Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel III. oddiel R 01,02

Dobrý deň,

vie mi niekto presne vysvetliť, čo presne sa uvádza na R 01, 02 - III. oddiel? Týka sa o všetkých automobilov alebo len zakúpených v roku 2013?

Ďakujem.
Katarina5555 A dátum evidencie sa myslí dátum výroby? alebo dátum kedy ho 1x zapísali policajti? Lebo v starých veľkých TP je písaný prvý zápis napr. 03.01.2002, ale rok výroby je 2001
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    R01 som vyplnila u všetkých
    R02 som nevyplnila, ak boli autá prihlásené už v r. 2012 a skôr
    R02 som vyplnila, ak sa dátum líši od R01 a ide o nové autá v r.2013
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Firma Kollar Vyplnili ste aj poznámku VII. oddiel - dátumy vzniku opakovanej daňovej povinnosti. V akom prípade sa to má vyplniť.?
    avalik ak opakovane vznikla danova povinnost - napr. pri vozidle zamestnanca - vtedy sa R2 nevyplna
    Katarina5555 a keď sa vyplácajú náhrady každý mesiac, to mám platiť daň len za tie dni kedy sa náhrady vyplácali, to nemôžem proste zaplatiť za celý rok a nemať s tým zbytočne veľa roboty? to musím vypisovať tie dni?
    kn-alka veď môžeš - len zaplatíš väčšiu daň
      zbaliť
    III. ODDIEL – VÝPOČET DANE
    Riadok č. 01 – uvedie sa dátum prvej evidencie vozidla podľa osvedčenia o evidencii časť
    I a osvedčenia o evidencii časť II. V prípade, že osvedčenie o evidencii časť I a osvedčenie o evidencii
    časť II takýto údaj neobsahuje, daňovník uvedený riadok nevypĺňa.
    Riadok č. 02 – dátum vzniku daňovej povinnosti vyplňuje daňovník iba vtedy, ak pri vozidle
    vznikla daňová povinnosť v zdaňovacom období iba raz. Ak pri vozidle v priebehu zdaňovacieho
    obdobia opakovane vznikla daňová povinnosť, tento riadok sa nevypĺňa, dátumy opakovaného
    vzniku daňovej povinnosti daňovník uvádza v oddiele VII – Poznámky.
    Riadok č. 03 – uvedie sa kategória vozidla podľa § 84 zákona:
    M – motorové vozidlo najmenej so štyrmi kolesami určené na dopravu osôb,
    N – motorové vozidlo najmenej so štyrmi kolesami určené na dopravu nákladov,
    O – prípojné nemotorové vozidlo.

    mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

    mizu24
    No dnes tetuška na DU vyhlásila, že majú strašne veľa dotazov ohľadne R.01 a že od teraz všetkých usmerňujú, že tento riadok netreba vyplňovať.
    Ivuchak Toto ma strašne potešilo

    Daň z motorových vozidiel III. oddiel R 01,02

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.