Zavrieť

Porady

Dovoz mimo EU a predaj tretim osobam

Ahojte, chcel by som sa opytat a poprosit Vas o radu.

Planujem nakupovat tovar z Ciny v hodnote asi 500e, kazdy mesiac jednu objednavku. Posielat cez DHL. Som zivnostnik a chcem sa spytat:
1. Tovar aj ked pojde cez sukromneho prepravcu mi zadrzia na colnici? 2. Na colnici pri prevzati tovaru budem musiet zaplatit dan+clo a potom pri predaji tovaru do obchodov alebo eshopov (nie konecnemu spotrebitelovi) moja velkoobchodna cena bude (cena tovaru+dan+clo+marza) ano?
3. A konecny predajca si uz prihodi svoju marzu a uz ma konecnu cenu?
4. Alebo tym ze som zivnostnik -neplatca DPH, dan na colnici nezaplatim, da sa to?
5. Do uctovnictva si prilozit fakturu z cini -nakup tovaru a fakturu o predaji -predaj tovaru a ten rozdiel je moj zisk ktory ako zivnostnik zdanim pri podavani danoveho priznania?
6. Na obale musi byt uvedene CE certifikat a navod v Slovenskom jazyku, ci treba este nejake pravne opatrenie?



Dakujem Vas za odpoved!
Naposledy upravil Lukas Jancina : 13.01.14 at 14:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lammer je offline (nepripojený) lammer

    lammer
    Mna by taketo nieco tiez zaujimalo. Objednam oblecenie z ciny napr. Ebay za ucelom dalsieho predaja v kamennom obchode. Zivnostnik- neplatca dph. Kedze vacsinou faktura ziadna neni tak co dat do uctovnictva ako naklady? Staci vypis z paypal + jcd ? Ked to na colnici nezadrzia? Tak len paypal? Pojde to postou. Aby to bolo vsetko podla zakona? Dakujem

    Dovoz mimo EU a predaj tretim osobam

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.