Zavrieť

Porady

môžem vrátiť neuložený dokument vo Worde?

Chcel by som sa spýtať že či keď si neuložím vo Worde dokument a vypnem ho dá sa to nejako vrátiť...ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nie, to akoby si chcel z kazety pozriet film, ktory si zabudol dat nahrat.
    Samuell Cigánik No ale v PC je nejaká vyrovnávacia pamäť alebo čo...a už to tam bolo napísané tak by to tam mohlo byť niekde zapamätané či?
    vlado 33 Pokiaľ si dal neuložiť, tak nie.

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    ANO....daju sa obnovit aj neulozene subory - pokial pouzivate ms office 2010 tak ms word uklada do svojej pamete kazdych 10 minut zmeny v subore aj ked ich nedavate ulozit a ulozi ich aj ked nedate na konci ulozit subor - uchovavaju sa 4 dni. Ostatne si najdete v Pomoci priamo v MS word.
    vlado 33 Mám Office 2010 a skúšal som hľadať ten neuložený dokument. Prehľadal som pomocníka a poviem ti, nič som nenašiel. Je to iné ako keď píšeš a vypne elektrina, vtedy ukladá rozpísaný doc. každých X minút. Ale keď dáš raz neuložiť, máš smolu.
    misoft Nech sa pozrie do adresára C:\Users\"menoúčtu"\AppData\Roaming\Microsoft... .. Tam niekde budú súbory automatického zálohovania Wordu
    alebo tu C:\Users (alebo pouzivatelia)\(meno aktualneho pouzivatela)\AppData\Local\Microsoft\Office\Unsave dFiles ... tu sa pozri, najdi subor ASD a otvor to vo Worde (je to manualne to iste ako vcerajsi koment od avalika)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Asi takto:
    Otvorením dokumentu vo Worde (ktorý má nastavené vytváranie kópie) sa ihneď vytvorí dočasný súbor - napr.: .~lock.názovdokumentu.doc# (poznatok z Libre Office, podobné to robí i Open Office, takže i M$ Office má podobný mechanizmus).
    V prípade nekorektného ukončenia programu (Word) je tento súbor stále uložený na pamäťovom médiu (HDD). Pri novom spustení Word-u ponúka poslednú verziu k načítaniu/oprave (teda tú dočasnú zálohu).
    Ak sa však Word ukončuje klasicky a korektne - ponúka uloženie dokumentu/prepísanie uloženého dokumentu novou verziou na trvalé miesto.
    Po uložení dokumentu je tento dočasný súbor dokumentu .~lock.názovdokumentu.doc#
    ihneď vymazaný (pretože už nie je potrebný).
    Ak sa dokument riadne neuloží - teda ukončenie aplikácie BEZ uloženia dokumentu - i v tomto prípade sa tento dočasný súbor maže - predpoklad - neboli potrebné zmeny.

    pioter007 je offline (nepripojený) pioter007

    pioter007
    akurát som hľadal podobnú odpoveď, zistil som, tak napíšem keby niekto v budúcnosti potreboval. Síce som nezistil ako obnoviť taký dokument ktorý nebol ešte vôbec uložený ale ak ste raz už daný dokument mali uložený a potom ste niečo len dopĺňali a omylom ste dali namiesto uložiť- neukladať pri zatvarani dokumentu je tu šanca to obnoviť taktoMS
    Jednoducho znovu otvorite daný dokument, kliknete na ikonu "súbor" / informácie / spravovať verzie

    funguje to myslím pri office 2010 takto.

    Jojkoxx je offline (nepripojený) Jojkoxx

    Jojkoxx
    Podľa mňa a mojho Pc nemusis nič robiť. Keď mne sa to stalo a zapol som Pc, tak som zapol naspať word a na ľavej strane ni ukazalo neuložené súbory. Takže v podstate si len naspať zapni word. Aspoň mne to tak išlo.
    ivka70 To plati, ak je word nahle a nekorektne vypnuty, vtedy si ulozi subor z pamate sam
    ak vsak zavries word standardne a pri otazke, ci chces subor ulozit das nie, tak uz z pamate nie je co vytiahnut

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Zlyhania sa stávajú. Napájanie sa niekedy preruší. Stáva sa tiež, že používatelia omylom zavrú súbor bez uloženia. Ak nechcete v takýchto situáciách stratiť vykonanú prácu, uistite sa, či je funkcia automatického obnovenia a automatického ukladania zapnutá.
    Pri zatváraní dokumentu sa MS office pýta uložiť, neuložiť. Mám nastavené toto a mám tam veľke viete čo.
    sthruska To je také všelijaké. Už ma to párkrat sklamalo. Mám natvrdo nastavené "Vždy vytvárať záložnú kópiu". Vtedy pri Ctrl+S zapíše natvrdo súbor do záložného s názvom *.wbk. A to Ctrl+S používam automaticky po každej trocha väčšej akcii. Raz za čas ich vymažem.

    môžem vrátiť neuložený dokument vo Worde?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.