Zavrieť

Porady

konatel s.r.o. a živnostnik súčastne - odvody

chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť , ak budem spoločník a konateľ sro a zároveň si chcem ponechať živnosť , ako sa platia odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne - 2x za sro a živnosť osobitne ?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Za živnosť budeš platiť ďalej a za sro záleží od toho či tam budeš mať pracovnoprávny vzťah alebo odmenu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tak to je rôzne. Je to vlastne na spoločníkoch ako sa dohodnú na práci, na odmenách alebo aj na tom či sa budú zamestnávať.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    vasilecko
    chcem sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť , ak budem spoločník a konateľ sro a zároveň si chcem ponechať živnosť , ako sa platia odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne - 2x za sro a živnosť osobitne ?
    ďakujem
    V s.r.o. (ak budeš konateľ) nemusíš dostávať žiadnu odmenu, alebo to môže byť iba symbolická odmena napr. 1 Sk.
    Ak v s.r.o. nebudeš zamestnanec, potom platíš iba zdravotné poistenie
    10% s.r.o.+4% konateľ.

    skpeter je offline (nepripojený) skpeter

    skpeter
    ajobs
    V s.r.o. (ak budeš konateľ) nemusíš dostávať žiadnu odmenu, alebo to môže byť iba symbolická odmena napr. 1 Sk.
    Ak v s.r.o. nebudeš zamestnanec, potom platíš iba zdravotné poistenie
    10% s.r.o.+4% konateľ.


    presne takto to mam ja akurat som nepochopil ked som vcera bol na skoleni k rocnemu zuctovaniu zdravotneho poistenia preco mam zdravotne poistenie z tohoto titulu vyplnovat na lis sb a nie sa.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    skpeter
    presne takto to mam ja akurat som nepochopil ked som vcera bol na skoleni k rocnemu zuctovaniu zdravotneho poistenia preco mam zdravotne poistenie z tohoto titulu vyplnovat na lis sb a nie sa.
    V minulom roku ste boli od 1.1.2005 do 31.8.2005 považovaný za SZCO, preto list SB a v období od 1.9.2005 ste už považovaný za zamestnanca, preto Vám musí zamestnávateľ potvrdiť aj list SA.
    Všetci, ktorí boli v roku 2005 čo len jeden deň SZCO musia vypĺňať list SB alebo v niektorých prípadoch list X.

    klik63 je offline (nepripojený) klik63

    klik63
    Dobry den,
    vedel by mi niekto, prosim, poradit, ako to je od 1.1.2011? Islo by o zivnostnika a konatela, ktory si len raz rocne vyplaca podiel na zisku..
    Dakujem,
    Katarína

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    klik63 Pozri príspevok
    Dobry den,
    vedel by mi niekto, prosim, poradit, ako to je od 1.1.2011? Islo by o zivnostnika a konatela, ktory si len raz rocne vyplaca podiel na zisku..
    Dakujem,
    Katarína
    - konateľ s majetkovým podielom, čiže ak bude aj spoločník v sro, pri vyplatení podielov na zisku, neplatí odvody do SP, netreba prihlasovať do SP

    - konateľ bez majetkového podielu v spoločnosti, ak má vyplatené podiely na zisku, je potrebné ho prihlásiť v danom mesiaci kedy bude mať vyplatené do SP a platia sa odvody DP a RFS

    Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

    Zuzka2510
    Dobrý deň. Viem ž je tu ohľadom konateľov už veľa popísané, ale chcela by som sa len niečo opýtať, pretože akosi nechápem určité veci. Mám konateľa s.r.o. a je zároveň aj živnostník. Ako živnostník si platí odvody a ako konateľ dostáva len raz ročne po podaní daň.priznania len nejaký podiel zo zisku (to presne neviem, lebo to už rieši iná kolegyňa,ja som len mzdárka) ale konateľ nieje v spoločnosti zamestnaný ani na PZ ani na dohody a nemá žiadne iné odmeny, len ten podiel na zisku. Chcem sa preto spýtať či ho musím hlásiť do zdrav. a sociálnej poisť. Ďakujem pekne a ospravedlňujem sa ak som to takto rozpísala.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    Dobrý deň. Viem ž je tu ohľadom konateľov už veľa popísané, ale chcela by som sa len niečo opýtať, pretože akosi nechápem určité veci. Mám konateľa s.r.o. a je zároveň aj živnostník. Ako živnostník si platí odvody a ako konateľ dostáva len raz ročne po podaní daň.priznania len nejaký podiel zo zisku (to presne neviem, lebo to už rieši iná kolegyňa,ja som len mzdárka) ale konateľ nieje v spoločnosti zamestnaný ani na PZ ani na dohody a nemá žiadne iné odmeny, len ten podiel na zisku. Chcem sa preto spýtať či ho musím hlásiť do zdrav. a sociálnej poisť. Ďakujem pekne a ospravedlňujem sa ak som to takto rozpísala.
    nemiešaj živnostníka a konateľa, to sú dve rozdielne veci

    čo sa týka vyplatených podielov na zisku, záleží od toho či je konateľ aj spoločník uvedenej sro alebo nie

    - konateľ s majetkovým podielom, čiže ak bude aj spoločník v sro, pri vyplatení podielov na zisku, neplatí odvody do SP, netreba prihlasovať do SP

    - konateľ bez majetkového podielu v spoločnosti, ak má vyplatené podiely na zisku, je potrebné ho prihlásiť v danom mesiaci kedy bude mať vyplatené do SP a platia sa odvody DP a RFS

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Zuzka2510 Pozri príspevok
    on je vlastne jediný konateľ a spoločník, aspoň takto je to vo výpise z OR.
    platí to čo som napísala, ak je aj spoločník uvedenej sro z ktorej má vyplatené podiely na zisku, neplatí z nich odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.