Zavrieť

Porady

Kupelna , sprchovy kut + vana

Comu by ste dali prednost v kupelni ?
1. Sprchovy kut + mala vana (120cm )
2. Velka vana sa sprchovou zastenou
3. Sprchovy kut + velka vana ( naukor miesta v kupelni , dalo by sa to natesnat. Uz by bol problem umiestnit kos na pradlo , pracku , radiator )
Usporiadat
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
stačila by aj podomietková batéria s bidetovou sprškou
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
comodo
Ano mam i taku alternativu , ale mi vadilo, ze tam nie je hned po ruke uvyvadielko aspon ake take male. . Ale este by sa tam nejaky vyklenok mozno , aby nezavadzalo zmestil. Ale tie dvere wc by sa asi museli otvarat von a uz to kazi vzhlad z chodby.
Našťastie s wc nemame problem, miestnost je teda riadna.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

duves
11-ZUZKA-11
Momentalne tiež prerabame menšiu kupelňu. Mame aj vaňu, aj sprchovy kut. Miesta sice neostava veľa, ale je to postačujuce, sme len dvaja. Zmesti sa nam dovnutra len menšia pračka. Radiator v kupelni podla mna nie je nutnosť, len ešte musime premyslieť kde umiestnime koš na pradlo
No nie je nič horšie ako kosa v kupelni. My tam mame stupačky, tie sa zakryju sadrokartonom a obložia obkladom. Strašne zo špar zhora ako prechadzaju trubky vypadava bordel. Teplom sa mení objem trubiek a stale to pracuje a drví to maltu a ta vypadava. Na stupačky pojde kupelnovy radiator 45cm široky a vysoky 129 cm. Zo spodu pojde naskrutkovať elektricka špirala 600 watov s termostatom, aby sa v prechodnom období človek cítil dobre a aj usušky vyschli. Ja už mam 50-ku, rekonštrukciu sme sa rozhodli urobiť už na dožitie.

veru tak,kupelna bez radiatora a tiez bez okna je uplna katastrofa-podla mna.to je lokal ako stvoreny pre plesne :-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

veru tak,kupelna bez radiatora a tiez bez okna je uplna katastrofa-podla mna.to je lokal ako stvoreny pre plesne :-)

Ach jaj, v bloku nie je ani radiátor ani okno, a nie je žiadna katastrofa. Namiesto radiátora je ohrievač, miesto okna(neviem, kde by bolo) ventilátor. Nie je v nej žiaden priestor pre pleseň. V RD to je už o inom, je tam priestoru viac, takže aj radiátor môže byť, aj okno je samozrejmosťou.
3 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lujza.j
duves
lujza.j
duves
500 metrov mi býva švagrová, takže sprcha večer to istí. Ja ale nebudem skoro nič robiť. Polovička zakazala. Iba dozorujem. Hento povodne som robil ja, steny su krive a ked som lepil obklad, tak to pekne kopirovalo. Musia to obuchat a vyrovnat.
verím, že by si to zmákol...už len vyrovnať.....ostatné vieš..ked si to už robil....
Aj tak by sme museli byt 2. samemu to trva velmi dlho. Stale mam pocit večer, že som nič neurobil A to zvyčajne vstavam hned o 6 rano a chodievam spať o 11 v noci. Kuchynu som robil 2 tyzdne, ale tam boli steny rovne.
no ved ty si šikuláčik....
ja som v máji robila jedni izbu malovala, pokladala som si plávačku, zložila 4ks skrín a 2 komody....napílila a navrtala do panelu poličky,ak som si niečo posrrr..la, tak si nadávam sama na seba....najhoršie bolo pre mňa malovanie.....
lujzi,kolko cvakas za hodinu????nechces prist k nam?odvolam robotnikov !
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
IMGP2462.jpg  
IMGP2463.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
duves
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
Jasne vetrak, to si ešte nepočula? Na paru sa chyta prach a to sa usadzuje všade.
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

osky
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
duves
Okno nemame, ale bude odsavanie pary v sprche.

Dnes po 1.dni
Pomoooc...
Jasne vetrak, to si ešte nepočula? Na paru sa chyta prach a to sa usadzuje všade.
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
ach tak!
Dneska prišli 8:25 a odišli okolo 16 hod. Tiež by som chcel mať taku prac.dobu.
Normalne davam firme 1 až 2 hodiny gratis.
A ked si doma niečo robím sam, tak od nevidim do tmy (v lete).
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
lujza.j
neé...ja že hrozne ako to poobíjané ....
ach tak!
Dneska prišli 8:25 a odišli okolo 16 hod. Tiež by som chcel mať taku prac.dobu.
Normalne davam firme 1 až 2 hodiny gratis.
A ked si doma niečo robím sam, tak od nevidim do tmy (v lete).
ja som do 19h, aby som sa na druhý deň postavila dcéra mi trochu pomáhala, pridržiavala ked som pílila parkety...ručnou kotučovou by som si to sama nevedela...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
lujza.j
ja som do 19h, aby som sa na druhý deň postavila dcéra mi trochu pomáhala, pridržiavala ked som pílila parkety...ručnou kotučovou by som si to sama nevedela...
Som zvedavy, či to do soboty-nedele bude.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

erik555
osky
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.

no ja nemyslim Ventilator co zapnes a vypnes kedy chces-je to vetrak,nieco co je stale pootvorene-taka mriezka,da sa aj zavriet ale to bolo zu strasne....
a nie je to riesenie.
a ten Ventilator co spominas-este aj na to elektrinu minat...no pre mna jednoznacne kupelna bez okna sancu nema.
aj keby mal odsavac taku silu zeby odsal aj bojovnika suma.....
0 0
erik555 erik555

erik555 je offline (nepripojený) erik555

osky
erik555
osky
mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator...nech je to co chce,nestaci to.chyta sa plesen.a Radiator je tam veru velky a este aj infracerveny vyhrievac.
ale nepomaha to vobec,bez okna je to o nicom-keby som nemohla otvorit aspon na chodbu ,kde na chodbovych dverach je moznost otorit male okienko,tak by sme tam aj zhnili-v tej kupelni.ble-ble.tak vetram aspon cez tie dvere a von do hlavnej chodby-tam su okna pootvarane.
V tomto pripade po osprchovani pouzit elektricky odvlhcovac.
Inak velmi neverim, ze ventilatorom neodsajes prebytocnu vlhkost! Tomu naozaj neverim. Snad nie je zapnuty 2 minuty Je jasne, ze vsade tam, kde je v miestnostiach vyssia vlhkost, tak vetrat a vetrat a vetrat prievanom. Takze otvorit aj dvere do kupelky a medzi nou otvorit v miestnostiach okna. V zime staci na par minut, prievan urobi svoje s vlhkostou.

no ja nemyslim Ventilator co zapnes a vypnes kedy chces-je to vetrak,nieco co je stale pootvorene-taka mriezka,da sa aj zavriet ale to bolo zu strasne....
a nie je to riesenie.
a ten Ventilator co spominas-este aj na to elektrinu minat...no pre mna jednoznacne kupelna bez okna sancu nema.
aj keby mal odsavac taku silu zeby odsal aj bojovnika suma.....
Tvoj citat: "mame vo viedni prenajaty bytik a v kupelni je tiez len vetrak-ventilator..."
Ja som nepisal o ventilatore ale o odvlhcovaci. A ten nemusi byt zapnuty vela hodin. Ako som pisal, po osprchovani staci zapnut na nejaku 1-2 hod. Samozrejme zalezi podla vykonu toho konkretneho. Inak vetrat a vetrat a vetrat prievanom!
Napr. v panelakoch okna na kupelni asi tazko najdes Takze bud kurit cely byt na 24°C s pravidelnym vetranim, alebo ked kuris byt na 20°C a malo vetras, tak sa vyskytnu problemy s plesnami...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
​Už mi tečie voda, už nemusim zohrievat vodu na riad z bandasky.
IMGP2465.jpg  
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

duves
​Už mi tečie voda, už nemusim zohrievat vodu na riad z bandasky.
no aspoň malá útecha...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Dnes príde aj obkladač, ale zrejme bude musieť pripraviť podklad, takže dnes sa asi nebude nič obkladať. Maximalne umiestnia sprchovu vaničku s vodárom a pripoja k nej odpad.
0 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

my máme v byte nainštalovaný vetrací systém "lunos" - je to nonstop ventilácia bytu. odsávanie v kúpeľni a wc ide na min. otáčkach stále. pleseň - neznámy pojem
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať