Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke + práca na dohodu

Dobrý deň,
po rodičovskej dovolenke som v práci dostala výpoveď (výpoveď z nadbytočnosti) - samozrejme som dostala aj odstupné. Preto aby som dostala max. dávku v nezamestnanosti som si zobrala 2 dni dovolenky a ostatnú dovolenku som si nechala preplatiť. Ale teraz pri schvaľovaní na sociálnej poisťovni my schválili vymeriavaci základ 16 EUR, lebo som mala dohodu o vykonaní práce od 24.5.2013, kde som robila mesiac a zarobila som do 350 EUR... ale dohodu mi zamestnavateľ zrušil až k 4.9.2013, kedy som dostala aj výpoveď zo zamestnania. Takže tam boli 2 mesiace s 0-vou výplatou. (zamestnávateľ bol rovnaký na trvalý pracovný pomer aj na dohodu). (kvoli 350 EUR som tým pádom prišla o vysokú podporu) Chcela by som sa spýtať či je možné ešte niečo urobiť, aby sa mi vymeriavací základ navýšil.... Za odpoveď ďakujem
Naposledy upravil kkpp2 : 05.11.13 at 07:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    od 01 11 2013 je zmena zákona o sociálnom poistení, žiaľ teba sa to netýka.....si skôr nezamestnaná ako bola novelizácia zákona......

    Podpora v nezamestnanosti po rodičovskej dovolenke + práca na dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.