Zavrieť

Porady

Bankové výpisy

Ahojte,
ak je tu niekto, prosím o radu, ako sa zadávajú bankové výpisy v MRP WIN (PU). Pracujem s MRP asi 2 týždne a stále ma tento program niečim zaskočí. Ďakujem za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Si v denníku, insertom si pridáš nový zápis, a postupuješ ako pri nahadzovaní pokladne, resp. iného zápisu, a použiješ konkrétny zápis, napr.: 221/261, a pod. Ja nepoužívam skupinu zápisov, každý riadok z výpisu mám zaúčtovaný zvlášť.

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    ahojte poraďáci MRP: prosím o radu
    majiteľ podniká ako FO aj ako s.r.o. - faktúry dodávateľov s.r.o niekedy hradí z účtu FO a inokedy naopak. Ako to správne zaúčtovať v účtovníctvo FO a v účtovníctve s.r.o.???? Ďakujem za radu

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    decembrovka
    ahojte poraďáci MRP: prosím o radu
    majiteľ podniká ako FO aj ako s.r.o. - faktúry dodávateľov s.r.o niekedy hradí z účtu FO a inokedy naopak. Ako to správne zaúčtovať v účtovníctvo FO a v účtovníctve s.r.o.???? Ďakujem za radu
    Táto skutočnosť je jednoznačná lajdáckosť. V prípade, že je záväzok s.r.o. uhradený z účtu FO, je to pre FO výdavok neovpl. základ dane a s.r.o. zostáva dlžníkom svojmu dodávateľovi. V prípade, že je záväzok FO uhradený z účtu s.r.o., je to pre s.r.o. výdavok " o ničom" (iba ak ostatný náklad, pripočítateľný k základu dane) a FO zostáva dlžníkom svojmu dodávateľovi.
    Najjednoduchšie by bolo, keby sa "mylné platby" vrátili tam, odkiaľ prišli a nanovo by sa záväzky uhradili zo správneho účtu....

    decembrovka je offline (nepripojený) decembrovka

    decembrovka
    ahoj Paula, no nepotešila si ma...zisťovala som to aj známych čo pracujú taktiež z účtovníctvom, oni takéto prípady riešie "akože pôžičkou" no to sa mi nepáči. Podnikateľ si svoje záväzky hradí z takého účtu kde má práve peniaze, a ty "účtovník" sa tráp ako to spratať zo sveta a ešte aby to bolo v poriadku. Palula ešte raz díky.
    s tymto mam aj ja problem, ked chcem pridat novy doklad napr. vypis, konkretne zauctovat poplatok banke, tak idem do denníka a tam dam novy doklad a ja by som tam potrebovala niekde nahodit tip dokladu..napr. ISTR
    001

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    V denníku pod kolonkou doklad si zapíš názov ISTR001.
    Program Ti vie automaticky číslovať PPD, VPD a ID.
    Ostatné - ako napr. BV musíš ručne.

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    Ja som zadávala podľa vašich pokynov bankový výpis cez denník ale nerozumiem prečo sa mi to neobjaví aj v bankových výpisoch? Poraďte mi prosím čo robím zle?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Myslíš ako zvlášť ikonu pod Denníkom Bankové výpisy? Ak áno, tá potom slúži na import bankových výpisov z adresára, resp. internetbankingu.

    renataton je offline (nepripojený) renataton

    renataton
    Ahaáá - lenkak ak tomu dobre rozumiem bankové výpisy vlastne účtujem len cez denník, neviem sa vymotať z toho programu neviem podľa čoho si mám zadať číslo výpisu každú položku zvlášť alebo všetko spolu?
    timejka200 chcem sa spýtať tiež som z ačiatočník idem prvýkrát nahodiť výpis bankový cez účtovný denník --ale zdroj dokladu neviem vyplniť...ako si to nastavím napr. BB01?
    lenkak nenastavíte, stále treba vypisovať ručne každý pohyb, autom. sa dá nastaviť príjmový, výdavkové doklady

    slavka124 je offline (nepripojený) slavka124

    začiatočníčka v jú slavka124
    chcem sa spýtať, ak mám na bankovom výpise sumu prijatú na podn. účte ktorá nesúvisí s podnikaním: aký pohyb ( 19?) v mrp dávate a čo píšete do popisu.
    vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď
    lenkak 19, záleží čo to je

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.