Zavrieť

Porady

Interné doklady MRP DOS

Ahojte poraďáci, chcela by som sa opýtať na interné doklady. Čítala som tu o nich nejaké príspevky, ale nie som si istá, či som to správne pochopila.
Takže:
- ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?
- Takisto spracujem pohľadávky z knihy ostatných pohľadávok?
- a píšem k týmto nepeňažným operáciám interný doklad?
- 4o potom s nimi na začiatku roka 2006?
Viem, že veľa otázok, ale nejak si s tým neviem rady.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    monspa je offline (nepripojený) monspa

    monspa
    Podľa môjho názoru záväzky a pohľadávky sa neúčtujú do uzávierkových operácií, pretože nemôžu uvplyvniť ZD, vykazujú sa vo výkaze o majetku a záväzkoch

    lydinka je offline (nepripojený) lydinka

    lydinka
    renča1
    lydinka, ja ti pripnem link, v ktorom je už odpoved k tvojej zadanej otázke.Asi si ju nemôhla nájsť.
    http://www.porada.sk/t21620-inerne-d...-operacie.html
    Dakujem za pomoc, link som pozrela

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lydinka
    Ahojte poraďáci, chcela by som sa opýtať na interné doklady. Čítala som tu o nich nejaké príspevky, ale nie som si istá, či som to správne pochopila.
    Takže:
    - ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

    Záväzky máš zapísané len v evidencii záväzkov - do peňažného denníka účtuješ len skutočnú úhradu a súčasne znižuješ stav záväzkov. Inak žiadne uzávierkové operácie .



    - Takisto spracujem pohľadávky z knihy ostatných pohľadávok?
    - a píšem k týmto nepeňažným operáciám interný doklad?

    Pohľadávky vedieš v evidencii pohľadávok - do peňažného denníka účtuješ len skutočné prijaté úhrady za pohľadávky a súčasne znižuješ stav v evidencii pohľadávok.



    Viem, že veľa otázok, ale nejak si s tým neviem rady.
    Ďakujem
    Tieto pohľadávky a záväzky k 31.12.2005 uvádzaš vo výkaze o majetku a záväzkoch .

    Tieto zostatky PaZ ovšem v roku 2006 prenášaš do počiatočného stavu príslušných evidencií.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    [quote=lydinka].
    Takže:
    - ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

    Lydinka mzdy za 12 mesiac 2005 zapíšeš len do záväzkov a vykazuješ tak ako som popísala vyššie .

    Do peňažného denníka účtuješ a zapisuješ len skutočne vyplatené mzdy za príslušný mesiac a vtedy Ti ovplyvnia daňové výdavky .Čiže bude to rok 2006.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    - ked mám v knihe ostatných záväzkov zaúčt. nejaký záväzok, napr. mzdu za 12/05, musím to nahodiť ešte do pen. denníka ako nepeňažnú operáciu?

    NIE

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    V knihe záväzkov mám zaúčtovaú ID nájomnú zmluvu s mesačnými splátkami. Pri jednej splátke som sa pomýlila a nedá sa vymazať, Ako to robíte?
    Pri úhrade faktúr to ide...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    lenkak
    Do pomocných kníh.
    Do knihy hmotného majetku, zaradíš do odpisovej skupiny ale ak nemáš soft pre majetok, tak kartu si musíš vystaviť v exceli, ale do knihy zapisuješ v softe. Ale určite je aj tu niekde karta majetku v tlačivách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.