Zavrieť

Porady

Zlatá žila - čo používate na hemoroidy?

kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

bez servítky kopretinka
doteraz som mala iba hrčku,ale dnes som zistila,že mi to vyliezlo von.Nemám problémy so stolicou,nemám sedavé zamestnanie,(aj keď je pravda,že doma sedím veľa pri počítači a teraz som PN takže sedím veľa....) okrem dubovej kôry čo používate? krém ani čípky zatiaľ neriešim.
Naposledy upravil Mariana B. : 22.05.13 at 06:25
moiraa Ak vylieza črievko von, vyskúšaná a veľmi osvedčená je aj hlbšia aplikácia s masťou, ktorá sa pripraví zmiešaním bravčovej masti a jódovej tinktúry.
Bravčová masť (mala by byť domáca a nesolená) s tinktúrou ide spolu dosť ťažko zmiešať, aspoň zo začiatku, ale ide to. Túto mastičku potom aplikovať 3x denne, alebo podľa potreby, hlavne po stolici a dôkladnej hygiene konečníka. Úspech je zaručený. Črievko sa ukľudní a vráti naspäť do konečníka.
Tento domáci recept je veľmi účinný, vyskúšaný a dokonca poznám prípad, kedy sa postihnutý vyhol operácii konečníka, kedy mu črievko vyliezlo von až 5 cm a aplikáciou tejto mastičky sa pekne sám vrátil na svoje miesto bez akéhokoľvek chirurgického zákroku.
Preto tiež doporučujem mať ho v zásobe a po ruke hneď ako cítime, že sa hemoroidy ozývajú, vždy po dôkladnej hygiene aplikovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nesťažujte sa na moje odpovede...sú len také , aké sú otázky . ...viac buchač
    Najlepšia odpoveď len pre registrovaných
    Porada je tu vďaka aktívnej spolupráci členov
    Registrovať
    Naposledy upravil buchač : 22.05.13 at 15:48

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (3)
    účtovník 007, terezamaria, danushka
    Neužitočné (1)
    Nevhodné (1)
    1
    KoxXxo Pekne si to napísal.
    Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Kvaka
    Kúp si Detralex, neustále si konečník umývaj, ráno spapkaj ľanové semienka s jogurtom a cvič, teda sťahuj svalstvo okolo konečníka. Môžeš aj pri počítači.
    lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník lapejko
    Ako prevencia tomu pomáha bidet alebo bidetová sprška, ak začína zápal vždy pomôže koloidné striebro.
    Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
    Porada je založená na aktívnej spolupráci členov. Aktívnym zapájaním sa naučíte viac ako keď informácie prijímate len pasívne. Spolu vieme viac!
    Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Jurivo
    Dôležitá je úprava stravy, konzumovať veľa vlákniny. Psyllium (indický skorocel), je prírodná vláknina, môže sa užívať každý deň, upraví trávenie, nabaľuje na seba toxíny zo žalúdka a čriev a nedochádza potom k dráždeniu konečníka. Dostať ho bežne v obchode.
    buchač ...plus aj tekutiny na zriedenie a vyčistenie ..
    hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac hnedoočka
    momentálne užívam tinktúru z kostihoja a je lepšia ako všetky dostupné mastičky z lekárne.Kdesi som to čítala na nete, ale teraz už ťažko nájdem, tak skús okolo toho prelustrovať. Dubová kôra a sedavý kúpeľ nepomohli, ale je pravdou, že ja nie som trpezlivý typ , čiže čo nezaberie skoro, to vzdám.
    buchač ...hm...jj......súhlasím .....
    účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Dobré je používať na potieranie i hlbšiu aplikáciu teatree oil. Osvedčené, vyskúšané.
    Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin Richard
    Je tu aj rubrika www.porada.sk/hemoroidy ale nové prehľadné otázky sú vítané. Rebríček najlepších tipov sa zíde.
    kopretinka aha,to som nevedela,furt som tu trochu stratená ale ani tam som nič pre mňa nenašla a nad detoxikačnou vaničkou som sa zasmiala
    Richard Rubriky stále vznikajú nové, spoznáš napríklad nad názvom témy...
    korela

korela je offline (nepripojený) korela

korela
    Kto má pochopenie aj pre inú cestu riešenia problémov s touto dg nefarmakologicky, skúste si prelistovať google -
    duchovní príčiny nemocí
    duchovné príčiny chorôb
    zlatá žila, hemeroidy
    tlusté střevo, hrubé črevo
    Možno vás niektorá informácia osloví.
    kezeso

kezeso je offline (nepripojený) kezeso

obchodník kezeso
    Tu na porade je toho viac pospomínané, ale z vlastnej skúsenosti doporučím odvar z koreňa černice, za hrsť povariť pol hodinu v litri vody, a následne vypiť. Ak však dochádza ku krvácaniu, absolvoval som ligatúru hemoroidov, tzv. gumičkovanie. Niečo si o tom vygoogli...
    duves

duves je offline (nepripojený) duves

duves
    Tiež mam na podozrenie na nejake začiatky a konzultoval som to s manželkou, lebo pracuje v zdravotníctve. Potom som si spomenul na jednu rastlinu, z ktorej sa používa zrno. A spomenul som si na info, že pohanka obsahuje latky na lepšiu pružnosť ciev ( črevo je z toho isteho tkaniva) a v obchodoch dostat kadajake pamlsky pre celiakov a dostat aj piškoty z pohanky. Zda sa, že moje symptomy ustupuju.
    corax9

corax9 je offline (nepripojený) corax9

http://frantisek.rudik.sk corax9
    Nezaškodí zájsť za lekárom a nechať sa poslať na chirurgiu. Chirurg obzrie a ak je to "vylezené" (tzv. polyp, ak sa nemýlim) a lekár uzná za vhodné, dá sa to jednoducho a rýchlo odstrániť chirurgicky. Je to krátky zákrok, bezproblémový.
    buchač Mýliš sa v tom polype ...to je niečo iné

Polyp - Označenie polyp pochádza z gréckeho slova polypus a znamená stopkatý výrastok sliznice.

Hemeroid - krvácajúce žily alebo zlatá žila je rozšírenie a zápal žíl v análnom kanáli
    Mne na vonkajšie hemoroidy pomohol hemostop gél, iné som ani neskúšala do mesiaca mi totiž úplne zmizli mala som veľké šťastie, rýchlo prišli a rýchlo aj odišli

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.