Zavrieť

Porady

Koľko stojí prípojka na vodu?

Dobrý den, s manželom sme kupili pozemok v zahradkarskej oblasti. Su tu vybudované elektrické aj vodarenské siete. Správca zahradkarskej oblasti pýta za prípojku vody na naš pozemok 385 eur. V cene nie je nič len samotné pripojenie. Nám sa zdá cena prehnaná, kedže ešte si musíme priplatit vybudovanie a vykopanie šachty, všetok material + robotu. V konečnom dosledku nas to vyjde cca 1000 eur. Može spravca pýtat taku vysoku cenu za samotné pripojenie?
arizona Dost malo info si dala.Odkial, z akej dialky sa ma vybudovat pripojka? Bude ak k hranici vasmu pozemku? Maju pripojku a vodu napr. aj susedia?
vrtelka rozvody pod zemou su urobené už davno a ja sa možem pripojit 0,5 m od mojho pozemku..všetci susedia maju možnost sa pripojit, ja chcem len odbočku na moj pozemok...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    otázka je, na čo daný pozemok chcete využívať ak to má byť len záhrada a nepotrebujete pitnú vodu, tak za 1000 € si vybudujete aj vlastnú studňu s čerpadlom... ak však potrebujete pitnú vodu t.j. vodu z vodárenskej spoločnosti neostáva Vám nič iné len na správcové podmienky pristúpiť... spravidla tam kde je sieť vybudovaná po vodomer platí vodárenská spoločnosť a od vodomeru si platí každý sám a pripojenie je zdarma... avšak ak siete musel niekto na pozemku vybudovať tak spravidla tieto rozpočítava medzi vlastníkov pozemkov a potom sa môže stať, že za prípojku pýta aj 385 €
    vrtelka Práve, že chceme postaviť chatu a užívať pozemok s chatou viac na rekreačné účely ako na záhradkárčnie a za tu sumu sa potom asi viac oplatí pitná voda..ale ano, studna by mohla byť riešenie, vodu na pitie si kupime vo flašiach, ale pozemok je vysoko na kopci pod horou a nie som si istá, či tam je v tej výške voda na studnu..ale dakujem za nazor..

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ...a nemyslíš si náhodou , že tie prvotné pripojenie inžininierskych sietí ( komplet od nuly začali ) , že tie v podstate zaplatili tí , ktorí sa aj následne pripojili ???

    Potom sa vyskytnú mudrci ( nemyslím Teba , ale predchodcov ) , ktorí by sa radi aj pripojili ...ale za oveľa lacnejší peniaz ....
    Lenže ide aj o to , že to čerpadlo bolo plánované na určitý počet odberateľov a následným pripojením sa na odber sa jeho výkon znižuje a tým pádom klesá aj ten tlak ...

    Inak povedané , lokalitu nepoznám , ale cena je reálna ....elektrina vyjde na takú istú čiastku ...

    Šachtu vykopte a zabetonujte sami , ušetríte ...
    vrtelka ja viem, že prvotné naklady, ked sa budovali siete mohli byt vysoké, len v porovnaní s elektrinou je čiastka trojnásobne vyššia, za el. sme platili 135 eur..preto sa mo to zdá dosť..nie som ani špekulant ani nič také, len ma to zaskočilo...

    Koľko stojí prípojka na vodu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.