Zavrieť

Porady

Daň z mot.voz. - ako chápať r. 02?

Ako mám pochopiť riadok 02 v dani z mot.vozidiel Dátum vzniku daňovej povinnosti sa vypĺňa len vtedy ak daň. povinnosť vznikla iba raz?
To znamená, že len vtedy, ak by som to auto použila len jeden deň?
Ak autá používam celý rok tak ten riadok nevypĺňam alebo tam dám všade 1.1.2013? Prípadne ak mám nové auto od 10.11.2013 tak riadok vyplním či nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    ak ti daňová povinnosť prechádza z minulého roka - nevypĺňaš ref: http://www.porada.sk/t230952-dzmv-20...ml#post2461992

    ak si začala používať vozidlo evidované na SK v r. 2013 - vyplníš dátum vzniku DP

    ak bolo vozidlo počas roka odhlasované/resp. vozidlo zamestnanca použité viackrát - nevypĺňaš - dátumy uvedieš v poznámkach
    Zuzana Mikulčíková veľmi pekne ďakujem, konečne polopatisticky vysvetlené
    deanka super vysvetlené,jednoducho a jasne,dík
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Zuzana Mikulčíková toto isté je napísané aj vo vysvetlivkách k daňovému priznaniu..... bohovsky chápateľné, čo takto vysvetliť to ako pre normálnych ľudí....
    avalik Zuzana, ak sa ti odpoveď nepáči, máš možnosť sa informovať priamo na Finančnej správe.
    Zuzana Mikulčíková na správe mi citujú zo zákona tak sú tam šikovné tetule
      zbaliť

    Daň z mot.voz. - ako chápať r. 02?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.