď som prišla 10.4. v piatok, tak mi to vrátila, že je už neskoro. A tak sme zbytočne povybavovali veci a prijali 3 zamestnancov. Odteraz treba najskôr podať žiadosť a až potom prijať zamestnancov. Ale nevedia žiadne podrobnosti, ani žiadosti ešte nemajú, tak treba čakať. Musí sa prijať do PP nový zamestnanec a nie taký, čo už raz v tejto firme pracoval. To je všetko, čo som sa dozvedela.

    Chrusťa je offline (nepripojený) Chrusťa

    Chrusťa
    čo ja viem, tak k službám zamestnanosti teraz nastali zmeny a boli zrušené mnohé príspevky ohľadne zamestnávania "uchádzačov o zamestnanie". najlepšie je si to pozrieť na stránke upsvar resp. pozrieť nový zákon o službách zamestnanosti

    Prispevok na zamestnanca

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.